Midran

Użytkownik
 • Zawartość

  107
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

13

O Midran

 • Urodziny 06.08.1986

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  pierożkowo
 • Zainteresowania
  placuszki, pierożki
 • Zawód
  Pierożkowy Król
 • Moje akwarium
  mam
 1. HW-304 róznice i przygotowanie akwa do startu.

  Weź tyle ile jest potrzebne, składy kamieni są z reguły samoobsługowe jak markety, polecam wziąć kawałek kredy, miarkę i narysować dno swojego akwarium i znosić różne kamienie i układać tak długo aż będzie dobrze. A potem podejść do kasy i je kupić. To chyba najlepsze rozwiązanie według mnie.
 2. Nie wiem czy to ważne ale czy zamówiłeś zawory ze śrubunkami, chyba że ten system rurowy jest rozłączalny i jakoś go idzie nastawiać po złożeniu. Jeśli nie to doinwestowałbym, w przypadku zwykłych zaworów nie masz możliwości dokręcenia niczego, a to czasem się przydaje, np zawór wyjdzie nie z tej strony itp, no i przy przeciekach przeróbkach też jest kicha. No i bez śrubunków masz całą instalacje w jednym kawałku, chyba że rury idzie jakoś bezinwazyjne rozłączać.
 3. Życie w moim akwarium 1568litrów ( 280x80x70)

  Z samicy beta wyrośnie samiec na moje oko, gdzie zaopatrzyłeś się w aulony?
 4. Akwarium grzechu warte made by Akwarium Szczecin

  W sumie nie wiem czy o ważne ale naprawą i modernizacją wózków widłowych dokonują konserwatorzy z uprawnieniami UDT.
 5. Muszę uderzyć się w pierś i przeprosić szanowne grono. Faktycznie źle założyłem że Protomelas fenestratus Taiwan Reef jest mięsożercą, zmylił mnie brak wiedzy dokładnej oraz widocznie błędne założenie ze fenestratusy są mięsożerne (nie wiem skąd mi się to wzięło może gdzieś błędnie wyczytałem i tak zapamiętałem, nieważne). Przepraszam ludzi których wprowadziłem w błąd. Jeśli da się to jakoś wymoderować to prosiłbym o uśnięcie pierdół z postu żeby nikogo w błąd nie wprowadzać, oczywiście za jakiś czas żeby każdy mógł przeczytać że przyznałem się do błędu.
 6. Tak Pozner prześledziłem twój wątek bo też chciałem placki, ale śledziłem go dawno temu, mnie od tych ryb odwiodły fotki dorosłych (nie rocznych ale 3 4 letnich bo nie kupuje obsady na rok tylko chce nią cieszyć oko przez cały okres "żywotności ryb" ). Osobiście miałeś Protomelas fenestratus Taiwan Reef a proponujesz Protomelas taeniolatus Boadzulu red, osobiście mi się bardziej podoba ta druga opcja, ale on jest roślinożerną rybą i tak jak yellow jest elastyczny w tej kwestii to jednak diety palcków i protomelasa nie pogodzisz. Moniki targetem jest malawi śląsk z przyczyn ekonomicznych, więc proponowanie jej tego protomelasa jest chyba nie na miejscu biorąc pod uwagę dietę i fundusze wyrzucone w błoto, bo szanse na sprzedanie samca non mbuny jest praktycznie zerowe a i z całym haremem otłuszczonych ryb będzie ciężko bo do tego doprowadzi pewnie mięsna dieta. Wracając do protomelasów są to idealne ryby na "malawi mix" mbuny z nonmbuną bo charakterem i siłą im dorównują i nie zostaną zepchniete, dlatego imho protomelas w 150cm akwarium to słaby temat łącząc je z inną non mbuną z tego samego powodu odradzałbym placki bo to też są silne ryby i do tego jeszcze trochę większe powinny urosnąć ale pewnie skarłowacieją. Nie polecam też żadnej ryby sztucznej bo przeważnie są agresywne, Nie polecam też do tego akwarium aulonocar jacobfreibergi pojawiła się wyżej cape maclear (u miłościwie nam panującego prezesa poustawiała sobie wszystkich), a otter point z tego co pamiętam danielj miał u siebie w 200cm zbiorniku i też rządziła wszystkimi, Moja propozycja z malawi śląsk to jest: A. Nyassae lub Ngara lub chilumba L. Mbasi raibow i naprawdę na siłę yellow do tego koniecznie duża ilość świderków żeby aulonki miały czego szukać w podłożu. Pozdrawiam Midran
 7. nie oszukujmy Raciczki że nacieszy oko bo przez rok te ryby nie dorosną i się nie wybarwią w pełni, więc cieszenie oka trochę mija się z prawdą. Pozner jakie masz ryby i w jakim akwarium? Bo coś mi się kojarzy że zrezygnowałeś z placków ze względu na ich agresję wobec innych mieszkańców.
 8. Wyszczerbienie w kształcie łuski.

  A Wujek Midran poleca obrócić akwarium żeby uszczerbek nie raził w oczy i zapomnieć.
 9. 375l przygotowania do prawie startu

  Za 60cm zbiornikiem przemawia poza oklepanym "większa ilość wody, stabilniejsze parametry" też to, że chcesz mieć non mbunę, ta pływa nad piaskiem a nie wśród skał, więc nie jest przywiązana do podłoża tak jak mbuna (do skał i przy tym do piachu) i zajmuje całą przestrzeń zbiornika. W większości są to większe ryby, więc akwarium będzie wydawało się dużo mniejsze, niż jest, a szkło jak każdy wie kurczy się pod wpływem wody. Z moich obserwacji wynika też że są to ryby bardziej terytorialne i samce zajmują większe przestrzenie w akwarium, ich walki są czasami bardziej tragiczne w skutkach. Zawsze możesz jeszcze nasypać więcej piachu. Zrobisz oczywiście jak uważasz.
 10. 375l przygotowania do prawie startu

  Spuszczasz wodę, i tak to będziesz robić, idziesz do szklarza i kupujesz wzmocnienia, ja w swojej 450'tce miałem 1, ale nic się nie wstanie jak wkleisz 2. Moim zdaniem 10cm pasek/paski szkła wystarczą, pamiętaj żeby były z cm węższe niż wnętrze akwarium. Potem tylko kupić sylikon odtłuścić powierzchnię nałożyć sylikon, przycisnąć szybę, polecam coś na niej postawić w miarę ciężkiego (ale bez przesady) dla docisku i zostawić. Zrobiłbym to przed wyjściem do pracy i zostawił okno rozszczelnione bo sylikon jednak trochę śmierdzi.
 11. 375l przygotowania do prawie startu

  Ja się nie znam ale moje akwarium było 10cm wyższe i miało 2 wzmocnienia poprzeczne, myślę więc, że i twoje powinno je mieć. Aczkolwiek oryginalne 375l nie mają takiego wzmocnienia. Osobiście jeśli miałbym puste szkło to bym sobie je wkleił.
 12. Narurowiec ... non malawi

  Dokładnie tak jak piszesz.
 13. crav tank

  Zbyszek jeszcze wtedy piwa nie pił, ale na stoliku mleko stoi.
 14. Biopolimer TMBT - biologiczne usuwanie NO3 oraz PO4

  Pewnie dlatego producent piszę że powinno to pracować na złożu zraszanym. I wtedy te 2000l wpada na biopolimer i musi przelecieć na dół.
 15. crav tank

  W pierwszej części filmu emocje jak na grzybach, ale potem było już lepiej.