kunce

Użytkownik
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O kunce

 • Urodziny 15.06.1980

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Rzeszów
 • Moje akwarium
  240l 120x40x50
  Melanochromis cyaneorhabdos, Pseudotropheus saulosi, Iodotropheus sprengerae.
 1. Start 240l wątpliwości

  A pierwsze przykazanie akwarysty (cierpliwość) to gdzie. Nic już nie ruszaj, ja miałem podobnie, też "sikałem do akwarium" i dałem pożywki i po mniej więcej takim samym czasie jak u Ciebie miałem wyniki testów poza skalą. Zostaw to na min. 3 dni i zrób testy i podaj wyniki, zobaczysz, że będzie już blisko stabilizacji cyklu azotowego.
 2. Malawi 240l - Problem ze startem

  Ja bym dał 1 ampułkę, na pewno nie zaszkodzi, ale z 3 to może bym nie ryzykował. Według instrukcji: Dawkowanie: Przeciętna dawka: co dwa tygodnie: BIO DIGEST: 1 ampułka na maksymalnie 1000 litrów. Jeżeli akwarium jest bardzo zanieczyszczone nie należy zwiększać dawki, ale użyć 1 ampułkę na tydzień. Przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie znajdujące się w końcówce znalazły się w zawiesinie.
 3. Malawi 240l - Problem ze startem

  fish_magic ma rację, u mnie było podobnie po dwóch ampułkach prodibio nie bardzo się coś działo (może przeterminowane były) po wypłukaniu zasyfionej gąbki z krewetkarium wszystko pięknie ruszyło.
 4. Hodowle, sklepy, składy kamieni

  Skład kamoli w Rzeszowie Rzeszów,ul. Krakowska 197A http://kamienogrodowy.pl/ i Centrum Ogrodnicze Klomb Rzeszów, ul. E.Plater 8 http://www.klomb.rzeszow.pl/