Mortis

Zarząd Klubu
 • Zawartość

  2524
 • Wpisy na czacie

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

587

2 obserwujących

O Mortis

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Białystok
 • Moje akwarium
  540 litrów ( 180/50/60),M. Fainzilberi Lundo Island OB, C. Hara Gallireya Reef, M. Msobo Magunga, Pseudotropheus elongatus Mphanga
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Karol

Ostatnie wizyty

1377 wyświetleń profilu
 1. Northfin, chętni na zakup

  Mam złą wiadomość... Pokarm dotarł i muszę go zacząć rozważać. Dobra wiadomość we wtorek zaczynam wysyłki.
 2. Nowy gatunek w Malawi by Piotr II

  No ktoś musi być inny
 3. zapadnięte brzuchy

  Takie grzebanie bardzo stresuje ryby.
 4. zapadnięte brzuchy

  Jeśli chodzi o pokarmy Hikari to nie jest zły pokarm. Dużym minusem jest, że w wodzie strasznie pęcznieje, do tego wodę brudzi podczas karmienia. Białka są na niskim poziomie i to jest dobre. W tym pokarmie drażniło mnie, że trzeba go namaczać przed podaniem, a potem jak się wlewa go do wody to pływa sporo pyłu. W tej sytuacji chyba bym nie doszukiwał się problemu z pokarmami. Nie śledziłem wątku i nawet nie wiem jakie ryby pływają. Jeśli możesz to przypomnij co u Ciebie pływa.
 5. Nowy gatunek w Malawi by Piotr II

  On o rybach nie myślał w Augustowie Trochę się zawiodłem wyborem
 6. Malawian vs FishMagic

  Tak się zastanawiam czy jak byś pojechał na zachód to byś trafił 100% zadowalających okazów. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że wprawnego wychwyci defekty niewybarwionej trzy lub czterocentymetrowej ryby. Nie wiem czy polscy hodowcy na tyle by wystawiali swoje dobre imię by oszukać klienta. Przy pieniądzach, przy ilości ryb, może nastąpić pomyłka, a nawet omyłkowo wysłać inny gatunek, ale to można szybko naprawić (jeśli się chce), niestety jakości ryb już nie da się naprawić. Tak to widzę i jeśli kupuję ryby to robię wywiad z osobą sprzedającą, co z czym trzyma, w jakich warunkach itp rzeczy, nie jestem ekspertem i nawet jak bym widział rybę na własne oczy to i tak bym nie był pewny na 100%, że wybrałem tą najpiękniejszą.
 7. Tu słowo "wydaje mi się" jest słowem kluczowym Nikt nie da jasnej recepty ile sypać. Jest jeszcze sprawa krewetek, które są mrożone, może trafiła się jakaś trefna, która została wcześniej rozmrożona i ponownie zamrożone, co mogło mieć jakiś wpływ na jej jakość, a potem negatywny wpływ na rybę.
 8. Pokarmy masz fajne, ale jeśli coś jest z odchodami to za dużo karmisz i ryba nie trawi jak trzeba. Na pewno bym odstawił krewetki, krylla, jeśli musisz to karm tylko z rana. Nawet dwudniowe głodówki nie za szkodzą. Masz spirulinę to po głodówkach ją podawaj. Dla rozluźnienia jelit podaj miękki zielony groszek, może przeczy ściany jelita.
 9. Obsada do180/60/50

  Jeśli Ci to odpowiada to jak najbardziej powinno się udać. Jak wiadomo nasze ryby to zadziory, więc bez potyczek się nie obędzie. Jeszcze jedno Socolofi to teraz Chindongo, a nie Pseudotropheus. Zmiana nazwy nastąpiła chyba w 2016 R.
 10. Obsada do180/60/50

