Skocz do zawartości

wilkacy

Użytkownik
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

12

O wilkacy

  • Urodziny 01.01.1982

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Toruń
  • Zainteresowania
    różne
  • Zawód
    IT
  • Moje akwarium
    180-200x50x50-60 fazie projektu.

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. 10 000 dużo ale nic nowego ;-) http://nano-reef.pl/topic/51932-6000l-reaktywacja/
  2. Dzięki za odp. Póki jestem na etapie planowania wszystkiego chcę przestudiuowac każdy scerariusz aby zminimalizować błędy. Początkowo myślałem, ze skimer to coś bardziej wymyślnego, a raczej,ze grzebień to za mało aby pełnić taką rolę. Początkowo nie myślałem o tym, ze właściwy otwór będzie tak duży i bez pośrednio będize to gruba gąbka. Wszystko się rozjaśnia, a wygląda toto na łatwiejsze do ogarnięcia niż filtracja narurowa. Jeśli potrzeba jakikolwiek inny rzut lub plik sketchup, to proszę o PW.
  3. Czy sam grzebień ma robić jedynie za skimmer, a zasadniczy 'zasys' wody ma być przez otwór boczny? Czy moze zrobić pocałości jednego z boków takie nacięcia jak mają rurki zasysające wodę w narurowacach i kubłach?
  4. Pierwsza przymiarka, na bardzo szybko. Wersja na krótszym boku. Zakładam, że komora 1 to będzie gąbka lub dwa bloki gąbki o różnych "gradacjach". W drugiej komorze złoże, pojemność tej komory przy takich proporcjach to 8 litrów, z tego co wyczytałem to już wiem, ze całej jej zasypywać nie trzeba. Trzecia komora - pompka + grzałka; ewentualnie jakaś chemia według potrzeb. Pomiędzy komorami można by dać gąbkę o dużych 'oczkach' (czy jak to się określa) co by medium filtracyjne z komory 2 się nie przesypywało. Pytanie mam zaś następujące - woda przez biologię powinna się 'sączyć', czy słabszy obieg wody nie wpłynie na filtracje mechaniczną? W narurowcu nie ma tego problemu, bo są bajpasy. Nie chcę komplikować tego filtra kasetowego ale chyba można by zrobić dwa obiegi. Zakładam, że woda do filtra wpadać będzie przez przelew / grzebień, czy może po całej długości wykonać nacięcia takie jak mają rurki od kubłów? Jedyne co mi nie pasuje w tym filtrze, to płukanie gąbek. Jak często trzeba to się za to brać? Może wymieniać tak jak sznurki ? Z czego wykonać taki filtr, calą kasetę zrobić z PCV i wstawić do akwa poprostu czy wkleić ze szkła na etapie klejenia baniaka?
  5. Chciałem zrobić po długości całej tylnej ściany zrobić, bo koszt powierzchni dna 190 * 5 jest akceptowalny, a nie chciałem robić komina. Tłem będzie albo PCV albo czarna folia, więc wynalazki typu moduł BTN, ceresit czy styropian odpadają. Wszędzie czytam, że dla pysków filtracja musi być nadmiarowa. Stosujecie po dwa trzy filtry kubełkowe + filtry wewnętrzne. Widocznie moje pojęcia "optymalna" filtracja oraz "nadmiarowa" definiowane jest w inny sposób niż Wasze. Wiem tyle ile tu przeczytam wspomagając się internetem ale pierwsze kroki zawsze kieruję na to forum. W odróżnieniu od Was nie mam żadnego doświadczenia.... oj dużo jeszcze muszę przeczytać. Decorrativo, topic 'Optymalna objętość złoża biologicznego' wiele mi wyjaśnił. Mam już jakąś koncepcję wiec mogę zacząć kreślić w 3d. Jak wszystko będzie gotowe to poproszę o ocenę i sugestie.
  6. Witam, Jestem na etapie oczekiwania na fachowca, który wyczaruje wodę w salonie w szafce pod akwa. Planowałem wykonać filtr narurowy, o którym wyczytałem chyba wszystko co tylko możliwe (dzięki informacjom zawartym na tym forum). Lecz za sprawą argumentu "woda nie opuszcza akwarium" w jednym z tematów rozpocząłem czytanie o filtrach kasetowych. Jak w każdym niemal aspekcie im dalej w las, tym więcej drzew. Większość tego typu filtrów kasetowych, o których czytałem, wykonana była w zbiornikach bez wzmocnień wzdłużnych. Planuję akwarium 190cm długie więc od góry musi być wzmocnienie wzdłużne. Czy ktoś z Was ma pomysł jak po tylnej ścianie pobudować przegrody aby wzmocnienie nie blokowało dostępu? Planowałem zbudować filtr wzdłuż całej długości akwa. Przy zużyciu 5cm szerokości dna byłoby te 42 litry pojemności, więc całkiem sporo, a ubytek powierzchni akceptowalny. Inną alternatywą będzie zabudowa jednego z krótszych boków, jeśli nie będzie rur od narurowca to wcisnę i 200cm (z tych dodatkowych 10 cm wyjdzie 24 litry pojemności filtra, jakieś 8 litrów na komorę). Czy taka powierzchnia wystarczy, zakładam, że biologię to ogarnie, pytanie co z filtracją mechaniczną? Nie chciałbym schodzić poniżej tych 190 cm po długości, co by nie zawężać możliwości w doborze obsady. Zakładam, że w obydwu przypadkach potrzebne będzie zastosowanie falowników.
  7. Deccorativo, im wicej opcji tym lepiej, opisz szerzej jeśli możesz. Myślalem o czymś w tym stylu po oględzinach słonego baniaka, ale tego miejsca w akwa szkoda (nie wiem jak duzo tego miejsca by zajęła taka filtracja), styropianu do środka pchał nie będę.
  8. Cześć, Czytam forum od jakiegoś już czasu, będąc pod mocnym wrażeniem zawartych tu informacji w zasadzie nie widziałem potrzeby zabierania głosu. Trafiłem tu szukając jakichś informacji o startowaniu z akwarium 500L+ po tym jak testowo wystartowałem 42l w pokoju syna i uzgodniłem z żoną gdzie stanie "duże" akwa. Nadchodzi więc czas startowania z akwarium i zaczynają mnożyć się pytania. Na początek wpada przybić pięć. Witajcie! Pozdrawiam, wilku
  9. Witaj, Są też w polsce - Allegro - motoryzacja szukamy "cree". NOWOŚĆ !!! MINI PANEL HALOGEN SPOT 18W 6x CREE LED (4118307938) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/41/18/30/79/4118307938@@AMEPARAM@@08@@AMEPARAM@@41/18/30/79@@AMEPARAM@@4118307938 Pozdr, wilku
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.