JemioloSeba

Zarząd Klubu
 • Zawartość

  3858
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

727

2 obserwujących

O JemioloSeba

 • Urodziny 08.10.1983

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Mielec
 • Moje akwarium
  150x50x60
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Sebastian

Ostatnie wizyty

1388 wyświetleń profilu
 1. Czy jak nim potrząsasz to nadal wylatuje powietrze? Jeśli tak to nie ma siły i gdzieś musi łapać powietrze. Spróbuj jeszcze postawić go na styropianie lub czymś wygłuszającym. Czy na pewno dobrze poskładałeś kosze? O ile dobrze pamiętam one miały otwór, który musiał się zgrywać z wlotem wody na deklu. Zwracałeś na to uwagę?
 2. Przykro mi to czytać bo sam Ci ten filtr polecałem. Jestem bardzo wyczulony na dźwięki ale ten filtr nie pracował tak głośno. Ja bym jednak nie sprzedawał lecz próbował załatwić reklamację.
 3. Panowie! Testy wody w tym dziale to podstawa. Nie ma się co dziwić Decco, że o nich wspomniał.
 4. Tak. To miałem na myśli. Jeśli jednak nie chcesz to nie zakładaj. Sam sprawdzisz jak czy takie rozwiązanie Ci pasuje.
 5. Na początek zostawił bym tak jak napisałeś. Wszystko wyjdzie w praniu i wtedy będziesz ewentualnie modyfikował. Jeśli chodzi o czyszczenie to zaryzykuję i powiem, że z miesiąc będziesz miał spokój o ile będziesz w miarę regularnie czyścił prefiltr. Rozważałeś dziwne opcje z prefiltrami HW ale nie wiem czy szukałeś na na forum rozwiązania z korpusami narurowymi? Swego czasu wiele osób miało u siebie takie rozwiązanie - ja zresztą też. Miałem podłączone na zasysie 2 korpusy równoległe z wkładami sznurkowymi (teraz wybrałbym gąbki 45pii). Wtedy masz narurowco-kubeł Do czyszczenia odkręcasz korpusy a kubła nigdy nie ruszasz. Zobacz ten temat:
 6. Używałem 304A przez pół roku. Później przeszedłem na kaseciaka. U mnie radził sobie całkiem nieźle. Przy samych gąbkach przepływ bardzo dobry. Proponuję wypełnić go od dołu grubszymi gąbkami a na wierzchu ułożyć gąbkę 45ppi. Gąbkę najlepiej kupić w kwadracie i dociąć na wymiar. Coś takiego polecam: http://allegro.pl/wklad-filtracyjny-gąbka-50x50x3-cm-ppi-45-czarna-i6510041779.html Kup gradację 45ppi na wierzch i 20 na spód.
 7. Widzisz, myślałem, że to Ty wcześniej odpisałeś. Mimo wszystko zdanie podtrzymuję i zarybiaj.
 8. No to jedziesz z tymi rybami
 9. Jeszcze tak dla pewności zapytam... test JBL na NH4 wskazuje kolor żółto-zielony?
 10. Zostaw. Ph i tak masz na dobrym poziomie. Ten parametr ustabilizuje się sam.
 11. Twoja biologia ma się bardzo dobrze i możesz myśleć o zarybieniu. Zrób podmianę ale nie 50% ale 10-20%. Możesz dać jeszcze kropelkę amoniaku aby bakterie miały co jeść do czasu jak pojawi się obsada.
 12. Jak będziesz miał szkło to pomyśl o tym bo warto. Zobaczysz jak będzie pasować. Może wystarczy na boki tła nałożyć silikon, który po wyschnięciu będzie działał jak uszczelka a nie ubrudzi szyb.
 13. Ja mam na takiej wysokości zasys narurowca i jest dobrze. Pamiętaj, aby tak planować wystrój akwarium żeby falownik był nad tym zasysem. Czy woda będzie dostawać się za tło przy krawędziach bocznych czy tyko tym "otworem". Pytam bo jeśli woda będzie wpływać bokami to siła zasysu tego "otworu" może być słaba.
 14. Kolega, którego cytujesz nie napisał, że wątpi w wydajność filtracji lecz w dobre parametry wody a dokładnie o NO3 chodzi. Autor sam napisał, że nie ma testów więc nie może na oko zapewnić nas, że wszystko jest OK. Ryby będą żyły w wodzie z NO3 nawet bliskim 100 ale to nie oznacza, że mają dobre warunki.
 15. Chyba jednak źle ją zrozumiałeś. Więc pozwól nam mieć swoje podejście bo na tym forum są ludzie, którzy zajmują się tym większość swojego życia i raczej wiedzą co robią. Na tym forum już kilka osób testowało tę metodę filtracji i nikt nie neguje, że jest ona skuteczna. Nie wiem coś się tak uparł, że ktoś w to nie wierzy.