JemioloSeba

Zarząd Klubu
 • Zawartość

  3912
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez JemioloSeba

 1. Northfin, chętni na zakup

  No to faktycznie cena z deka wbija w ziemię...
 2. Northfin, chętni na zakup

  Sorry nie doczytałem... Jak dasz radę się dowiedzieć to daj znać jaka byłaby cena. Jeśli będzie kosmiczna to faktycznie lepiej się wstrzymać.
 3. Northfin, chętni na zakup

  Z krylem się nie rozpędzajmy bo Karol nie potwierdził, że będzie. W razie czego jaki rozmiar jest tego kryla?
 4. Northfin, chętni na zakup

  Ryby rosną to i żrą jak konie
 5. Northfin, chętni na zakup

  Tego krylla bym łyknął ze 200-300g
 6. Akwarium z kominami do sumpa

  Odpuściłbym sobie zakup blisko 8 letniego akwarium. Przelicz, czy to ryzyko jest warte tych kilku zaoszczędzonych stówek.
 7. pompa do narurowca

  Bierz 25/80 i będziesz miał zapas w razie czego. Swoją drogą nie wiedziałem, że są takie. Sam kupiłem 25/60 bo myślałem, że to najmocniejsza.
 8. Nie wiem jak Rafał ale ja mam ustawione na tygodniu tak, że gdy jesteśmy w pracy (9-14) światło się nie świeci bo nie ma takiej potrzeby. Po porannym nakarmieniu ryb stopniowo wygasa i ryby brykają przy świetle dziennym. W soboty i niedziele jednak świecę od rana do wieczora aby móc oglądać ryby w pełnej okazałości.
 9. "Ciąża" przenoszona? Urojona? Pseudotropheus saulosi

  Sama o siebie zadba. Instynkt samozachowawczy działa u samic bardzo dobrze i doskonale wiedzą ile czasu mają trzymać młode w pysku. Jak zresztą widać takie odławianie powoduje więcej szkód niż pożytku dlatego o ile nie jesteśmy handlarzami ryb nie powinniśmy odławiać samic z głównego zbiornika.
 10. "Ciąża" przenoszona? Urojona? Pseudotropheus saulosi

  Samica sama sobie poradzi. Odławianie i wyciąganie jej z pyska młodych to najgorsze co możesz zrobić tej samicy.
 11. Pytanie do posiadaczy filtórw Sunsun z serii HW

  Czy jak nim potrząsasz to nadal wylatuje powietrze? Jeśli tak to nie ma siły i gdzieś musi łapać powietrze. Spróbuj jeszcze postawić go na styropianie lub czymś wygłuszającym. Czy na pewno dobrze poskładałeś kosze? O ile dobrze pamiętam one miały otwór, który musiał się zgrywać z wlotem wody na deklu. Zwracałeś na to uwagę?
 12. Pytanie do posiadaczy filtórw Sunsun z serii HW

  Przykro mi to czytać bo sam Ci ten filtr polecałem. Jestem bardzo wyczulony na dźwięki ale ten filtr nie pracował tak głośno. Ja bym jednak nie sprzedawał lecz próbował załatwić reklamację.
 13. Blady Saulosi

  Panowie! Testy wody w tym dziale to podstawa. Nie ma się co dziwić Decco, że o nich wspomniał.
 14. Pytanie do posiadaczy filtórw Sunsun z serii HW

  Tak. To miałem na myśli. Jeśli jednak nie chcesz to nie zakładaj. Sam sprawdzisz jak czy takie rozwiązanie Ci pasuje.
 15. Pytanie do posiadaczy filtórw Sunsun z serii HW

