MatiK

Moderator
 • Zawartość

  3480
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

723

O MatiK

 • Urodziny 20.11.1988

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kobyłka
 • Moje akwarium
  300L, obsada : Lethrinops sp. "Mbasi", Copadichromis sp. "Menji Blue".
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Mateusz

Ostatnie wizyty

956 wyświetleń profilu
 1. Nowe życie u MatiKa

  Na razie 3 pozostałe Lethrinopsy zostały przeniesione do szpitala i kąpią się w metronidazolu i bactoforte s. Nic więcej na razie nie mogę zrobić. Zobaczymy, czy ta kuracja przyniesie porządane efekty, liczę, że tak. Copadichromisy na razie w porządku, widać mniej się stresują nowym domem.
 2. Klocek1973 i jego problem z obsadą.

  JEDYNYM ROZSĄDNYM rozwiązaniem jest oddać te ryby, jak najszybciej, najlepiej temu cwaniakowi, który Ci je wcisnął. Temat wydzielam.
 3. Nowe życie u MatiKa

  Najnowsze informacje nie są zbyt optymistyczne. Zaczynając od "długiego weekendu" zeszły mi 3 Lethrinopsy. Najpierw znalazłem trupka jak wróciłem w poniedziałek z wyjazdu. Dwie kolejne sztuki w ciągu tego tygodnia. Nie jestem w stanie powiedzieć co się stało bo nie miały objawów żadnej choroby, ani śladów po pobiciach. Inne ryby są zdrowe i na razie nic się nie dzieje. Podawałem dwa razy w tygodniu Spirulinę, na ten moment ją odstawiłem i zobaczę, czy coś się będzie działo na samej mięsnej diecie. Układy jakie się klarują to 2+4 Copadichromis, czyli tak jak chciałem i 1+2 Lethrinops (odpukać żeby już się nic nie zmieniło).
 4. Projekt 1400l

  No muszę przyznać, że robi duże wrażenie
 5. Northfin, chętni na zakup

  O przepraszam, 2mm
 6. Northfin, chętni na zakup

  Karolu ja bym poprosił 100g Cichlid
 7. Pytanie o gatunki pielegnic

  I takie podejście mi się podoba Wybacz nam niezbyt przyjemną reakcję, ale na tym forum dobro ryb jest zdecydowanie na pierwszym miejscu polecam przeczytanie działów FAQ naszego forum, potem przejście do obsad, galerii itd. Znajdziesz tu mnóstwo inspiracji i informacji jak prawidłowo zajmować się rybami. Pamiętaj żeby nie mieszać biotopów, czyli hodować ryby z jednego środowiska (Malawi to Malawi, a Tanganika to Tanganika, dwa różne jeziora i choć mają podobne parametry wody to jednak nie takie same, a ryby mają inne zachowania i ich łączenie nie ma nic wspólnego z akwarystyką w sensie stricte ). Do akwarium 240 litrów na początek polecałbym Ci trzymanie dwóch gatunków z naszego biotopu. Jak już przebrniesz, przez bądź co bądź, niemało informacji daj znać jakie ryby Ci się podobają, a my chętnie pomożemy je dobrać do Twojego akwarium. Musisz też wiedzieć, że nie tylko wielkość ryby w stosunku do akwarium ma znaczenie, ale też preferencje żywieniowe (niektórych ryb nie powinno się ze sobą łączyć dla ich dobra) oraz charakterność W razie czego nie bój się pytać, powodzenia!
 8. Pytanie o gatunki pielegnic

  Mam nadzieję, że to kiepski żart. Jeśli nie to polecam zamknąć się w schowku na miotły i zobaczyć, czy będzie Ci się dobrze żyło. Masz olbrzymie ryby i chcesz je zamknąć w akwarium, które jest minimalnym dla trzy razy mniejszych ryb. Aż dziwne, że te Tropheusy jeszcze żyją, ciekaw jestem jak je karmisz. Tak, jak oddasz je do sklepu. Dołożyć żadnych. Jeśli chcesz zrobić porządnie Malawi to oddaj ryby i kup nowy skład.
 9. Podkopanie skaly przez samca

  A może zostaw tak jak jest i pozwól rybom na chociaż ułamek naturalnych zachowań...?
 10. Podkopanie skaly przez samca

  Jak zasypiesz to odkopie z powrotem. Obrał widocznie swój rewir i szykuje sobie jakiś kąt. Jak Ci to przeszkadza to przy cotygodniowej podmiance możesz tam podsypać tego piachu, ale gwarantuję Ci, że ryba znowu zrobi to samo
 11. Kupię / Przyjmę samice Chindongo Saulosi.

  Chindongo w tytule też już poprawiłem. Klubowy partner - DiskusZoo, Radzymińska. Ostatnio mieli nawet ładne Saulosi, ale przy młodych to loteria, a dorosłych raczej mało i jeśli już to samce.
 12. Odpowiednie karmienie - proszę o rady i weryfikację

  Odpowiedniej dawki i przede wszystkim odpowiednich pokarmów... np. Hikari puchnie bardzo i nawet producent zaleca namaczać, problem tylko taki, że one puchną jeszcze po namoczeniu, dlatego nie polecam karmy tego producenta.
 13. Odpowiednie karmienie - proszę o rady i weryfikację

  Tak, tak. Tak go reklamują natomiast typowym roślinożercom bym go raczej nie podawał jako jedyny i główny pokarm Pierwsze słyszę, nigdy nie zaobserwowałem. Uważam, że nie powinno się tych pokarmów namaczać i nie jestem w tym sam. No nie puchnie bo sama w sobie jest już wilgotna więc w sumie nie nazwałbym tego pokarmu stricte "suchym"
 14. Odpowiednie karmienie - proszę o rady i weryfikację

  Jest to pokarm dodatkowy, nie główny. Traktowałbym go raczej jako uzupełnienie diety do pokarmów mięsnych. Pyszczaki to ryby kopiące, czasem filtrują piasek w poszukiwaniu pokarmu, czasem czyszczą sobie skrzela, a czasem kopią nory pod kamieniami, albo po prostu "kratery" w piachu, tak ich natura