AndrzejWalb

Moderator
 • Zawartość

  6239
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez AndrzejWalb

 1. Purolite a520e

  ..co najmniej dziwne:) Albo coś kombinowali i wysłali Ci mokrą (!?) albo woda dostała się podczas transportu. Ale jak mówisz..poczekajmy co odpiszą.. Albo zadzwoń do nich jutro. Tak jest czasami wygodniej .
 2. Purolite a520e

  @Korasek1989 dołączyłem Twojego posta do już istniejącego tematu. Tak będzie wygodniej. Powinno być suche. ..w jednej pończosze jest bardzo prawdopodobne ,że się zbryli i nie będzie skutecznie działać. Rozłóż w dwie tak jak opisujemy w tym temacie. ..kolejność w koszu nie ma znaczenia. Ale jak dasz pończochę do kosza to najpierw na dno wsyp trochę np. ceramiki czy innego wkładu na to pończochę ale tak rozciągniętą aby tworzyła jak największą powierzchnię ale nie grubszą jak 1 cm i dopiero na to nasyp resztę wkładu. Chodzi o to aby zapobiec skurczeniu się jej. Jak się skurczy a purolite się zbryli to może nie zadziałać. W tym temacie masz też opisane inne sposoby umieszczania purolite. Poczytaj sobie.
 3. Czy ta gradacja jest ok?

  ...przy 18000K. Tak jak w mojej stopce. W 6500K jest tak jak Henryk pisze- żółty.
 4. filtr ciśnieniowy

  ...poczekajmy na jeszcze inne opinie. Pomysłów u nas nie brakuje:)
 5. Malawi by Pavlofico 450l

  @pavloficoTak..inkubuje. Szykuj się na 500+
 6. Ostatnio dokupiłem testy kropelkowe NO2 JBL w formie uzupełnienia. I co się okazuje...? Okazuje się ,że NO2 w akwa roślinnym mam na poziomie 0.05 czyli w polu żółtym. Podczas cyklu azotowego te wartości się zmieniały ale zatrzymały się na poziome j.w. Mierzyłem kilkakrotnie tymi kroplami NO2 w naszym biotopie i mam to samo czyli na poziomie 0.05. Nie ma znaczenia czy robię to przed podmianą czy po podmianie wody .W Malawi podmieniam 30% a w roślinnym czasami 50% - i to też nie ma znaczenia bo NO2 jak zaczarowane czyli ani drgnie. W zachowaniu ryb nic się nie zmieniło jak w jednym tak i w drugim akwa. ...zastanawia mnie czy przyczyną tego jest zła jakość kropli ( są w terminie) ? W roślinnym jako podłoże mam ziemię..ale w Malawi mam piasek..Owszem..patrząc na zapiski związane z naszym biotopem miałem NO2 na poziomie od 0.01 do 0.025. Ale i w tym akwa stanęły jak zaczarowane na poziomie 0.05. Gdzieś na jakimś forum wyczytałem , że ktoś miał podobne spostrzeżenia. Ciekawy jestem czy u nas ktoś się z taką sytuacją spotkał i czy może podzielić się swoimi spostrzeżeniami
 7. Obsada do 150x50x60 - 450l

  ...wg najnowszej nomenklatury teraz jest to Chindongo Saulosi.
 8. Pokarm kupiony od hodowcy rybek

  ..tak naprawdę nie ma. Wiele markowego pokarmu w swoim składzie posiada czosnek. Ten ma minimum 30% i w naszym przypadku jest to pokarm uzupełniający jeżeli chodzi o ryby roślinożerne. Biorąc to pod uwagę podajemy raz w tygodniu..ale nic się nie stanie jak podasz 2 razy w tygodniu jako uzupełniający a jednocześnie profilaktycznie jeżeli chodzi o działanie czosnku . Gdybyś miał mięsożerców możesz podawać nawet codziennie jak w przypadku paltek.
 9. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  http://forum.klub-malawi.pl/gallery/category/15-akwaria/ Popatrz w linku. Możesz też dać serpentynit bardzo popularny u nas. Aranż ma się Tobie podobać. Ale warto obejrzeć różne warianty.
 10. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  ..jak chcesz sprawdzić jak dany piasek będzie wyglądać pod danym oświetleniem byś musiał mieć jego próbki i wrzucić do wody pod dane oświetlenie. Możesz być potem zawiedziony efektem...Jeżeli jesteś pewny oświetlenia ,że będziesz miał te jakie masz to dopiero szukaj piasku.
 11. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  ....kolor będzie zależał od oświetlenia. Ja mam ten z OBI czy Kastoramy. Całkiem inaczej wygląda przy 18000K ( tak mam w stopce ) a inaczej przy 6500K ( ten sam piasek jest wtedy żółty).
 12. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  ..zajrzyj do naszej galerii w dziale AKWARIA . Może tam znajdziesz inspiracje?
 13. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  ...pamiętaj o jednej sprawie. Ten kamień tylko na początku będzie biały i jeżeli zależy Ci na tej bieli to niestety długo się nią nie nacieszysz.
 14. Obsada non-mbuna i mbuna do mojej 700.

