suricade

Użytkownik
 • Zawartość

  1160
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

288

O suricade

 • Urodziny 29.04.1970

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wielkopolska
 • Moje akwarium
  160 l
 • Płeć
  Kobieta

Ostatnie wizyty

598 wyświetleń profilu
 1. Filtracja do 112L

  Na kotnik powinno wystarczyć.
 2. Pokarm mięsny a roślinny

  Co układania diety na dni tygodnia pełna zgoda. Doktoryzowanie się ze składu też nie ma sensu, co nie znaczy, ze nie należy uważnie przeczytać etykiety . Trzeba też wybrać pokarm, który psuje nie tylko rybie ale i nam. Karmiąc psy czy kota karmą premium zbieram o połowę mniej kup. Dla mnie to istotna sprawa .
 3. Niu project 4600 litrów by sarin7

  Chyba forumowy @Raffy zawodowo zajmuje się pielegnacją dużych zbiorników, zapytaj na PW. Pewnie coś podpowie w kwestiach technicznych.
 4. Pokarm mięsny a roślinny

  @iza121możesz sprecyzować o co Tobie chodzi ? Chcesz się dowiedzieć czegoś konkretnego czy tylko podyskutować akademicko ? Z doświadczenia z psami - jedna linia przez 30 lat ( i kilka zupełni innych ras z nimi nie spokrewnionych) są znaczące różnice w jakości włosa, wadze urodzeniowej szczeniąt i wielu innych aspektach ich życia zależne od sposobu karmienia i jakości karmy. Ale to nie to forum żeby o tym pisać.
 5. Pokarm mięsny a roślinny

  Miałaś wtedy pyszczaki z malawi ? Ja np. widzę jak zapychają się hikari, ładnie wyglądają na małych dawkach NLS i równie dobrze na większych dawkach spiruliny superforte tropicala. Widzę też różnicę w rzucaniu się na pokarm z krylem. Na oko też widzę , że coś nie pasuje moim stworkom nawet jeżeli mam małe doświadczenie z danym gatunkiem. Sadząc po kolegach i koleżankach z forum nie jest to jakaś wyjątkowa umiejętność a tylko kwestia obserwacji i analiza tego co się obserwuje. Jak pisałam nie ma wymiernych kryteriów oceny pokarmu.
 6. Pokarm mięsny a roślinny

  Jakość wielu pokarmów poznasz "na oko" . Dalej pozostaje obserwacja wyglądu i zachowania ryby po karmieniu ( dotyczy to zresztą wszystkich gatunków zwierząt) po jednych są najedzone po innych ciągle głodne lub chore. Ale nie ma wymiernych kryteriów oceny karmy to co jest dobre dla jednego osobnika innemu nie musi służyć. Mam 2 szynszyle jeden może jeść wszytko co jest przeznaczone dla jego gatunku a drugi dostaje rozstroju żołądka z niewiadomych przyczyn.
 7. Pokarm mięsny a roślinny

  Może coś źle tłumaczę poczytaj np. to http://bialyjack.pl/jak-czytac-sklad-karm-dla-psow http://ekozwierzak.blogspot.com/2012/04/co-nam-mowia-etykiety-na-opakowaniach.html
 8. Pokarm mięsny a roślinny

  Nie zagłębiałam się w technologię produkcji karm dla ryb. Przy karmach dla innych zwierząt wiadomo, że im większa zawartość białka tym większa ilość "mączki". Zwyczajnie żeby uzyskać odpowiednią koncentrację danego składnika musi być on "wysuszony" ( technologie są różne i w różnym stopniu zachowują wartość poszczególnych składników). Mączka też może być uzyskiwana z całych ryb. Poszczególne składniki powinny na etykiecie znajdować się w kolejności w zależności od ilości od największej do najmniejszej . NP. Spirulina super forte Tropical Skład: glony (w tym Spirulina platensis min. 36%), roślinne ekstrakty białkowe, produkty pochodzenia roślinnego, ryby i produkty rybne, zboża, mięczaki i skorupiaki, drożdże, oleje i tłuszcze, materiały paszowe pochodzenia mineralnego (w tym zeolit 1%). Dodatki (na kg): Witaminy, prowitaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: wit. A 38 000 j.m., wit. D3 2 000 j.m., wit. E 200 mg, wit. C 540 mg. Mieszanki pierwiastków śladowych: E1 (Fe) 42,0 mg, E6 (Zn) 11,5 mg, E5 (Mn) 9,0 mg, E4 (Cu) 2,1 mg, E2 (I) 0,26 mg, E8 (Se) 0,26 mg, E7 (Mo) 0,06 mg. Barwniki. Przeciwutleniacze. Składniki analityczne: białko surowe 48,0%, oleje i tłuszcze surowe 6,0%, włókno surowe 3,8%, wilgotność 10,0%. Jak dodasz skład % wychodzi 67,8 %
 9. Z tangi na malawi

  Henryku jeżeli już jest filtr RO to ma wkład węglowy. Zakładając, że NO 3 jest na dobrym poziomie wystarczy przepuścić wodę z kranu przez filtr RO z odłączoną membraną - jest to dokładnie to samo co "ustrojstwo". Chyba dobrze myślę ?
 10. Z tangi na malawi

  Wodę lejesz przez filtr węglowy. Możesz wykorzystać tzw. Odpad z RO. Poza wodą zastanów się nad wystrojem teraz mam takie skjarzenie- cmentarzysko. Jakieś to Twoje akwarium jest smutne i bez życia ( nie chodzi o brak ryb).
 11. wgłębka wodna

  Na próbę wrzuciłam najas, małe wszamały bez zastanowienia.
 12. Zobacz przykładowe obsady np. Z moich obserwacji wynika, że saulosi dobrze czują się w dużej, jednogatunkowej grupie w układzie z 3 samcami. Tak na marginesie jesteś pewny, ze to odmiana hodowlana coral ?
 13. Zostawić całą 9. Warto dołożyć trochę kamieni .
 14. Niestety nie wszystko zejdze z szyby mam 2 male używane szkielka i miejscami mam mgiełke nie do usnięcia. Na osady z kamienia ( także w wc, czajniku ...) rewelacyjnym preparatem jest laktos http://www.compex.com.pl/produkty/ Stosujemy go w firmie, paskudnie żrący i można się poparzyć ale kamień usuwa błyskawicznie.
 15. Delikatnie żyletką.