Misiek

Użytkownik
 • Zawartość

  687
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

204

O Misiek

 • Urodziny 04.01.1980

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kraków
 • Moje akwarium
  220 l (100x40x55) -1+7 Labidochromis sp. Mbamba (F1) + 7 Labidochromis Caeruleus "yellow".
  240 l (120x40x50) - 1+4 Aulonocara Stuartgranti sp. Chilumba + 8 x Labidochromis Caeruleus "yellow"
 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Czy znajdą się chętni na kolejny grupowy zakup?
 2. To zależy jakie masz oczekiwania. Jeśli chcesz odchować młode to za około 3 tygodnie (w zależności kiedy odbyło się tarło) możesz samice przenieść do innego zbiornika. Jeśli nie masz chęci na odchowanie młodych, bo i co z nimi potem zrobić, to zostaw samicę w głównym zbiorniku. O tyle mniej stresu zapewnisz samicy.
 3. Do odważnych świat należy W tej kwestii Ci nie pomogę bo nie mam takich doświadczeń.
 4. Słabo to by wyglądał ten 1,5cm nawis . 6 mm to już detal Pewnie mniej niż grubość szyby w Twoim akwarium.
 5. Myślę, że przerwa pod akwarium nie będzie jakimś problemem. Ciężar i tak rozkładany jest na dużą powierzchnie. Jednak sam dla spokoju sumienia poprawiłbym to. Może próba przyklejenia tego do do dna akwarium taśmą bezbarwną, która na krawędziach równo później utniesz. Do wnętrza pod dekoracje też położysz podstawkę. I tu zastosowanie znalazłoby to niebieskie PCV. A mógłbyś spokojnie poszukać normalnego czarnego. Można też zamawiać przez internet. Nawet na forum są namiary na paru sprawdzonych sprzedawców, którzy dobrze docinają. Rozumiem, że z przodu wystaje te 1,5 cm. Jeśli tak to raz, że trochę dużo przy takich rozmiarach. Dwa, że musi to słabo wyglądać. Już lepiej żeby z przodu i tyłu wystawał po 7,5 mm.
 6. Będą potrzebni znajomi do noszenia tego szkła Szacuje ze koło 120 kg będzie ważyć. Odważne kroki biorąc pod uwagę możliwą przeprowadzkę Trzymam kciuki.
 7. Nie prawda, wspominał nie raz w różnych swoich postach, że ten wielomiesięczny brak podmian dotyczy akwarium z tangą. Na szybko kilka postów gdzie wyraźnie jest napisane, że chodzi o tankagnikę http://forum.klub-malawi.pl/podmiany-wody-sposob-uzyskania-t18835.html?p=320249#post320249 http://forum.klub-malawi.pl/podmiany-wody-sposob-uzyskania-t18835.html?p=320575#post320575 http://forum.klub-malawi.pl/podmiany-wody-sposob-uzyskania-t18835.html?p=320761#post320761 Nie szukaj dymu na siłę. Ja także to w ten sposób widzę. Też sugeruje wziąć głeboki oddech Akwarystyka to hobby które uspokoaja
 8. Bardziej polecam dociętą na wymiar płytę spienionego PCV, do dość popularne, proste w wykonaniu i wg mnie estetyczne rozwiązanie. Znajdziesz je w wielu zbiornikach na forum.
 9. W mojej opinii też.
 10. Obsada byłaby fajna. Yellow nadrabia żółcią samców i samiczek, za to samiec afry piękna rybka. No i teraz to już CYNOTILAPIA ZEBROIDES RED TOP LIKOMA - http://forum.klub-malawi.pl/cynotilapia-opis-spostrzezenia-hodowcy-t20841.html Link to temat poświęcony gatunkowi, znajdziesz opisy kolegów a także trochę ładnych zdjęć.
 11. Ewidentnie z pyszczka kulfon.
 12. Ja też i także polecam ten sposób.
 13. Obstawiam, że w świeżym zbiorniku będzie to I jest to nieszkodliwe i normalne. Powinno schodzić nawet pod palcem, ale ja bym dla tego nie moczył ręki. Kamień osadzał się będzie tylko tam gdzie woda odparuje.
 14. Forumowy kolega DonPempollo na giełdzie zamieścił ogłoszenie, że poszukuje Demasoni - http://www.klub-malawi.pl/gielda/3-malawi/54-przygarne-pseudotropheus-demas.html
 15. Biologicznie to by sobie poradził sam HW, natomiast nawet oba na bank nie ogarną Ci mechanicznych zanieczyszczeń. Będziesz musiał jeszcze coś zorganizować. A tu opcji wiele, od wewnętrznego mechanika, przez zabudowanie go w kaseciaka po zrobienie filtracji mechanicznej na narurowcu.