  Obsada by pasowała do siebie, jednak przy takim zbiorniku warto wrzucić rybę, która robi "WOW" Moim zdaniem Malawi to kolor niebieski i żółty z pasami pionowymi, a do tego jakieś fajne dodatki. Jeśli nie jesteś już zamknięty na obsadę moja propozycja jest taka Metriaclima Estherae Red Red odmiana standardowa w kolorze żółty/pomarańczowy Metriaclima fainzilberi Luwino Reef niebieski z czarnymi pionowymi pasami Coś do kontrastu mniejsza wersja Maison Reef czyli polecam Cynotilapia Hara Gallireya Reef I może zamiast Maingano to inną torpedę z Melanochromisów czy Melanochromis Kaskazini ( trochę więcej mięsa woli, ale różne źródła podają, że pociągnie na diecie wszystkożernej.) Widzę to tak Luwino to szef baniaka, czyli robi WOW, Red red naciska na niego by trzymał pełne wybawienie, przy okazji sam pokazuje klasę, Hara to fajny dodatek kontrastów, jeśli trafisz klasowe Hary będziesz Pan zadowolony i przydenna torpeda Kaskazini, też nie da sobię w kaszę dmuchać, ale powinien trzymać się bliżej dna. Nie jest to obsada jakaś delikatna i mogą zdarzyć się bójki, jednak zastanów się nad takim doborem.
 11. Northfin, chętni na zakup

  Przepraszam za opóźnienia w dostawie pokarmu, ale jeszcze nie dotarł do mnie i nie jest to zależne odemnie. Wiem, że wypłynął pierwszego lub drugiego września. Mam nadzieję, że zrozumiecie, że to nie jest pokarm z półki sklepowej i uzbroicie się w cierpliwość.
 12. Dieta dla non mbuna

  Moim zdaniem dietę powinieneś oprzeć na pokarmach mięsnych. Lepszej jakości pokarmy to OSI Cichlid, Dainichi ultima krill, Omega One Cichlid, Nature food Cichlid. Tu wybierasz sobie dwa pokarmy Urozmaicenie to jakiś pokarm roślinny z wyżej wymienionych firm. Jedną puszka starczy. Dodatkowo polecam pokarm Tropicala D-allio z zawartością czosnku lub droższy New Life Spectrum Garlic. Ogólne dane postępowania podczas karmienia powinieneś znaleźć w dziale żywienie.
 13. Wspaniały Augustów gościł w dniach 13-15 października 2017 r. klubowiczów i miłośników Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Pielęgnic "Klub Malawi".

  Goście z dalekich okolic Polski oraz z bliska, mieli okazję ponownie się spotkać i w sympatycznym gronie poruszać tematy, ktore "tygryski lubią najbardziej".

  Dzięki gościnie naszego klubowego partnera Jarosława Bogala – właściciela Specjalistycznej Hodowli Pielęgnic Afrykańskich FISHMAGIC, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia hodowli od zaplecza. Oprócz możliwości zakupu z szerokiego asortymentu firmy, goście mieli możliwość zamęczenia gospodarza pytaniami na każdy temat związany z hodowlą.

  Impreza, która była zupełnie luźnym spotkaniem ludzi dzielących wspólną pasję, to nie tylko spotkania biznesowe. Dzięki wspaniałemu otoczeniu Puszczy Augustowskiej, uczestnicy mogli spędzić weekend w gościnie w miejscowości Serwy nad Jeziorem Serwy, aby oddać się przyjemności obcowania z przyrodą, ogniskiem, dobrym jedzeniem a przede wszystkim dobrej zabawie w świetnym towarzystwie.

  Cytując naszego kolegę, obecnego na spotkaniu:

  "Kogo nie było, niech żałuje"

   

  Do zabaczenia na kolejnym spotkaniu.

   

  Fotka z postu 384, jeżeli by była jakaś grupowa z ośrodka bez flaszek na stole też by było można dołączyć drugą.

   

   

 14. Northfin, chętni na zakup

  Pokarm jeszcze nie dotarł. Proszę o cierpliwość.
 15. OSI zakup grupowy 9.17

  Butelki sprzedasz