Agnieszka&Marcin

Użytkownik
 • Zawartość

  16
 • Wpisy na czacie

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

15

O Agnieszka&Marcin

 • Urodziny 06.03.1991

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Moje akwarium
  Kawałek jeziora...
 1. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Racja, że jednak jak dwa samce tak walczą to są lepiej wybarwione niż podczas tarła i jednak taki pokaz sił trwa dłużej, wczoraj mocowały się calutki dzień. Teraz świecimy świetlówką T5 54W a jest to Aquamedic Reef white 15k, taka zimna biała barwa, z lekko błękitnym odcieniem.
 2. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Nie wiem z jakiego regionu się wywodzą ale wyglądają mega ;). U mnie na szczęście obyło się bez takich akcji, wyżej niż do połowy zbiornika raczej nie dopływały. Dzisiaj S.Fryeri się jeszcze włączył do walk.
 3. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Wczoraj w akwarium dwa samce Placidochromis electra urządziły sobie pokaz siły, cały dzień walczyły, głównie pływały w kółko ale zdarzały się też łapania za pyski. Widok dwóch tak wybarwionych samców był niesamowity, próbowaliśmy porobić zdjęcia ale średnio to wychodziło ale coś tam widać
 4. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Dzięki za cenne uwagi. Rzeczywiście to co piszesz pokrywa się z tym co się dzieje u nas po ich wpuszczeniu. Nie wykazują agresji w stosunku do innych ryb. W takim razie dopuścimy jeszcze samca i może z jedną samicę. Twoje Tetrastigmy widzieliśmy, kapitalne ryby ale jednak zobaczyć je na żywo to co innego, nie da się tych barw uchwycić na zdjęciu Tak aktualnie wygląda całe akwarium po zmianie oświetlenia:
 5. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Tak, to nasz zbiornik Trochę się zmieniło w naszym akwarium, przede wszystkim zmieniliśmy lampę ledową, bo dawała trochę za mało światła, wieczorem fajnie to wyglądało ale w ciągu dnia już średnio. Teraz świeci jedna świetlówka T5 54W i jest dużo lepiej, niedługo wstawimy zdjęcie całości jak to teraz wygląda. A druga rzecz jaka się zmieniła to obsada. Nie planowaliśmy dokładać ryb ale jak zobaczyliśmy ten gatunek to zdecydowaliśmy, że spróbujemy i tak trafił do zbiornika układ Othoparynx tetrastigma 1+2. Niesamowita ryba, na razie samiec jest jeszcze dość młody ale kolory to bajka, chyba najładniejszy gatunek jaki widzieliśmy Co do zachowania to na razie zero agresji, zaaklimatyzowały się bardzo szybko, większość czasu spędzają wisząc nad piaskiem w pobliżu Placidochromisów ale generalnie nie zawadzają żadnej rybie, są zupełnie neutralne. A to zdjęcie jak aktualnie wygląda samiec:
 6. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Wstawiamy nowe zdjęcie bo akwarium trochę się zmieniło od pierwszego zdjęcia, wygląda bardziej naturalnie;)
 7. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Na razie akwarium rozwija się super, ryby bardzo szybko rosną i zaczynają się pięknie wybarwiać. Jak wpada światło słoneczne do akwarium to kolory są niesamowite, nie sądziliśmy, że Placidochromisy będą się tak prezentować, to mała próbka;)
 8. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Tak to jest jak się piszę, każdy rozumie co innego pod danym określeniem, dla nas korona to element nakładany na akwarium w celu zamaskowania lampy, linii wody itp, tak czy siak teraz już wszystko jest jasne;) . Wody dużo nie paruje, tak jak pisze kolega Marcin u nas też ubywa około 2l na dobę przy otwartym akwarium. Nie jest to duża ilość i żadnym gromadzeniem soli nie ma co się raczej przejmować przy robieniu regularnych podmian wody;)
 9. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Mieliśmy już ryby z grupy non-mbuna;) . Zapomnieliśmy napisać, że dookoła całego akwarium jest u góry zrobiona taka ramka ze wzmocnień o szerokości 7cm, co naprawdę ogranicza i rozchlapywanie wody oraz próby wyskakiwania;)
 10. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Dziękujemy za pozytywne opinie;) . A teraz odpowiedzi. Z odchodami nie ma żadnego problemu, przy pompie 3000l/h jest na tyle silny ruch wody, że nic się nie odkłada i wszystko wpada do filtra. Jeśli chodzi o odkryte akwaria, to takie nam się podobają, żadnej korony nie przewidujemy, nigdy nie mieliśmy problemu z wyskakującymi rybami ale oczywiście jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba to przykryjemy akwarium szybą . Kamienie to jak już pisałem łupek fylitowy, na sucho wygląda na czarny a po włożeniu do akwarium wygląda tak jak na zdjęciu, jest bardziej szary, to nasz ulubiony rodzaj kamienia do akwarium:)
 11. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Nie, specjalnie zbiornik sklejony i przygotowany pod Malawi;)
 12. 585 litrów non-mbuna-czarna głębia

  Dziękujemy za pozytywne komentarze, wkrótce postaramy się o więcej zdjęć bo na tym średnio widać ryby;) . Kamienie to fylit. Co do filtra to jak widać na zdjęciu wklejona jest szyba w prawym narożniku akwarium oklejona czarnym lacobelem, a w środku znajduje się pompa oraz wszystkie wkłady filtracyjne, woda wpada od góry, przechodzi przez poszczególne warstwy a z dołu jest wpompowywana do akwarium, proste ale skuteczne rozwiązanie;)
 13. Cześć, chcielibyśmy zaprezentować tu swoje akwarium. Jesteśmy pasjonatami akwarystyki, a w szczególności biotopu Malawi. A teraz do rzeczy czyli opis akwarium: -akwarium 150x65x60h [cm] ze szkła optiwhite 12mm -lampa ledowa firmy beamswork -filtracja oparta na panelu przelewowym z pompą Tunze Silence 1073.040 -grzałka jager 250W Obsada akwarium to: -Sciaenochromis Fryeri 1+3 -Aulonocara Stuartgranti Usisya 9szt -Placidochromis Electra Mamy nadzieję, że Wam się spodoba;)