Pleziorro

Zarząd Klubu
 • Zawartość

  2349
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

486

O Pleziorro

 • Urodziny 27.12.1976

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa - Natolin
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, fotografia
 • Zawód
  SFP - ZAPA
 • Moje akwarium
  Czarna Perła II - 666l - Malawi Mbuna
  Czarna Perła III - 280l - Malawi Mbuna

 • Serwisy społecznościowe
  https://www.facebook.com/tata2kazika
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Rafał

Ostatnie wizyty

1542 wyświetleń profilu
 1. Osad na szybach - ciężka sprawa

  Sorki umkło mi, tak to jest jak się pisze z pracy No tak to całkiem przyjemny baniaczek, szkoda by było wyrzucić, ciekaw jestem jak Ci pójdzie, w razie czego będę pisał do Ciebie na PW, bo moje stare 280l obecnie Sauloskarium jest już dość mocno porysowane, może kiedyś zdecyduję się na odmłodzenie go domowym sposobem.
 2. Osad na szybach - ciężka sprawa

  A o jakiej wielkości akwenie rozmawiamy ? bo jeśli to się wżarło to chyba szybciej będzie kupić nowy baniak Myślałem że mówisz o zwykłym kamieniu który powstaje w wyniku długotrwałego parowania wody na jednym poziomie.
 3. Osad na szybach - ciężka sprawa

  Namoczyć chusteczki w occie i przykleić do osadu, może odpuści ?
 4. Northfin, chętni na zakup

  Tak ! dzięki za pamięć
 5. Northfin, chętni na zakup

  Namówił !!! Dla moich żarłoków wezmę za stówkę i odbiorę mam nadzieję osobiście w Augustowie. 2mm
 6. Malawi by timi - 160x45x50h - 360l

  No i ta prostota i szybkość tego odłowu Ja ostatnio "łowiłem" swoje ryby a nie łapałem. Łowiłem bo wpierw wsypałem granulat do siatki a mam ja dość dużą bo 20x10 zdaje się. I tak zanęcone ryby same wpływały w podbierak kwestia czasu żeby złapać właściwą rybę... ale ponoć cierpliwość cnotą akwarysty...
 7. Obsada w moich 270 litrach.

  Obecnie poprawnie Chindongo Saulosi, i tą właśnie rybę chcę Ci zaproponować jednogatunkowo do Twojego akwarium. Sugeruję kupić około 20-25 ryb i liczyć na uzyskanie około 3 haremów. Sam obecnie mam u siebie w 280l 7 samców i 8 samiczek czekam na zelżenie upałów i będę odławiał 4 z nich, aby komfortowo przewieźć je do sklepu. Dlaczego jednogatunkowo ? dlatego, że moim zdaniem te piękne ryby świetnie się uzupełniają kolorystycznie, a trzymanie ich stadnie w jednym gatunku pozwoli obserwować ciekawe zachowania godowe, oraz ustalanie hierarchii, co przy wielo gatunkowym zbiorniku już jest troszkę trudniejsze. Sam osobiście częściej wolę patrzeć na moje Sauloskarium niż na wielogatunkowe 666 litrów Kiedyś coś z tym zrobię.
 8. Pokrywy akwariowe

  Po roku nic się nie odkształciło poza samymi nakrywkami
 9. Aranżacja w moich 720 litrach

  Jeszcze taniej jest pomalować plecy czarną farbą Oczywiście dobrze przyklejona folia jak najbardziej, a co do pcv, którego w sumie nie jestem jakimś wielkim entuzjastą bo mam i strukturalne DIY i pcv, to najlepiej się sprawdza 3mm. Pomyśl jeszcze nad piaskiem, do otoczaków polnych bardziej pasuje rzeczny nieregularny piasek z drobnymi nieregularnymi kamyczkami.
 10. Aranżacja w moich 720 litrach

  Nie chciałem pochopnie ingerować w Twój gust ale skoro sam masz pewne obiekcje to dodam swoje dwa grosze... Nie rób tego kamienia w środku Jeśli jesteś spryciarz i masz troszku czasu, poszukaj może łupka filitowego w dużych bryłach, też wyjdzie czarne tło ale bardziej naturalne, tylko wtedy ładnie by wyglądały także kamienie z tego materiału, a tu już nie wiem czy nie zaburzam Twojej koncepcji na dekorację. Najbardziej neutralny i najbardziej wygodny a zarazem technicznie poprawny (cyrkulacja) jest sposób na tło z wklejonego PCV na tylnej szybie. Jeśli ładnie zagrasz światłem to uzyskasz efekt taki jak w moim Sauloskarium
 11. Za chwilę zbudujemy prawdziwą destylarnię I dobrze niebawem spotkanie w Augustowie, przyda się księżycówka Sorki za OT, śledzę wątek z ciekawością.
 12. Niemalże na piechotę może tam iść w ramach weekendowego spaceru - w drugą stronę ciężej chyba że wypożyczy taczkę http://www.brzozowyraj.pl/
 13. Aranżacja w moich 720 litrach

  Uważaj żeby ten klej się nie rozpuścił i nie narobił szkody w takim pięknym baniaku. Jeśli jednak potestujesz albo dowiesz się od producenta co to za franca, i czy reaguje z wodą, to jeśli Twój gust podpowiada, że będzie to ze sobą grało i buczało to zrób w ten sposób. Kup i przyklej Soudalem pcv do szyby, po czym do pcv klej kamień też Soudalem. W razie czego Soudal nie trzyma na tyle mocno żeby potem tego nie rozebrać. A czy możesz pokazać zbliżenie tego łupka jak wygląda jeden kafel ?
 14. Aranżacja w moich 720 litrach

  Prawdę powiedziawszy nie zdarzyło mi się prowadzić prac pielęgnacyjnych tak abym musiał patrzeć w tym czasie przez front akwarium do środka, przeważnie robię wszystko na podeściku, wyjmuję gąbkę z kaseciaka, potem ją wsuwam ponownie, wąż wkładam od góry w rogu akwarium, też nie patrzę od frontu gdzie on dokładnie się znajduje, mniej więcej wiem ile go zanurzyć. To samo tyczy się dolewania wody, montuję wąż i dolewam . Czasem kawałkiem rury pcv wzruszę piasek pomiędzy kamieniami - też od góry i też nie patrząc przez front. Jedynie przy czyszczeniu szyb patrzę na to co robię, ale to ze względu na to, że czyszczę zmywakiem kuchennym. Kolega @patec nie będzie miał żadnej możliwości czyścić szyby frontowej gąbeczką, będzie zdany na czyścik magnetyczny, więc także nie widzę sensu odsłaniania tylnej szyby ruchomym tłem. Ja bym normalnie przykleił tło z pcv w środku i po sprawie, jak dasz na zewnątrz to będzie lustro.
 15. Nowa aranżacja nowe pytania

  To chyba tylko kawałek pcv przyklejony prostopadle do pokrywy 1cm za świetlówką i taki aby był niżej niż świetlówka ze 3-4 cm, ale to już musisz sam rozkmnić gdzie będzie rzucać cień.