  Na początek zostawił bym tak jak napisałeś. Wszystko wyjdzie w praniu i wtedy będziesz ewentualnie modyfikował. Jeśli chodzi o czyszczenie to zaryzykuję i powiem, że z miesiąc będziesz miał spokój o ile będziesz w miarę regularnie czyścił prefiltr. Rozważałeś dziwne opcje z prefiltrami HW ale nie wiem czy szukałeś na na forum rozwiązania z korpusami narurowymi? Swego czasu wiele osób miało u siebie takie rozwiązanie - ja zresztą też. Miałem podłączone na zasysie 2 korpusy równoległe z wkładami sznurkowymi (teraz wybrałbym gąbki 45pii). Wtedy masz narurowco-kubeł Do czyszczenia odkręcasz korpusy a kubła nigdy nie ruszasz. Zobacz ten temat:
 16. Pytanie do posiadaczy filtórw Sunsun z serii HW

  Używałem 304A przez pół roku. Później przeszedłem na kaseciaka. U mnie radził sobie całkiem nieźle. Przy samych gąbkach przepływ bardzo dobry. Proponuję wypełnić go od dołu grubszymi gąbkami a na wierzchu ułożyć gąbkę 45ppi. Gąbkę najlepiej kupić w kwadracie i dociąć na wymiar. Coś takiego polecam: http://allegro.pl/wklad-filtracyjny-gąbka-50x50x3-cm-ppi-45-czarna-i6510041779.html Kup gradację 45ppi na wierzch i 20 na spód.
 17. Cykl azotowy - Czy wszystko idzie w dobrym kierunku?

  Widzisz, myślałem, że to Ty wcześniej odpisałeś. Mimo wszystko zdanie podtrzymuję i zarybiaj.
 18. Cykl azotowy - Czy wszystko idzie w dobrym kierunku?

  No to jedziesz z tymi rybami
 19. Cykl azotowy - Czy wszystko idzie w dobrym kierunku?

  Jeszcze tak dla pewności zapytam... test JBL na NH4 wskazuje kolor żółto-zielony?
 20. Cykl azotowy - Czy wszystko idzie w dobrym kierunku?

  Zostaw. Ph i tak masz na dobrym poziomie. Ten parametr ustabilizuje się sam.
 21. Cykl azotowy - Czy wszystko idzie w dobrym kierunku?

  Twoja biologia ma się bardzo dobrze i możesz myśleć o zarybieniu. Zrób podmianę ale nie 50% ale 10-20%. Możesz dać jeszcze kropelkę amoniaku aby bakterie miały co jeść do czasu jak pojawi się obsada.
 22. Zasys w tle strukturalnym

  Jak będziesz miał szkło to pomyśl o tym bo warto. Zobaczysz jak będzie pasować. Może wystarczy na boki tła nałożyć silikon, który po wyschnięciu będzie działał jak uszczelka a nie ubrudzi szyb.
 23. Zasys w tle strukturalnym

  Ja mam na takiej wysokości zasys narurowca i jest dobrze. Pamiętaj, aby tak planować wystrój akwarium żeby falownik był nad tym zasysem. Czy woda będzie dostawać się za tło przy krawędziach bocznych czy tyko tym "otworem". Pytam bo jeśli woda będzie wpływać bokami to siła zasysu tego "otworu" może być słaba.
 24. Tło BTN 2w1 filtracja i dekoracja

  Kolega, którego cytujesz nie napisał, że wątpi w wydajność filtracji lecz w dobre parametry wody a dokładnie o NO3 chodzi. Autor sam napisał, że nie ma testów więc nie może na oko zapewnić nas, że wszystko jest OK. Ryby będą żyły w wodzie z NO3 nawet bliskim 100 ale to nie oznacza, że mają dobre warunki.
 25. Tło BTN 2w1 filtracja i dekoracja

  Chyba jednak źle ją zrozumiałeś. Więc pozwól nam mieć swoje podejście bo na tym forum są ludzie, którzy zajmują się tym większość swojego życia i raczej wiedzą co robią. Na tym forum już kilka osób testowało tę metodę filtracji i nikt nie neguje, że jest ona skuteczna. Nie wiem coś się tak uparł, że ktoś w to nie wierzy.