• Ogłoszenia

  • timi

   Jesienne spotkanie członków i sympatyków Klubu Malawi - Augustów 2017   23.07.2017

   Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków i członków Klubu Malawi na spotkanie integracyjno - rozrywkowo - dyskusyjne, które odbędzie się w dniach 13-15.10.2017 w Augustowie w OW "Skowronek". Szczegóły w poniższym wątku, w którym proszę zgłaszać chęć uczestnictwa:  

JemioloSeba

Zarząd Klubu
 • Zawartość

  3893
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

759

2 obserwujących

O JemioloSeba

 • Urodziny 08.10.1983

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Mielec
 • Moje akwarium
  150x50x60
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Sebastian

Ostatnie wizyty

1483 wyświetleń profilu
 1. Bierz 25/80 i będziesz miał zapas w razie czego. Swoją drogą nie wiedziałem, że są takie. Sam kupiłem 25/60 bo myślałem, że to najmocniejsza.
 2. Nie wiem jak Rafał ale ja mam ustawione na tygodniu tak, że gdy jesteśmy w pracy (9-14) światło się nie świeci bo nie ma takiej potrzeby. Po porannym nakarmieniu ryb stopniowo wygasa i ryby brykają przy świetle dziennym. W soboty i niedziele jednak świecę od rana do wieczora aby móc oglądać ryby w pełnej okazałości.
 3. Sama o siebie zadba. Instynkt samozachowawczy działa u samic bardzo dobrze i doskonale wiedzą ile czasu mają trzymać młode w pysku. Jak zresztą widać takie odławianie powoduje więcej szkód niż pożytku dlatego o ile nie jesteśmy handlarzami ryb nie powinniśmy odławiać samic z głównego zbiornika.
 4. Samica sama sobie poradzi. Odławianie i wyciąganie jej z pyska młodych to najgorsze co możesz zrobić tej samicy.
 5. Czy jak nim potrząsasz to nadal wylatuje powietrze? Jeśli tak to nie ma siły i gdzieś musi łapać powietrze. Spróbuj jeszcze postawić go na styropianie lub czymś wygłuszającym. Czy na pewno dobrze poskładałeś kosze? O ile dobrze pamiętam one miały otwór, który musiał się zgrywać z wlotem wody na deklu. Zwracałeś na to uwagę?
 6. Przykro mi to czytać bo sam Ci ten filtr polecałem. Jestem bardzo wyczulony na dźwięki ale ten filtr nie pracował tak głośno. Ja bym jednak nie sprzedawał lecz próbował załatwić reklamację.
 7. Panowie! Testy wody w tym dziale to podstawa. Nie ma się co dziwić Decco, że o nich wspomniał.
 8. Tak. To miałem na myśli. Jeśli jednak nie chcesz to nie zakładaj. Sam sprawdzisz jak czy takie rozwiązanie Ci pasuje.
 9. Na początek zostawił bym tak jak napisałeś. Wszystko wyjdzie w praniu i wtedy będziesz ewentualnie modyfikował. Jeśli chodzi o czyszczenie to zaryzykuję i powiem, że z miesiąc będziesz miał spokój o ile będziesz w miarę regularnie czyścił prefiltr. Rozważałeś dziwne opcje z prefiltrami HW ale nie wiem czy szukałeś na na forum rozwiązania z korpusami narurowymi? Swego czasu wiele osób miało u siebie takie rozwiązanie - ja zresztą też. Miałem podłączone na zasysie 2 korpusy równoległe z wkładami sznurkowymi (teraz wybrałbym gąbki 45pii). Wtedy masz narurowco-kubeł Do czyszczenia odkręcasz korpusy a kubła nigdy nie ruszasz. Zobacz ten temat:
 10. Używałem 304A przez pół roku. Później przeszedłem na kaseciaka. U mnie radził sobie całkiem nieźle. Przy samych gąbkach przepływ bardzo dobry. Proponuję wypełnić go od dołu grubszymi gąbkami a na wierzchu ułożyć gąbkę 45ppi. Gąbkę najlepiej kupić w kwadracie i dociąć na wymiar. Coś takiego polecam: http://allegro.pl/wklad-filtracyjny-gąbka-50x50x3-cm-ppi-45-czarna-i6510041779.html Kup gradację 45ppi na wierzch i 20 na spód.
 11. Widzisz, myślałem, że to Ty wcześniej odpisałeś. Mimo wszystko zdanie podtrzymuję i zarybiaj.
 12. No to jedziesz z tymi rybami
 13. Jeszcze tak dla pewności zapytam... test JBL na NH4 wskazuje kolor żółto-zielony?
 14. Zostaw. Ph i tak masz na dobrym poziomie. Ten parametr ustabilizuje się sam.
 15. Twoja biologia ma się bardzo dobrze i możesz myśleć o zarybieniu. Zrób podmianę ale nie 50% ale 10-20%. Możesz dać jeszcze kropelkę amoniaku aby bakterie miały co jeść do czasu jak pojawi się obsada.