AndrzejWalb

Moderator
 • Zawartość

  5891
 • Wpisy na czacie

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1306

O AndrzejWalb

Informacje o profilu

 • Biografia
  Akwarystyką zajmuję się od 1977r
 • Lokalizacja
  Wałbrzych
 • Zainteresowania
  Fotografia i praca na radiu.
 • Zawód
  RKS W DUŻEJ FIRMIE
 • Moje akwarium
  Akwarium 240l (120x40x50) . Obsada :Chindongo Saulosi, Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, Labidochromis caeruleus "yellow" i Iodotropheus sprengerae.
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Andrzej

Ostatnie wizyty

11479 wyświetleń profilu
 1. Temperaturowy Sterownik Grzanie / Chłodzenie pod 230V

  http://biotop-malawi.blogspot.com/2016/06/jakie-parametry-wody-dla-pyszczakow.html Panowie.. i na tym kończymy OT aby nie zaśmiecać Henrykowi tematu.
 2. Sól jako suplement diety a parametry wody.

  Sorry ,że się wtrącam Henryk....ale dla jasności dla kolegi: odczytuj ze środkowego paska przy którym masz namalowaną paletkę.
 3. Sól jako suplement diety a parametry wody.

  ..trochę uporządkowałem temat. Zmiana w tytule i w związku z tym przeniosłem do innego działu bo trudno było się połapać o co chodzi:) ..dokładnie tak. Jest to istota jego powstawania!
 4. Sól jako suplement diety a parametry wody.

  ..zapomnij o tych solach. W pście nr 7 ( od połowy) Henryk Ci wszystko wyjaśnił. ..dla jasności : to co wyżej zaznaczyłem.
 5. Dwa Sauloski szczęśliwe, jeden nie

  @hilux..połączyłem Twoje dwa tematy w jeden w dziale START a nie CHOROBY z tego względu ,że wpuściłeś ryby celem przyspieszenia cyklu azotowego i to jest prawdopodobnie przyczyną ,że jedna ryba Ci padła a nie choroba
 6. 200x60x70 - pomoc w układzie kamieni

  Arek.....a zaglądałeś do naszej galerii celem inspiracji? Kształt tych kamieni nie ułatwi Ci aranżacji..Wg mnie są zbyt płaskie i ograniczają w ten sposób fajne ich ułożenie. Oczywiście to bardzo subiektywna ocena...
 7. Sól jako suplement diety a parametry wody.

  ..jak nie zadziała i nie pomoże to nie zaszkodzi.
 8. Natlenienie wody

  ...rozumiem ,że wyloty masz po przeciwnej stronie. Zrób tak jak piszesz z tym ,że wylot mechanika daj tak jak masz po tylnej szybie ale lekko skosem do góry aby Ci łamał lustro wody. Natomiast biolog niech dmucha tak jak teraz po przedniej szybie z tym ,że nie kieruj go ani w dół ani w górę , tylko zdejmij łopatkę ( końcówkę) i niech woda leci całym przekrojem rurki bez końcówki. Oczywiście celuj końcówką mniej więcej w środek szyby. U mnie tak działa i jest OK. Ale to nie jest żadna gwarancja..Po prostu spróbuj.
 9. Skimmer JBL

  ..no to faktycznie szkoda ruszać skoro cyrkulacja zapewnia Tobie czystość dna. Wtedy skimer o którym mówimy świetnie rozwiąże Twoje problemy.
 10. Skimmer JBL

  ..osobiście uważam że tak. Ale może najpierw spróbuj tak ustawić wyloty z filtrów, żeby Ci rozbijały film bakteryjny? Wtedy obędzie się (?) być może bez skimera? Tylko trzeba wtedy popracować nad cyrkulacją.
 11. Skimmer JBL

  ..długość przewodu z 1.5 m. Pracuje cały czas u mnie...po podmianie wody kiedy jeszcze grzebie w piasku wystaczy kilka minut i powierzchnia wody czyściutka. Marku..on też jest skuteczny tylko po prostu Eheim jest ładniejszy..bardziej estetyczny. Oczywiście to jest subiektywna opinia:)
 12. Skimmer JBL

  ..możesz użyć oddzielnego skimera. Ja używam takiego jak w linku. Trochę drogi ale skuteczny i estetyczny. https://www.google.pl/search?q=skimmer+eheim+350&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijzaiiw4TXAhXCZ1AKHX3AAt4Q_AUICigB&biw=1296&bih=679#imgrc=0nNtHdFcEZx-rM:
 13. Wystrój mojega akwa

  ..lepiej w jednym kawałku. Styropian odpuść.. też kiedyś miałem to pysie jak dokopały się do dna to potem mi kuleczki styropianu pływały. Wkurzające jest to wtedy.
 14. Malawi 500L

  ..i to jest super pomysł.
 15. Wystrój mojega akwa

  ..uwierz mi ,że warto. Będziesz spala wtedy spokojnie. Na początku tak jest ,że zawsze coś motamy z naszymi zbiornikami..ale warto. Później to już tylko przyjemność..