seba8989

Użytkownik
 • Zawartość

  45
 • Wpisy na czacie

  1
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

29

O seba8989

 • Urodziny 10.06.1989

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Mazowieckie
 • Moje akwarium
  120x50x40
 1. Ciekawe. Gratuluję tarła. Byłem u akwarysty który hodował white lipsy w standardowym 240 litrów. Dorosły do kilkunastu cm i sprzedawał od nich młode , także też do tarła doszło w bardzo małym zbiorniku jak na tą rybę. Twierdził że były bardzo spokojne , ale nie chciał ich już męczyć w tym zbiorniku i sprzedał stado. To taka ciekawostka bo spotkałem się z wieloma opiniami a mianowicie iż aby zaobserwować tarło niezbędny jest spory baniak. Oczywiście nie zachęcam do trzymania tych ryb w małych szkłach. A może ktoś też podzieli się spostrzeżeniami odnośnie phenochilus Tanzania? Piękne ryby a tak mało opisów na rodzimych forach. Agresja porównywalna do swych niebieskich braci z białymi ustami?
 2. Hodowla Malawi Śląsk

  Różnie bywa z tą logiką . Nie jest dziwne ze od jednego hodowcy ryby normalnie jedzą , rosną i żyją ciesząc oko, a od innego w przeciągu krótkiego czasu pada całe stado co do sztuki ? Przy czym reszta obsady ( lagodna, żadna mbuna czy inne agresory) bez jakiejkolwiek straty , czy objawów choroby. Nie jest też tajemnica ze często ryby mają w sobie już patogeny i poddane stresowi np transport uwalnianiaja się one. Z TAN malu przebyly o wiele dłuższa drogę i dlugo cieszyly oko , nigdy nie chorujac . Przedstawiłem tylko moje doświadczenie i zdanie na temat hodowcy , i go nie zmienię
 3. Hodowla Malawi Śląsk

  3 razy miałem copadichromis ivory /trevawase z różnych źródeł . Od tego Pana 100% śmiertelność w ciągu 2 tygodni z tego co pamiętam (spora ilosc). Z innych źródeł ryby bezproblemowe (tan-mal , discus) bez strat. Raz kupiłem i więcej się nie skuszę
 4. Inkubujaca samica?

  Tak.
 5. Sklep Discus Zoo w Warszawie

  Świetny sklep , jest na czym zawiesić oko . Na dziale Malawi / Tanganika az bije po oczach kolorami , czego aparat nie uchwyci . Polecam wszystkim zobaczyc to na żywo
 6. Dodam filmik obrazujący codzienne , mile dla oka potyczki samców Gissel. Dla nieświadomych piękna placidochromisów
 7. CO TO ZA GLONY? - IDENTYFIKACJA

  A to jest mój "plusz".Cały korzeń tak wygląda , jednak mi się podoba
 8. Lethrinops Red cap od Likoma.pl z OLX

  Nie brałem ryb Ale rozmawiałem z nim. Facet posiada bardzo dużą wiedzę na temat biotopu i samych ryb.
 9. Tarło Nimbochromis venustus

  Świetna fotorelacja i piękne zdjęcia dużo takich małych predatorów mieści się w pysku samicy ?
 10. Dainichi

  Ktoś może ma informacje dlaczego pokarm znika z rynku ? Ostatnio przeglądałem sklepy gdzie zawsze były i nie są dostępne , albo resztki . Na allegro też nie widać za duzo aukcji
 11. Valisneria jak zasadzic, żeby przetrwała?

  Myślę że najważniejsze jest to żeby rośliny były w zbiorniku od startu jeszcze przed rybami .Dobrze się wtedy ukorzenią i maja wieksza szanse przetrwać. Oczywiście nic nie jest pewne i zależy to od obsady . U mnie dobrze s pisywala się wglebka wodna przy lustrze wody. Jeszcze przed wprowadzeniem ryb zarosla całe lustro wody . Po wprowadzeniu ryb znikło z czasem 2/3 jej ilości Ale jednak część się utrzymała . Pięknie widać było fotosyntezę , a i ryby reguralnie uzupelnialy sobie nią dietę . Jak kolega wyżej pisze . W piasku korzeń anubiasa z czasem stanie się martwy a roslina padnie .
 12. A obsada mocno odstaje wzrostem od tych gissel ?czasem tak jest u pielegnic z Ameryki centralnej np. Że jak wpusci się ryby w rozmiarze niezjadalnym 5+ cm do sporo większych to padają młode. W następstwie najprawdopodobniej stresu, słabej odporności , a później chorób.
 13. Czosnek w żywieniu ryb

  Dokladnie tak jak piszesz :-) do tego ryby byly karmione pokarmem z czosnkiem tropicala. Takze we wszystkim nalezy zachowac umiar :-) Oczywiście warunkiem zwalczania pasożytów jest to żeby ryby pobieraly pokarm. Świetnie sprawdza się w tym celu granulat hikari cichlid gold czy stample , bo jest bardzo chlonny i wyciaga co powinien.
 14. Jesteś pewien ze tę Gisseli od tanmala ? Kupiłem 10 sztuk copadichromis od Malawi Śląsk i w ciągu krótkiego czasu została mi jedna sztuka. Brałem też wcześniej te same ryby z tanmalu i nie było problemu z nimi. Jakby te ze Śląska coś ze sobą wprzyniosly .
 15. Czosnek w żywieniu ryb

  Nie. Zamysł był taki żeby stosować leki dopiero po przetestowaniu czosnku. I nie było potrzeby. Warunkiem powodzenia musi być przyjmowanie pokarmu przez chore ryby. Warto zawsze spróbować zanim sięgnie się po chemię . Potrzebny jest tylko mocno chłonny granulat . Stosowalem do tego jeszcze tylko pokarm z czosnkiem tropicala opisywany wyżej co 2 /3 dni . Dodam jeszcze tylko ze miałem już przygodę z tymi gnojami jeszcze dużo wcześniej , i normalnie tłukłem je metro, i capisolem dla pewności.