  ..załóż nowy temat o aranżacji . Tutaj piszemy tylko o obsadzie.
 15. Malawi 450l

  ..temat przeniesiony tyle ,że o obsadę pytaj w dziale OBSADY.
 16. Malawi 450l

  .....w tym dziale przedstawiamy siebie i akwarium. Zadane wyżej pytania zadawaj w odpowiednich działach.
 17. 240 litrowe gruzowisko by luck83

  ..a kliknij to co skopiowałem w poście 22. Tam otwiera(!).
 18. 240 litrowe gruzowisko by luck83

  ..chyba nie jest to pełny link albo nie dałeś jako publiczny. ..nie wiem jak ale jak to pisałem to zrobił się widoczny:) Już jest OK. A jednak otwiera się tylko w tym co skopiowałem jak cytowałem. Twój nie otwiera a po skopiowaniu i wrzuceniu np. w Google nie otwiera. Otwiera tylko to co tutaj skopiowałem.
 19. Glossy 120 białe czy czarne?

  ..oki:) Ja jeszcze śpię:)
 20. Mój baniak Malawi 200l

  Andrzeju..to są okrzemeczki a nie okrzemki
 21. Samice Protomelasa - jak rozróżnić?

  Ryby masz zidentyfikowane jako gatunek dlatego przeniosłem do innego działu. W dziale identyfikacja temat by wisiał 7 dni.
 22. Testy kropelkowe NO3 ZOOLEK

  Firma ZOOLEK ma w sprzedaży testy kropelkowe NO3 w dwóch zakresach ( przynajmniej tyle znalazłem) to jest 0-130mg/l i 0-150 mg/l. I tu mam pytanie, który zakres w praktyce jest bardziej precyzyjny i jak się ma do NO3 kropelek JBL?
 23. Testy kropelkowe NO3 ZOOLEK

  ..dziś całkiem przypadkowo dowiedziałem się u źródła ,że jest odwrotnie:) Właśnie z tych względów co piszesz i w tym czasie wycofano ten w zakresie 0-130. Dziś kupiłem ten 0-150 ZOOLEKA kropelki i pokrywa się z kropelkami JBL. ...i to jest Henryk prawda. ...zgadza się .Pamiętam takie porównania. Tyle ,że nie wiemy jakie testy ( zakres) ZOOLEK były brane pod uwagę. Starego typu czy nowego bo chyba nikt na to nie zwracał uwagi. Przynajmniej ja nie pamiętam tego. Malo tego....jeszcze w niektórych sklepach są starego typu a data ważności jest ledwo widoczna bo jest wytłaczana. Dodam tylko ,że produkcje zakończono trzy lata temu to patrząc od ostatniego roku produkcji nie powinno już być na rynku tych kropli .
 24. Testy kropelkowe NO3 ZOOLEK

  A widzisz...tego nie wiedziałem. Czyli jeszcze można spotkać strego typu i nowego. ..też pomału się przekonuję ,że te uzasadnione złe opinie o ZOOLEK to w tej chwili to już tylko obiegowe opinie powtarzane po tym jak te testy były faktycznie "kulawe". Opinie o nich będzie chyba można traktować jako rodzaj pewnego mitu (oby). Bardzo Ci dziękuję za swoją opinię.
 25. problemy NO2

  Wolfik... bardzo nieładnie to napisałeś. ..dla pewności dodam ,że wynik odczytujesz ze środkowego paska a do każdej fiolki wlewasz po 10 ml wody . Nie podejrzewam ,że nie wiesz ale często zdarzało się,że odczytywano z innego paska i wlewano 5ml wody do fiolki.