JemioloSeba

Zarząd Klubu
 • Zawartość

  3981
 • Wpisy na czacie

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez JemioloSeba

 1. Narurowiec - odpływ do ścieków.

  Według mnie OK. Zakręcasz kran od powrotu do akwarium i woda leci do kanalizy. Pamiętaj o zaworze na tej rurce do ścieków aby po skończonej podmianie móc zamykać. Prościej byłby zamontować tam dodatkowy kran i wężem do kanalizacji ale co byś nie zrobił to będzie OK.
 2. Przemeblowane 840l z modułami BTN

  Światło faktycznie za niebieskie ale aranż jak najbardziej mi się podoba. Dobra robota!
 3. Witam. Piszę w imieniu mojego kolegi, który jest na etapie budowy domu a dokładnie murowania ścian działowych. Pomysł na akwarium w ścianie narodził się już wcześniej a obecnie jest on w stanie wdrążania w życie. Pierwsze kroki już poczyniono a mianowicie murarze zostawili w ścianie salonu dziurę o wymiarach 200x80. Akwarium będzie obsługiwane z "fishroom`u" więc cały bajzel zostanie myślę ukryty. Oczywiście o kanalizacji i doprowadzeniu wody do akwarium od strony serwisu już pomyśleliśmy i to mamy z głowy. Akwarium mamy w planie postawić na 3 prostopadłych do ściany z dziurą murkach o grubości chyba 12cm (taka jak bloczki). Tutaj pierwsze pytanie bo to jeszcze nie zostało wykonane. Czy taka konstrukcja zda egzamin zakładając, że blat będzie stał na 3ech bloczkach i oczywiście na ścianie działowej po całej długości. Chcemy zlicować akwarium ze ścianą salonu. Pytanie drugie. Czy powinniśmy czymś zabezpieczyć ścianę nad akwarium? Chodzi o wilgoć, która na pewno będzie osiadała na murze. Cz szyba na akwarium w miejscu gdzie będzie nad nim mur wystarczy czy powinniśmy czymś izolować? Pytam w imieniu kolegi bo na tym etapie jeszcze można wiele zmienić a wolałbym abyśmy nie popełnili jakiegoś karygodnego błędu już na samym początku. Na pewno będziecie namawiali na spawanie stelażu ale z jakiegoś powodu kolega nie chcę tego robić i woli rozwiązanie z murkami. Ota jak to wygląda obecnie (jeszcze bez murków podpierających):
 4. Nowe 200x70x70 JemioloSeba

  Do tej pory się sprawdza ale Dimidio ewidentnie brakuje drugiej samicy - druga wyrosła na samca Mdoki wbrew pozorom nie są takie delikatne i samiec alfa podczas tarła potrafi pogonić całe towarzystwo w jeden róg i nawet "predatory" nie mają wiele do gadania. Nadal czekam na tarło Exochochromisów bo samiec jest już gotowy tylko samice się ociągają.
 5. Siema Co tu dużo pisać... Malawi wciąga i jak byłem pewien stawiam kolejny zbiornik. Tym razem 200x70x70 czyli prawie 1000l. W chwili obecnej mam już szkło, moduły BTN, filtrację i połowę oświetlenia W miarę postępów będę opisywał kolejne kroki
 6. Pompa IBO BETA

  Trochę lepiej to normalne i nie ma co szukać przyczyn we wkładach. Sam nie wiem co Ci doradzić. Rozbieranie wszystkiego to kupa roboty i straconej kasy...
 7. Pompa IBO BETA

  Ciężko mi coś innego doradzać bo mam mocniejszą pompę. Mimo wszystko wydaje mi się, że 25/40 powinna dawać mocniej niż to co u Ciebie. Próbowałeś robić test bez ceramiki i wkładów mechanicznych? Czy cała woda idzie przez złoże biologiczne?
 8. Pompa IBO BETA

  A no tak sorry. Zapomniałem, że to 25/40. W każdym razie słabo sika... Próbowałeś usunąć te końcówki? One bardzo zwężają wylot.
 9. Pompa IBO BETA

  Czy pompa na III biegu wyświetla cały czas 22W? U mnie leci 45W.
 10. Pompa IBO BETA

  Nie wiem i nie zamierzam tego mierzyć bo jakość wody mnie satysfakcjonuje a ja nie z tych, co stoją z butelką i mierzą bo i po co? Tu masz film z pracą pompy na III biegu (rury 3/4):
 11. Pompa IBO BETA

