Pleziorro

Zarząd Klubu
 • Zawartość

  2482
 • Wpisy na czacie

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

546

O Pleziorro

 • Urodziny 27.12.1976

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa - Natolin
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, fotografia
 • Zawód
  SFP - ZAPA
 • Moje akwarium
  Czarna Perła II - 666l - Malawi Mbuna
  Czarna Perła III - 280l - Malawi Mbuna

 • Serwisy społecznościowe
  https://www.facebook.com/tata2kazika
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Rafał

Ostatnie wizyty

1755 wyświetleń profilu
 1. 200x50x60 czy 200x50x50

  Nie spadła byś
 2. Problem z RW-15

  U mnie wymoczenie w occie nie pomogło i znów nie startuje, muszę kupić albo stojan albo inny falownik. Ustawione masz dobrze, na jednolitą pracę.
 3. Start moich 325 litrów ( 130x50x50)

  Ja zawsze wlewam do worka z rybami wodę z akwarium tak żeby było pół na pół. Jak masz nowe akwarium bez obsady to wyłącz grzałkę i obniż temp baniaka do takiej jak masz w domu, po 15 minutowej kąpieli w zmieszanej wodzie przenoś siatką same ryby (bez wody!) do głównego baniaka, grzała powinna być już załączona i podgrzewać powoli wodę do zadanej temp czyli około 25 stopni. A jeśliś bogaty z domu to możesz kupić i wlać Aquatic Stress Relief firmy Microbe Lift Nie zaszkodzi i nie pomoże hahaha.
 4. 180x60x50 100% DiY

  Jeśli piłujesz ledy na 100% to nawet żywotne moduły Samsunga GOQ będą ciepłe, jeśli dasz ich odpowiednio więcej aby nie musiały pracować na max to nie będą się przegrzewać. Choć wydaje mi się, że powodem padania taśm ledowych jest bardziej wilgoć a nie przegrzewanie. Henryk zaproponował oświetlenie wewnątrz pokrywy a nie pod nią, to czyni z niej całkiem ciekawe rozwiązanie właśnie dla taśm ledowych. Ale to już zapraszam do dyskusji z autorem pomysłu i w odpowiednim do tego dziale.
 5. 180x60x50 100% DiY

  Henryk opisał w skrócie jak zrobić oświetlenie w pokrywie która będzie miała niecały centymetr grubości, polecam przeszukać jego wątki a znajdziesz dokładny opis pokrywy i oświetlenia włożonego do wewnątrz poliwęglanu komorowego. ps. Heniu używasz cały czas tej pokrywy ? czy wyłączona stoi, jak z przepalaniem taśm ?
 6. dainichi Gdzie kupić?

  Ja mam ogromną przeżywalność maluchów, normalnie ich nie widać ale jak duże ryby są przy powierzchni to wtedy wypływają z zakamarków i żerują. Sypię zazwyczaj tyle żeby troszkę upadło na ziemię, a dla najmłodszych odrobinę pokruszonej końcówki jakiegoś pokarmu w płatkach. Ale to już w OT wchodzimy.
 7. Aranżacja 240l pod Saulosi (wapień)

  W moim odczuciu czytelniej było by dać tradycyjnie - punktację przed pytaniem No ale jak wolisz od tyłu to nich i tak będzie... Odpowiem Ci na 3 pytanie: Piasek wypłucz w wodzie ze starego baniaka, a kamieni to tak za mocno nie klej, bo będziesz miał potem problem z wyjęciem ich, poukładaj tak aby stały stablinie, nie twórz nie wiadomo jakich konstrukcji, najlepiej wrzuć zdjęcie na forum z ustawionymi na kartonie, ludzie podpowiedzą co i jak, sam tak robię i uważam, że to najbardziej konstruktywna metoda. Co do pływania wokół kamieni... chyba nie pływają gdzie mają rewiry, ale możesz dać sporo kryjówek, będziesz miał więcej maluchów. Zresztą z tego projektu to wcale nie wygląda na skromny wystrój także zrób nam wizualizację na kartonie i się wypowiemy. No i miło mi że kolejny jednogatunkowiec będzie i to Saulosowy
 8. dainichi Gdzie kupić?

  Hmm a u mnie mniej więcej jednakowo opadają, z tym że Northfin jest dużo mniejszy i jakby mniej kruchy. Zauważyłem też, że nawet jak spadnie na piach, to ryby chętnie w tym miejscu żerują i kopią w poszukiwaniu zaginionych ziaren. Właśnie dlatego zamówiłem u Karola aż pół kilo tego specyfiku. I to jest właśnie dobre dla mniej sprytnych ryb i młodzieży.
 9. dainichi Gdzie kupić?

  No patrz, to jak ja zaczynam tym karmić to zaraz mam zapylony baniak, moim spostrzeżeniem jest rozpadanie się kup na pył. Po innych pokarmach kupska są zwarte i lądują na piachu, skąd są przepychane do filtra. Natomiast po Dainichi rozpadają się w pył i ten pył zanim się przefiltruje to mija ze dwa dni. Jak na razie No1 jest Northfin Veggie, to według moich obserwacji najczystszy pokarm zarówno w wodzie jak i ten przetrawiony i wydalony
 10. Zasady układania kamieni w akwarium naszego biotopu.

  Temat opisany na 6 z plusem, ale na prawdę mogłeś to zrobić po powrocie z Augustowa a nie zamiast
 11. dainichi Gdzie kupić?

  A pytanie do osób które stosują, bo ja mam dwa opakowania i nie podaję rybom za często, chyba wyrzucę bo mają już prawie dwa lata. Nie podawałem bo straszne brudzi wodę, czy u Was też tak jest ?
 12. 180x60x50 100% DiY

  Na Akwarium Fish mi to nie wygląda bo za ładne i z szlifem, więc stawiam na Mycioka zgadłem ?
 13. LedDimmerPro sprzedam

  Do Kazia dodaje Mieszka - 60zł
 14. Pomoc w doborze zasilacza do modułów LED

  Wystarczy sobie odpowiedzieć czy będziesz wchodził w powerledy czy pozostajesz przy modułach, jak moduły to weź sobie zasiłkę 60W, to jest do rozbudowania przyzwoite no i masz zapas. A co do mniejszej ilości modułów i świecenia na 80 czy 100%, to tu popieram przedmówcę, lepiej daj więcej modułów i świeć na 50% niż mniej i na 100%, żywotność większa, ładniejsze światło no i możliwość doświetlenia w razie potrzeby. Jak z autami, można mieć 200 kucy i można mieć 90 i obu aut używać jednakowo, ale komfort zapasu jest
 15. Pomoc w doborze zasilacza do modułów LED

  Za mały, zasilacz powinien mieć 20-25% zapasu. Dodaj te kilka złotych i kup sobie przyszłościowy, może będzie większy baniaczek kiedyś. W ogóle to troszku mało tych lampek do 240 moim zdaniem, tylko białe będą nie myślałeś o dodatkowych 7-8 RGB na drugiej linii ? Ja proponuję taki 60W, prądu zje tyle samo co 15W, ale nie będzie wysilony https://polskiled.com.pl/zasilacz-led-modulowy-cl-ip20-12v-5a-60w,3,4250,4246