bakus_44

Użytkownik
 • Zawartość

  316
 • Wpisy na czacie

  1
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

126

1 obserwujący

O bakus_44

 • Urodziny 24.12.1987

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Toruń
 • Zawód
  specjalista ds logistyki
 • Moje akwarium
  720l Malawi
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

611 wyświetleń profilu
 1. Ja robiłem dokładnie tak samo. Jak nie wejdziesz do akwarium to strach wkładać ja jeszcze miałem wodę do połowy- jej wyporność sprawiła, że kamienie były lżejsze pod kamieniami mam spienione pcv 3mm.
 2. U mnie największy kamień waży 60kg. Myślę, że jak na Twój zbiornik owe "głazy" są nieco za małe- przydałyby Ci się ze 3 konkretniejsze. Żeby fajnie to wyglądało największe kamienie powinny sięgać co najmniej do 3/4 wysokości akwarium, no ale to tylko moje zdanie.
 3. Kupię samca Msobo Magunga

  jak poczekasz trochę to Ci wyślę, bo póki co się jeszcze nie wybarwiły
 4. zapadnięte brzuchy

  A odchody? Skoro już rok tak żyją to może tak mają Może spróbuj kuracji Protocaps M na wiciowce, skoro ta wcześniejsza nie pomogła. Na cichlidae.pl zalecają nawet profilaktycznie- mięsożerne pielęgnice amerykańskie chyba często mają z nimi problem...
 5. zapadnięte brzuchy

  Nie sądzę, żeby była to wina karmienia- hikari to dobre pokarmy. Sam karmiłem takimi długi czas i też nie namaczałem- bez jakichkolwiek problemów. zresztą widać, że nie wszystkie ryby mają ten objaw- nie mają akurat te, które są bardziej lekkostarwnożerne, a co za tym idzie bardziej moim zdaniem podatne na takie przypadłości Dla pewności możesz przez jakiś czas karmić czymś bogatszym w substancje balastowe, czyli pokarmami bardziej roślinnymi. Być może to jakieś pasożyty- nie znam się na ich leczeniu, ale może warto spróbować innej metody. Być może za mało jedzą, albo taka już ich uroda, bo mają to w genach Jakiejś tragedii z tymi brzuchami nie ma, ale rzeczywiście do końca normalnie nie wyglądają. Napisz ile to trwa, jak wyglądają ich odchody- czy jest jakaś różnica w stosunku do pozostałych zdrowo wyglądających ryb? czy chętnie pobierają pokarm, nie wypluwają go? czy się ocierają?
 6. wreszcie obsada - malawi by Areck

  Crabro w 200cm byłby najprawdopodobniej niegroźny- to kiler ale jeśli brakuje mu przestrzeni, no ale cóż- zrezygnowałeś już z niego. Ja również rdzawych na hongi bym nie zamienił- mam sentyment do nich chociaż obecnie nie posiadam. Kawanga może nie ukazać w pełni swojego piękna przy fainzilberi Maison reef, dlatego też ja zdecydowałem się na 1 z nich. Do Twojego zestawienia dałbym yellowa, jeśli nie przeszkadza Ci jego pospolitość, lub zostawił jak jest. A i brałbym po min 10szt z gatunku, a jeśli chcesz wielosamcowo to i więcej (ja mam 23szt msobo, a docelowo ma byc 2+8). Trochę lipa jak trzymasz ryby rok po czym okazuje się, że nie miałeś szczęścia utrafić planowanego haremu i cała twoja misternie zaplanowana koncepcje obsady na nic
 7. Nowe 200x70x70 JemioloSeba

  Fajna obsada. Planuje dalekosiężnie kolejny zbiornik podobnych wymiarów właśnie z mdokami + jakieś predatorki- widzę, że u Ciebie się to sprawdza, co mnie cieszy niezmiernie.
 8. Zasady układania kamieni w akwarium naszego biotopu.

  Nie kuś bo zaraz opłacę składkę Chocież już chyba nie zdążę
 9. Zasady układania kamieni w akwarium naszego biotopu.

  Rzeczywiście kompozycja aquascapingowe wyglądają bardzo nienaturalnie, mimo wszystko nie miałbym przeciwskazań dla takiej aranżacji w moim zbiorniku- brakuje mi tylko odpowiednich kamieni- cena oryginalnych ADA w ilości takiej jak mam obecnie to bagatela 15 000 zł nie licząc przesyłki, także póki co praktykuje serpentynit-aquascaping Swoją drogą fajne kamienie tego typu miał kiedyś @cactus - ponoć znalezione w regionalnym potoku.
 10. OSI zakup grupowy 9.17

  również wysłałem kasę
 11. Zasady układania kamieni w akwarium naszego biotopu.

  Myślę, że Takashi Amano tak dokladnie opisał sztukę aranżacji zbiornika w teorii że nic lepszego poza radami typu "idź na żywioł" tutaj nie wymyslimy. Zasada złotego podziału zwiększająca perspektywę- stąd ta plaża nie zupełnie po środku u większości sam też starałem się stworzyć Malawi-Iwagumi, żeby mój zbiornik stał się dziełem sztuki. Wyszło jak wyszło
 12. Grzałki nie ma- nie potrzeba, temperatura nie spada u mnie poniżej 24st. Filtracja to narurowiec- zasys jest z prawej str- rura czarna więc jej nie widać. Całość napędzana pompa od c.o. umiejscowioną na zewnątrz zbiornika. Falownik jest również po prawej stronie nad zasysem- ma naklejony okrągły hologram rzucający się w oczy.
 13. OSI zakup grupowy 9.17

  Ja poproszę 200g spiruliny i 100g Prostar Maintenance .
 14. 4/5h to i bez tych worków by dojechały całe...