  To masz raczej problem gdzieś w instalacji lub zbyt mocnej cyrkulacji bo u mnie ssie aż miło Wrzuć fotkę instalacji i akwarium. Gdzie masz zasys a gdzie falownik?
 12. Pompa IBO BETA

  Mam 25/60 IBO BETA w akwarium 200x70x70 i działa świetnie. Zero syfu w toni. Myślę, że problem leży gdzie indziej. Ponawiam pytanie kolegi... masz jakiś falownik?
 13. Nowa obsada do 720L

  Jeśli stare szkło nie jest zniszczone to ja bym jeszcze poczekał. Jeśli nie dołożysz z długości to nadal pozostają tylko mniejsze drapieżniki. Sam od ponad roku z powodzeniem trzymam non-mbunę z małymi predatorami. Do tej pory wszystko ładnie ze sobą żyje i nie zapowiada się na jakiś dramat - mam i Aulonocarę
 14. Nowa obsada do 720L

  Rozumiem, że miałeś mbunę i chcesz spróbować czegoś nowego. Same Aulony to według mnie słaby pomysł więc zaproponuję coś z małych predatorów. Dimidiochromis Strigatus 2+1, Exochochromis anagenys yellow 1+2, Stigmatochromis modestus 1+2, Nimbochromis Venustus 1+2.
 15. Nowe 200x70x70 JemioloSeba

  U Exo jeszcze do tarła nie doszło więc nie mogę nic napisać. Samiec dopiero zaczyna zaloty do samic ale nic z tego nie wychodzi. Wydają się bardzo spokojne - coś jak non-mbuna. Są za to bardzo żarłoczne... jedzą tyle co dwie mdoki
 16. Nowe 200x70x70 JemioloSeba

  Na co dzień tak ale jak przyjdzie tarło to akwarium jego. Mocna ryba ale największa Mdoka i Aulonocara nie daje jej za wygraną - przynajmniej do dziś.
 17. Nowe 200x70x70 JemioloSeba

  Akwarium po ponad roku. Nagrywane już po ściemnieniu lamp. Zmienione oświetlenie z RGB na Samsung 1100k + 6500k. Sorry za zmuły ale chyba aparat klęka
 18. Uszkodzony Jebao RW-15

  U mnie ten sam problem rozwiązuję inaczej. Miska z octem na pokrywę od akwarium i do niego falownik - mam na tyle kabla w zapasie. Polecam takie rozwiązanie bo faktycznie wydzieranie kabli z obudowy i później ich wkładanie jest uporczywe. Może spróbuj teraz takiej operacji. Usuniesz resztki kamienia a to na pewno nie zaszkodzi.
 19. Jak się skończyło? Wypuścił czy zeżarł?
 20. Mój największy samiec żywych ryb mi nie zjada ale widzę z jaką ochotą wpierdziela stynkę i kryl. Oczywiście gdy któraś samica wypuści młode to Mdoki bardzo chętnie za nimi ganiają i pochłaniają ale to raczej nic dziwnego.
 21. Tło ze styropianu Cr 65

  Miałem wiele doświadczeń z klejeniem pcv różnymi silikonami. Nie odważyłbym się kleić tła (które ma ogromną wyporność) i liczyć, że pcv z pcv utrzyma się na samym soudalu. Moduły BTN przyklejone za pomocą soudal fix all do pcv "wywaliło" mi chyba 2 razy. Dopiero obciążenie kamieniami i klejenie bezpośrednio do szyby dało efekt. Druga sprawa to robota "na mokro". Nie chcę być złym prorokiem ale bez spuszczenia wody i wysuszenia akwarium będzie Ci niezmiernie ciężko a cały efekt może i tak szlag trafić poprzez klejenie na mokro.
 22. Witaj. Jakiś czas temu kolego @troadwykonywał bardzo profesjonalne obliczenia dotyczące wygięcia przedniej szyby. Spróbuj napisać do niego na PW. Wklejam link do jego tematu:
 23. Mętna woda

  Rób podmianę 50% wody i to natychmiast! W kranówce będzie im lepiej niż w Twojej wodzie z akwarium.
 24. Northfin, chętni na zakup

  No to faktycznie cena z deka wbija w ziemię...
 25. Northfin, chętni na zakup

  Sorry nie doczytałem... Jak dasz radę się dowiedzieć to daj znać jaka byłaby cena. Jeśli będzie kosmiczna to faktycznie lepiej się wstrzymać.