JemioloSeba

Zarząd Klubu
 • Zawartość

  3986
 • Wpisy na czacie

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

798

2 obserwujących

O JemioloSeba

 • Urodziny 08.10.1983

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Mielec
 • Moje akwarium
  150x50x60
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Sebastian

Ostatnie wizyty

1831 wyświetleń profilu
 1. Tło modułowe do 180x55x55

  Soudal przyklejony do szyby na pewno wytrzyma. Ciężar w wodzie będzie o wiele mniejszy. Jeśli masz jeszcze możliwość to przyklej folię i wszystkie problemy znikną.
 2. Tło modułowe do 180x55x55

  Soudal z pcv to spore ryzyko. Jeśli już to za modułem wyciął bym kawałek pcv z tła i przykleił bezpośrednio do szyby.
 3. Tło modułowe do 180x55x55

  Jeśli moduł nadal ma sporą wyporność to odchyli się od szyby tylnej i wypłynie. Czy nie możesz zrezygnować z tła ze spienionego pcv? Czarna folia klejona na zewnątrz i wtedy moduły kleisz soudalem. Zastanów się dobrze do jak zalejesz wodą to będzie już za późno.
 4. Narurowiec - odpływ do ścieków.

  Według mnie OK. Zakręcasz kran od powrotu do akwarium i woda leci do kanalizy. Pamiętaj o zaworze na tej rurce do ścieków aby po skończonej podmianie móc zamykać. Prościej byłby zamontować tam dodatkowy kran i wężem do kanalizacji ale co byś nie zrobił to będzie OK.
 5. Przemeblowane 840l z modułami BTN

  Światło faktycznie za niebieskie ale aranż jak najbardziej mi się podoba. Dobra robota!
 6. Nowe 200x70x70 JemioloSeba

  Do tej pory się sprawdza ale Dimidio ewidentnie brakuje drugiej samicy - druga wyrosła na samca Mdoki wbrew pozorom nie są takie delikatne i samiec alfa podczas tarła potrafi pogonić całe towarzystwo w jeden róg i nawet "predatory" nie mają wiele do gadania. Nadal czekam na tarło Exochochromisów bo samiec jest już gotowy tylko samice się ociągają.
 7. Pompa IBO BETA

  Trochę lepiej to normalne i nie ma co szukać przyczyn we wkładach. Sam nie wiem co Ci doradzić. Rozbieranie wszystkiego to kupa roboty i straconej kasy...
 8. Pompa IBO BETA

  Ciężko mi coś innego doradzać bo mam mocniejszą pompę. Mimo wszystko wydaje mi się, że 25/40 powinna dawać mocniej niż to co u Ciebie. Próbowałeś robić test bez ceramiki i wkładów mechanicznych? Czy cała woda idzie przez złoże biologiczne?
 9. Pompa IBO BETA

  A no tak sorry. Zapomniałem, że to 25/40. W każdym razie słabo sika... Próbowałeś usunąć te końcówki? One bardzo zwężają wylot.
 10. Pompa IBO BETA

  Czy pompa na III biegu wyświetla cały czas 22W? U mnie leci 45W.
 11. Pompa IBO BETA

  Nie wiem i nie zamierzam tego mierzyć bo jakość wody mnie satysfakcjonuje a ja nie z tych, co stoją z butelką i mierzą bo i po co? Tu masz film z pracą pompy na III biegu (rury 3/4):
 12. Pompa IBO BETA

  To masz raczej problem gdzieś w instalacji lub zbyt mocnej cyrkulacji bo u mnie ssie aż miło Wrzuć fotkę instalacji i akwarium. Gdzie masz zasys a gdzie falownik?
 13. Pompa IBO BETA

  Mam 25/60 IBO BETA w akwarium 200x70x70 i działa świetnie. Zero syfu w toni. Myślę, że problem leży gdzie indziej. Ponawiam pytanie kolegi... masz jakiś falownik?
 14. Nowa obsada do 720L

  Jeśli stare szkło nie jest zniszczone to ja bym jeszcze poczekał. Jeśli nie dołożysz z długości to nadal pozostają tylko mniejsze drapieżniki. Sam od ponad roku z powodzeniem trzymam non-mbunę z małymi predatorami. Do tej pory wszystko ładnie ze sobą żyje i nie zapowiada się na jakiś dramat - mam i Aulonocarę
 15. Nowa obsada do 720L

  Rozumiem, że miałeś mbunę i chcesz spróbować czegoś nowego. Same Aulony to według mnie słaby pomysł więc zaproponuję coś z małych predatorów. Dimidiochromis Strigatus 2+1, Exochochromis anagenys yellow 1+2, Stigmatochromis modestus 1+2, Nimbochromis Venustus 1+2.