suricade

Użytkownik
 • Zawartość

  1241
 • Wpisy na czacie

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

319

O suricade

 • Urodziny 29.04.1970

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wielkopolska
 • Moje akwarium
  160 l
 • Płeć
  Kobieta

Ostatnie wizyty

701 wyświetleń profilu
 1. Pompa (głowica) + prefiltr HW 60X

  Temat przerabiany
 2. Wystrój mojega akwa

  Na ile jest krzywo ? Na kilka centymetrów czy mniej ?
 3. Fluval 405 czy hw 304

  Jeżeli już to brałabym Flivala 406 lub JBL 1501 cena podobna pobór prądu taki sam (20 W). 306 może nie dać rady z prefilterm narurowym a chyba o takie rozwiązanie chodzi. HW 304 teoretycznie jest mocniejszy ale zużycie prądu ma w wile większe (55 W).
 4. Filtry zewnętrzne i akwarium na jednym poziomie

  Wrzuć jakiś rysunek albo fotkę jak Ty to widzisz, znajdziemy jakieś gotowe rozwiązanie. Akwarium w każdym rozmiarze pociągnie na głowicy z gąbką, to nie jest żart, ale i nie optymalny wariant. Może tu https://www.einrichtungsbeispiele.de/index.php?sortierung=aender&page=1&typ=5000&suchbegriff=&minsearchsize=0&maxsearchsize=100000 Znajdziesz natchnienie.
 5. Filtry zewnętrzne i akwarium na jednym poziomie

  Jeżeli ktoś Tobie klei akwarium to niech od razu wklei kaseciaka może być szklany.
 6. Malawian vs FishMagic

  Z rybami jest tak, jak z rasowymi zwierzakami dla jednego jest to ósmy cud świata, a inny za darmo by nie wziął tego egzemplarza. Ja mam swoje od Pana Jarka z @fish_magic . Obiektywnie mogę stwierdzić, że nie było z nimi kłopotów, przyjechały w paczce całe i zdrowe, nigdy nie chorowały i nigdy się nie chowały po kątach, generalnie nie sprawiały problemów poza jednym "same się redukują" ale już taka uroda pyszczaków . Egzemplarze gratisowe, pozostawiały sporo do życzenia pod względem urody. Ale "darowanemu koniowi".
 7. Filtry zewnętrzne i akwarium na jednym poziomie

  Jako filtr biologiczny może być zastosowana kaskada, większość znanych marek ma je w swojej ofercie ( są takie przepływie 1000 l/h), a jako mechanika głowicę z gąbką. Niektóre filtry kubełkowe też dobrze działają w takim ustawieniu. Możliwości jest sporo.
 8. Witam

  CO2 się nie przyda , controler PH też zbędny. W porównaniu z innymi biotopami malawi jest proste. Jeżeli masz w kranie wodę o obojętnym PH i średniej lub dużej twardości to reszta "robi się sama".
 9. 240L dla świeżaka

  -Biobale uznawane s za słabe media filtracyjne w filtracji biologicznej, jako mechaniczne też raczej się nie sprawdzają. Każde dodatkowe wkłady zmniejszają przepływ , Więc wkładanie ich o filtra mija się z celem. -To samo dotyczy deszczownicy, jest zbędna , zmniejsz przepływ. - Filtr się odpowietrza z czasem będzie mniej głośny. Odpowietrzanie przyspieszysz przechylając działający kubełek na różne strony. - Jeżeli prefiltr ma taką średnice jak rury filtra to pasuje, -Jak dołożysz prefiltr to ustawisz zasys na teraz jest ok, z prefiltrem odległość od piasku może się zmnienić.
 10. 240L dla świeżaka

  Czyli konkretnie co masz w standardzie ? Ceramika się nadaje, "bio" raczej nie.
 11. HW 303 - wykorzystanie pompy

  Na pompie 2000 l/h kaseciak, w baniaku 540 l brutto ( o tym chyba mowa) to raczej nie przejdzie.
 12. HW 303 - wykorzystanie pompy

  Możesz podłączyć kubeł pod kasetę. Wkładasz rurkę zasysu do kasety obok pompy. Masz od razu prefilt i wzmacniasz zasys kasety.