bartleo

Użytkownik
 • Zawartość

  79
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

59

O bartleo

 • Urodziny 14.08.1976

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Suwałki
 • Moje akwarium
  720 litrów 200x60x60 typowy skalniak
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  bartleo

Ostatnie wizyty

375 wyświetleń profilu
 1. Parametry w baniaku

  Ty nic nie dokupuj ... , słuchaj chłopaków, ogranicz świecenie, podobno przykrycie, całkowite zaciemnienie przynosi efekty . Ja przy 200cm w dzień 40W power ledem świecę, czasem włączę dodatkowe 40.
 2. Northfin, chętni na zakup

  Dzięki bardzo..., dotarły i do mnie..., jutro degustacja ;).
 3. Moja Malawka ;), rybcie rosną . Na razie panuje ogólny pokój..., . Pozdrawiam i chętnie odpowiem na pytania i przyjmę krytykę ....

   

 4. Moje Malawi

  Niby tak..., ale u mnie to więcej niż trzy dni wyszło (może 3 tyg ???)... ufałem jaggerowi, ale o dziwo zgłupiał. Przed wakacjami 25 stopni to było 25, teraz 25 to jest 28 .... . Dla wszystkiego RT-2C podłączyłem.... i sterownik temperaturę kontroluje.
 5. Moje Malawi

  Mały update ... . PS ostatnio o zgrozo nie sprawdzałem temp w zbiorniku i okazało się że mam 22 stopnie ;( ..., szczęście całe ryby ok..., a sytuacja opanowana.... . Wniosek jeden, zerkajcie na termometr .
 6. Northfin, chętni na zakup

  Mam już natur food, ale b chętnie spróbuję i northfin. Więc proszę 3x cichlid 2 mm
 7. Kolego masakrę to może ty masz, a ja Ciebie o ocenę nie proszę i nie pytam czy to jest dyskoteka czy koncert. Ja mam takie światło jakie mieć chciałem. Kolega pyta więc odpowiadam i proszę trzymać się tematu, a nie uszczypliwe uwagi robić..., trochę kultury proszę :).
 8. Posiadam power ledy w konfiguracji 4x10w 10000k podłączone do zasilacza z manualnym dimmerem.+ 3x10W rgb (kupione u Chińczyka 3 lata temu). Czyli 70W na 200cm akwarium. Moim zdaniem Tobie wystarczą 3 diody tylko z regulacją mocy bo może być za ostro. Możesz jeszcze rozważyć opcję 6x10W, lub 5x10W, będziesz miał równiej oświetlony zbiornik. Pamiętaj że powerledy tworzą bliki..., nie każdy to lubi, natomiast jeśli ktoś lubi to im wyżej światło, tym blik fajniejszy. Normalnie świecę 4x10 W skręcone maksymalnie w dół. Przy diodach warto zainwestować w kolimatory, które skupiają światło i nie oświetlamy wtedy pokoju tylko akwarium. Poniżej 70W Jeszcze jedno, diody mocno się grzeją przy 10W dobrze radzą sobie radiatory komputerowe. Przy 20W może być mało i potrzebne jest wtedy chłodzenie aktywne, czyli wiatrak..., jeśli zabudujemy w pokrywie, to wiatrak nie wystarczy. Ewentualnie można nie świecić pełną mocą. PS @deccorativoczy te COB można skręcić do zera płynnie? Z tego co wiem to to jest graniczne napięcie po którym power led nie świeci, czyli nie da się zrobić tego co robi się z modułami.
 9. Malawi by Raperek z Grodziska .

  Ja w swoim bym muszli nie mam , jednak Tobie muszle się podobają i to Twój zbiornik...., pozdrawiam. PS całość tworzy ciekawą kompozycję.
 10. Pierwsza próba z Malawi :)

  Tak koledzy pisali wyżej, zobaczysz że ryby będą podnosić piach, jak nie teraz to jak podrosną. Czyli albo wymieniasz teraz, albo później, no chyba że Ci mętna woda nie będzie przeszkadzać. Pozdrawiam
 11. Pierwsza próba z Malawi :)

  @Seba233Płukałeś piasek?
 12. Układ kamieni do 150x50x60

  Jeszcze jedna rzecz...., rozsuń trochę kamienie, tak żeby do bocznych szyby miały ok 10cm, nawet mniej, powiększysz optycznie zbiornik .
 13. Układ kamieni do 150x50x60

  Tak jak @egon44 pisze trochę za jednolicie, sama koncepcja i materiał najlepszy .
 14. Ja mam wciśnięte do baniaka spienione pcv, ale malowanie na zewnątrz też pewnie przejdzie ;).
 15. To jest plan :), zdawaj ralacje z postępów, albo jak wolisz pokaż efekt końcowy. Pozdrawiam.