pozner

Klubowicz
 • Zawartość

  3767
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1101

1 obserwujący

O pozner

 • Urodziny 02.12.1961

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Moje akwarium
  500l. 180x55x50, wewnątrz dolomit. Tetra ex1200 + filtr wew. Atman EX 203 (2000l/h.) Rybki to: Copadichromis geertsi gome, Lethrinops albus Kande
 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Mój baniak Malawi 200l

  Nie masz na co się zastanawiać. Każdy chętnie przeczyta twoje doświadczenia z najpopularniejszym pyszczakiem.
 2. Mój baniak Malawi 200l

  Baniak bardzo ładny, ale tendencja do pozostawienia prześwitu po środku została To jest, moim zdaniem, martwe miejsce dla mbuny. Kolega @luck83fajnie zagruzował swoje mbunarium. W/g mnie w tym kierunku powinien iść wystrój akwarium z rybami mbuna. Powtórzę, akwarium bardzo ładne. Jeśli wszystko między rybami będzie funkcjonować dobrze, to o to chodziło. Jeśli nie, to będziesz modyfikował wystrój. Silny nurt wody nie ma znaczenia. Przy maluchach może to niepokoić, ale w jeziorze ryby też mają z nim do czynienia i sobie radzą. Gdy dorosną nie będzie to zauważalne. Tym się nie przejmuj.
 3. 240 litrowe gruzowisko by luck83

  Ładne gruzowisko.
 4. Życie w moim akwarium 1568litrów ( 280x80x70)

  Bardzo ładne masz te mdoki.
 5. Nowe życie u MatiKa (120x50x50)

  Fajne fotki, świetne ryby, a samiec alfa piękny. Bardzo ładne akwarium.
 6. Tlo DIY z cr65

  Głębię uzyskasz zostawiając między modułami czarne lub niebieskie/turkusowe tło. Nie muszą to być moduły. Może to być tło z przerwami...nie na całej powierzchni. Znalazłem takie przykłady. Może Cię zainspirują. To tło cactusa też nie jest na całej powierzchni. Umieszczone na czarnym tle tworzy wrażenie jakby wystawało z ciemności. Kluczowe jest też odpowiednie oświetlenie. Na pierwszych dwóch zdjęciach to widać. To samo akwarium, a jak różny efekt.
 7. Tlo DIY z cr65

  To odpuść sobie tło. Zrób pojedyncze moduły i przymocuj je jakoś do tylnej szyby. Coś, jak zrobił to Zbyszek. Technologia może być ta sama, co w moim linku. Formę stwórz sam.
 8. Skuteczna walka z okrzemkami

  Popularne Zbrojniki też doskonale radzą sobie z okrzemkami, a nie są tak kłopotliwe dla pyszczaków, jak ten Syjam. W tych parametrach radzą sobie dobrze.
 9. Życie w moim akwarium 1568litrów ( 280x80x70)

  Wybrałeś za małą i za delikatną Aulonocarę do tej obsady. Z jacobfreibergi sytuacja pewnie wyglądałaby inaczej, gdyż jest większa i mocniejsza. Przy mdokach, a szczególnie przy Copadichromisie ta Aulonka nie ma szans.
 10. Życie w moim akwarium

  U non-mbuny zabójczych walk nie ma. Są gatunki mniej lub bardziej agresywne (np. Protomelasy), ale ich agresja nie jest zabójcza. Możliwość trzymania kilku wybarwionych samców nie jest u non-mbuny rzadkością. Lethrinopsy są jednym z takich gatunków i do tego jednym z najładniejszych.
 11. Życie w moim akwarium

  Nagrałem jeszcze 2 minutki walki samców. Tak intensywnych kolorków to te samce nie mają nawet w czasie tarła. Fakt, że non-mbuna ma brzydkie samice, ale kolorom samców to mbuna do pięt nie dorasta I jeszcze samiec z bliska. Czy któryś samiec mbuny potrafi tak mienić się kolorami? Taki sam efekt widziałem u tetrastigm. Kolor zależał od kąta padania światła. Piękne rytby.
 12. Mbuna u Areck (200x60x70)

  Samce kulfona mogą być długo szare. Dość późno się wybarwiają...jak na mbunę.
 13. Mbuna u Areck (200x60x70)

  Fajna obsada, fajnie wszystko się prezentuje. Anubiasy powinny spokojnie się rozwijać. U mnie mbuna ich nie ruszała. Powodzenia i dziel się życiem w swoim akwarium
 14. Życie w moim akwarium 1568litrów ( 280x80x70)

  No, u Ciebie dużej głębokości nie ma Też o tym czytałem, ale gdy oglądam takie filmy (początek filmu i ta Metriaclima) to bardziej stawiałbym na genetykę. Metriaclimy nie żyją na dużych głębokościach.