michal_j

Użytkownik
 • Zawartość

  953
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

146

1 obserwujący

O michal_j

 • Urodziny 07.06.1985

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa (Ursynów)
 • Zawód
  Inżynier Serwisu
 • Moje akwarium
  120x50x50 Mbuna
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Michał

Ostatnie wizyty

723 wyświetleń profilu
 1. 12mm w środku to bardzo duże dławienie, pvc-u 20mm ma około 18 mm wewnątrz moim zdaniem te 12 mm to glówna przyczyna niskiego przepływu, robiłem u siebie różne doświadczenia i 12 mm hamowało mi nawet pompę 7000 l/h ..
 2. @demasoniz tego forum ma ładne saulosi - zapytaj może ma do sprzedania
 3. Karmienie

  http://www.americanaquariumproducts.com/Quality_Fish_Food.html polecam przeczytać cały artykuł podobnie jak inne z tej strony zwróćcie uwagę jak opisali NLS a jak Northfina ..
 4. jeśli długość kapilary pozostała bez zmian to nie ma znaczenia czy ją zwiniesz ciaśniej czy luźniej .. czy jednak ją skróciłeś ? skraplacz i sprężarka zostały te same, ale parownik zmieniłeś bo widziałem na poprzednich zdjęciach, że włożyłeś jakąś "wężownicę" do korpusu narurowego ?
 5. Nie nabijałbym więcej niż to co było na tabliczce urządzenia. Ktoś to policzył pod ten konkretny skraplacz i parownik. a Ty już zmieniasz parownik na inny (mam na myśli tą wężownicę ze zdjęcia). Zakładam, że ten parownik, który założyłeś jest wydajniejszy od tego, który był wcześniej. Spokojnie + 10% czynnika możesz wrzucić - nic się nie stanie. Co rozumiesz przez "NC"? Chodzi Ci o stronę ssawna czy tloczną?
 6. zajmuję się chłodnictwem zawodowo i zdarzają się pęknięcia rurociągów a wtedy (w tym przypadku) do wody dostanie się R134a (zakładam, że taki jest tam czynnik) wymieszany z olejem POE, nie sądzę, żeby ryby to przeżyły .. nie krytykuję Twojego pomysłu bo jest bardzo dobry, ale moim zdaniem należy uniemożliwić przeniknięcie jednego medium do drugiego ..
 7. nie boisz się rozszczelnienia na części czynnika chłodniczego ? wtedy olej i czynnik dostaną się do wody .. lepiej byłoby zrobić jakiś wymiennik woda - czynnik chłoniczy
 8. Akwarium z kominami do sumpa

  pamiętam jak sprzedawałem swoje poprzednie, miało chyba ze 4 lata i dopóki nie spuściłem z niego wody i nie wyjąłem podłoża było idealne ... po umyciu i wysuszeniu nie było już tak kolorowo ..
 9. Akwarium z kominami do sumpa

  możesz wyciąć kominy i narurowca podłączyć przez dno, ale najprawdopodobniej skoro są dwa kominy to jest w nich po 3 otwory w każdym..
 10. Moje Predatory 😊

  raum - z niemieckiego przestrzeń, w lokalizacji Kolega ma wpisane "Niemcy"
 11. jakby kogoś interesowało to tutaj jest prosty kalkulator http://www.riftmaniacos.net/calculadora
 12. Pyszczaki "stworzone" przez człowieka -wykaz.

  z tego co wiem podstawowe ubarwienie estherae to niebieski samiec i brązowa samica (w przypadku odmiany O samica jest pomarańczowa) te różowe samce, w naturze, występują tylko w obrębie rafy Minos Reef natomiast są w handlu dostępne odmiany gdzie dorosły samiec i samica są bardzo mocno pomarańczowe i to już jest twór człowieka .. tutaj jest to opisane http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/Metriaclima estherae red-red eng.html
 13. Pytanie do posiadaczy filtórw Sunsun z serii HW

  działać będzie, ale zdławisz pompę jak dasz jej 1/2 na wlocie, ten przypadek który opisujesz zrobił @piotriola, ale on miał weże chyba 26mm więc praktycznie 1 cal
 14. Cięcie tubondu

  Ja robiłem to właśnie nozykiem do tapet. Oklej okolice taśma malarska, narysuj kształt i dziergaj [emoji3] z 15 min i będzie gotowe, kup sobie tylko kilka nowych ostrzy.