AndrzejWalb

Moderator
 • Zawartość

  6239
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1408

O AndrzejWalb

Informacje o profilu

 • Biografia
  Akwarystyką zajmuję się od 1977r
 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 • Zainteresowania
  Fotografia i praca na radiu.
 • Zawód
  RKS W DUŻEJ FIRMIE
 • Moje akwarium
  Akwarium 240l (120x40x50) . Obsada :Chindongo Saulosi, Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, Labidochromis caeruleus "yellow" i Iodotropheus sprengerae.
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Andrzej

Ostatnie wizyty

12554 wyświetleń profilu
 1. Purolite a520e

  ..co najmniej dziwne:) Albo coś kombinowali i wysłali Ci mokrą (!?) albo woda dostała się podczas transportu. Ale jak mówisz..poczekajmy co odpiszą.. Albo zadzwoń do nich jutro. Tak jest czasami wygodniej .
 2. Purolite a520e

  @Korasek1989 dołączyłem Twojego posta do już istniejącego tematu. Tak będzie wygodniej. Powinno być suche. ..w jednej pończosze jest bardzo prawdopodobne ,że się zbryli i nie będzie skutecznie działać. Rozłóż w dwie tak jak opisujemy w tym temacie. ..kolejność w koszu nie ma znaczenia. Ale jak dasz pończochę do kosza to najpierw na dno wsyp trochę np. ceramiki czy innego wkładu na to pończochę ale tak rozciągniętą aby tworzyła jak największą powierzchnię ale nie grubszą jak 1 cm i dopiero na to nasyp resztę wkładu. Chodzi o to aby zapobiec skurczeniu się jej. Jak się skurczy a purolite się zbryli to może nie zadziałać. W tym temacie masz też opisane inne sposoby umieszczania purolite. Poczytaj sobie.
 3. Czy ta gradacja jest ok?

  ...przy 18000K. Tak jak w mojej stopce. W 6500K jest tak jak Henryk pisze- żółty.
 4. filtr ciśnieniowy

  ...poczekajmy na jeszcze inne opinie. Pomysłów u nas nie brakuje:)
 5. Malawi by Pavlofico 450l

  @pavloficoTak..inkubuje. Szykuj się na 500+
 6. Obsada do 150x50x60 - 450l

  ...wg najnowszej nomenklatury teraz jest to Chindongo Saulosi.
 7. Pokarm kupiony od hodowcy rybek

  ..tak naprawdę nie ma. Wiele markowego pokarmu w swoim składzie posiada czosnek. Ten ma minimum 30% i w naszym przypadku jest to pokarm uzupełniający jeżeli chodzi o ryby roślinożerne. Biorąc to pod uwagę podajemy raz w tygodniu..ale nic się nie stanie jak podasz 2 razy w tygodniu jako uzupełniający a jednocześnie profilaktycznie jeżeli chodzi o działanie czosnku . Gdybyś miał mięsożerców możesz podawać nawet codziennie jak w przypadku paltek.
 8. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  http://forum.klub-malawi.pl/gallery/category/15-akwaria/ Popatrz w linku. Możesz też dać serpentynit bardzo popularny u nas. Aranż ma się Tobie podobać. Ale warto obejrzeć różne warianty.
 9. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  ..jak chcesz sprawdzić jak dany piasek będzie wyglądać pod danym oświetleniem byś musiał mieć jego próbki i wrzucić do wody pod dane oświetlenie. Możesz być potem zawiedziony efektem...Jeżeli jesteś pewny oświetlenia ,że będziesz miał te jakie masz to dopiero szukaj piasku.
 10. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  ....kolor będzie zależał od oświetlenia. Ja mam ten z OBI czy Kastoramy. Całkiem inaczej wygląda przy 18000K ( tak mam w stopce ) a inaczej przy 6500K ( ten sam piasek jest wtedy żółty).
 11. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  ..zajrzyj do naszej galerii w dziale AKWARIA . Może tam znajdziesz inspiracje?
 12. konstrukcje z WAPnia FILIPINSKIEGO

  ...pamiętaj o jednej sprawie. Ten kamień tylko na początku będzie biały i jeżeli zależy Ci na tej bieli to niestety długo się nią nie nacieszysz.
 13. Obsada non-mbuna i mbuna do mojej 700.

  ..załóż nowy temat o aranżacji . Tutaj piszemy tylko o obsadzie.
 14. Malawi 450l

  ..temat przeniesiony tyle ,że o obsadę pytaj w dziale OBSADY.
 15. Malawi 450l

  .....w tym dziale przedstawiamy siebie i akwarium. Zadane wyżej pytania zadawaj w odpowiednich działach.