MatiK

Moderator
 • Zawartość

  3751
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

839

O MatiK

 • Urodziny 20.11.1988

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kobyłka
 • Moje akwarium
  300L, obsada : Copadichromis sp. "Menji Blue".
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Mateusz

Ostatnie wizyty

1315 wyświetleń profilu
 1. Akwa 220x75x80 czy 280x75x55h(Dylemat)

  @cyganeczka bardzo Cię proszę, skorzystaj z wyszukiwarki, albo zadaj pytanie na pw. Po raz kolejny tworzysz ot.
 2. Pomoc w kupnie ryb.

  Dokładnie do tego co jest to samice, tak żeby układy było mniej więcej po 1+4/5, oprócz Fryeri, tutaj zostaje 1+1.
 3. Bloat to nie tylko powiększone oczy i opuchnięte brzuchy. A jeśli widzisz już takie objawy to znaczy, że choroba jest w zaawansowanym stadium. Zaczyna się często właśnie od nie pobierania pokarmu, dlatego nie lekceważyłbym jednak takich zachowań. Bloat to choroba wewnętrzna, która uaktywnia się m.in. pod wpływem stresu, który może być spowodowany wieloma czynnikami, nie rozpatruj więc tego w kategoriach otrzymania chorych ryb od tan-mala bo oni nie mogli wiedzieć, że jakaś ryba to w sobie ma... Może być nosicielem, nie zarazi tym innych, ale w pewnym momencie, w przypadku stresu ryba po prostu zaczyna chorować. Ja jednak bym Ci radził profilaktycznie odłowić i zacząć kurację. I tak, przydałoby się akwarium, które możesz w takich sytuacjach potraktować jak szpital lub kwarantannę dla nowych ryb.
 4. Pomoc w kupnie ryb.

  To może jeszcze o jakimś gatunku zapomniałeś...? Czemu trzymasz ryby w takich dziwnych układach? Pozbawiasz je ich naturalnych zachowań, a siebie możliwości ich obserwacji... Dokup do samców kilka samic (oprócz Fryeri), dołóż ze dwie Mdoki i stwórz harem Yellow, układ np. 1+5, od razu Ci akwarium odżyje. Wrzuć też może jakieś zdjęcie tego baniaka.
 5. Może być tak, że ryba nie do końca się zaaklimatyzowała i żyje w ciągłym stresie co doprowadziło do bloat'u - dlatego przestał pobierać pokarm - co za tym idzie, profilaktycznie chyba bym go odłowił tak jak radzi @iquitos68. Piszesz, że raczej siedzi schowany pod kamieniem co może też sugerować, że mimo różnicy w wielkości, drapieżniki przejmują kontrolę nad akwarium i go trochę ganiają jak nie widzisz. Problem w tym, że drapieżniki rosną sporo szybciej, a Sciaenochromis to ryby raczej delikatne i niezbyt silne jak na małego drapieżcę więc tak naprawdę przy takim towarzystwie chyba lepiej było kupić bardziej podrośniętego samca... Trzymam kciuki żeby wszystko się wyprostowało
 6. Pomoc w kupnie ryb.

  Tak jak napisałem, postarałbym się o więcej dziewczyn dla chłopaków. Co do dorzucenia jakiegoś gatunku to dla rozjaśnienia akwarium chyba skusiłbym się na Labidochromis Caeruleus Yellow, na pewno dodałyby trochę życia i koloru.
 7. Pomoc w kupnie ryb.

  Przede wszystkim może napisz jakim akwarium dysponujesz... Poza tym ryb (poza drapieżnikami raczej) nie trzymamy w parach, a haremach więc pozostała obsada też do dopracowania.
 8. Akwa 220x75x80 czy 280x75x55h(Dylemat)

  Synodontis rozumiem jako dodatek, a nie grupa "drapieżnik"...? Nie masz się co zastanawiać, chcesz mieć duże ryby więc musisz im zagwarantować jak największą możliwą ilość miejsca. Jeśli jest taka opcja, nawet na styk, to ja bym zmiksował te dwie opcje i zamówił akwarium 280x75(rozumiem, że to nie dylemat, a po prostu więcej nie wejdzie i nie dyskutuję)x70h
 9. LedDimmerPro - firma Palabras, sterownik oświetlenia LED.

  Ja mam zamontowany w szafce, właściwie to leży sobie luzem
 10. LedDimmerPro - firma Palabras, sterownik oświetlenia LED.

  @raiders przeniosłem, aczkolwiek pytanie uważam za dziwne... Montujesz tam, gdzie Ci wygodniej i teoretycznie w bezpiecznym od wody miejscu
 11. Ile żyją pyszczaki

  A przeczytałeś posty w tym temacie? może jakieś wnioski...?
 12. Obsada do Glossy 120

  Acei będą za duże do tego akwarium, a 3 gatunki to maks co bym tam dawał... Skupiłbym się na Chindongo Saulosi, Iodotropheus Sprengerae i ewentualnie 3 gatunkiem, ale jeśli Saulosi to nie Yellow bo i to i to żółte poza samcem Saulosi. Estherae to trochę krowy, ale są tacy, którzy nie widzą przeciwwskazań w hodowli tego gatunku w takim akwarium.
 13. Dobieram obsade do 200L

  Jak najbardziej można. A akwarium stawiaj największe jakie możesz.
 14. Dobieram obsade do 200L

  Przynajmniej 120x40x50. Jest dużo gatunków, z którymi można je trzymać. To spokojne i niezbyt terytorialne ryby, żywieniowo elastyczne, ale żeby rozwijały się prawidłowo karmiłbym z przewagą pokarmów mięsnych, przynajmniej w stosunku 70:30.
 15. Tabela dobierania grzałki do akwaium

  Dziękuję za cenne rady, ale z aliexpress z zasady nie korzystam I nikogo nie straszę, mam nadzieję, że mimo obecnych czasów są jeszcze osoby, które potrafią myśleć same za siebie, a co za tym idzie, wyciągać rozsądne wnioski z tekstu pisanego. Jeśli nie to niestety nie jest już mój problem.