stan

Moderator
 • Zawartość

  6464
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1563

2 obserwujących

O stan

 • Urodziny 13.12.1976

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Środa wlkp
 • Zainteresowania
  karpiarstwo / akwarystyka
 • Zawód
  żołnierz
 • Moje akwarium
  Akwarium 1147l i 436l wypełnione cichlids
 • Serwisy społecznościowe
  foto malawi stan
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Stanisław

Ostatnie wizyty

1295 wyświetleń profilu
 1. Liuli jest deko jaśniejszy od,, normalnego" frejka ma wyraźniejsze pasy. W habitacie 4 jest foto tej odmiany geograficznej.
 2. Karmię kryllem liofilizowanym i całe, a nawet kawałki nawet po namoczeniu nie opada u mnie. Robi się miękki ale nue tonie, no może lekko opada jak trafi na nurt z wypływów filtrów.
 3. Więc całkiem możliwe że to samiec który teraz chce starego wyciulać z interesu
 4. Też bym szedł w tym kierunku. A nie jakiś parametrów wody w ustabilizowanym zbiorniku , gdzie nie ma żadnego przerybienia które mogło by to spowodować.
 5. Powtarzam raz jeszcze że nie jednokrotnie miałem do czynienia z akwariami gdzie no3 było grubo ponad 100ppm i w żaden sposób widoczny nie wpływało to na dorosłe ryby. Sam nie jednokrotnie w akwarium miałem no3 powyżej 50ppm i kompletnie nie zauważyłem jakiś odstępstw w ubarwieniu czy zachowaniu.
 6. Widziałem akwaria gdzie no3 było grubo ponad 100ppm i nie wdziałem tego typu oznak u ryb. Za szybko wyciągasz wnioski nie będąc na 100% pewien że ten czynnik będzie tak , a nie inaczej działa na ryby. Co to ma wspólnego z No3 80ppm ? Tym bardziej że ryba je i nie jest wychudzona.
 7. A skąd masz takie wiadomości że 80ppm NO3 zbija kolory ryb ????
 8. Sebastian nie przywozi ryb z Cichlidenstadl.
 9. Ja wybrałbym Tan-mal, ale nie znaczy to że Fish_magic jest zlą hodowlą.
 10. Przedewszystkim Tan-Mal to gwarancja porządnych ryb.
 11. Fossorochromis nie fasochromis ;-) Warto zobaczyc czy nie maja tych ryb w ofercie w Tan Mal.
 12. Czemu ciągle pisane są jakieś dziwne bzdury o szukaniu jakiegoś ideału , aryjskiej rasy itp. Przecież nikt nigdzie nie pisał o ilości pasów że musi byc 5 i tylko 5 , a o ich jakości. Pasy u saulosi są przede wszystkim pełne i ciągną się od brzucha do grzbietu przechodząc lekko na płetwę grzbietową ( podobnie jak u demasoni) i czy będzie to 4 , 5 czy 6 nie ma znaczenia. To właśnie świadczy o jakości tej ryby, nikt z linijka i kątomierzem ich nie mierzy. Wrzucałem już tu kilka fot z saulosi uchwyconymi w jeziorze, widziałem też kilka filmów i na wszystkich ryby maja pasy o jakich pisze powyżej.
 13. Raczej samic, ja bym tak zrobił. Oczywiście możesz pozbyć się jednego gatunku.
 14. No to przy małe do 2mm NLS noi z tego co widzę ryby z cichlidenstadl także na bank im granulat nie w,, serek". Muszą się przyzwyczaić do granulatu. Obsada przedniutka
 15. Obsada fajna ale przy dużo do tego baniaka. Odpuściłbym sobie taką ilość samic wszczegolnosci u holotaenia czy lichnochromis i mchuse dał bym układ 1+1 max. Reszta była by ok.