darkon

Klubowicz
 • Zawartość

  408
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

103

O darkon

 • Urodziny 29.05.1967

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kielce Świętokrzyskie
 • Moje akwarium
  170x50x50
  Filtracja: narurowiec jako mechanik + Purolite, Fluval 305 biologia. Oświetlenie: led białe + rgb, sterownik LedDimmerPro v2.
 • Płeć
  Mężczyzna
 1. To zrób 2 zdjęcia, jedno od góry, drugie z boku i będziemy mieli 3 wymiary, do porównania możesz położyć zapałkę.
 2. Ja u siebie używam 200g 20mm
 3. Może nie widzę wszystkich zdjęć, ale jedyne samice w pręgi (pasy biegną wzdłuż ciała ryby a pręgi w poprzek) jakie widzę to samice Maylandia lombardoi .
 4. Jeśli chodzi o ryby z Malawi, to bardzo często są to ryby mające wiekowo po kilka miesięcy. W warunkach sklepowych ze względu na wielkość akwarium w którym są trzymane i często niedożywienie zatrzymuje się ich wzrost, ale pozostałe cechy w tym wybarwienie rozwijają się.
 5. Jeśli dobrze widzę to przysypałeś anubiasom kłacza, to błąd, roślina może mieć zakopane te cienkie korzenie, ale kłącze musi być ponad gruntem, w przeciwnym razie zacznie gnić i obumierać. Anubiasy nie są roślinami wodnymi, to rośliny rosnące na brzegach, a w akwarystyce wykorzystuje się ich brak zdolności do rozpoznawania, że znajdują się pod wodą, wydaje im się, że cały czas rosną na bagiennym brzegu. Wytapatalkowane
 6. Widzisz to jest kwestia interpretacji, tabela Buddiego przedstawia tylko w jakich warunkach mogą ale nie muszą wystąpić glony zielone a w jakich sinice. Ale jak zawsze wszystko zostało przeinaczone i powstała jeszcze jedna bezsensowna "prawda objawiona".
 7. Używam podobnie jak wielu kolegów 45ppi, bardzo dobrze się sprawdza ta gradacja. Wytapatalkowane
 8. Najładniejszy piasek masz prawie pod nosem w rzece, żaden kupny z allegro, wiślany piach jest bardzo naturalny, wystarczy wypłukać potem sparzyć i do baniaka.
 9. Przekarmione, głodny pysk zjada wszystko co dostanie, nawet jak mu się nie mieści w pysku . Przyzwyczają się pomału.
 10. Dobre pokarmy klasy premium, wersja Supreme to pokarmy miękkie, Karmy Naturefood trzymam w odwodzie, jak nie będę mógł dostać któregoś z obecnie stosowanych pokarmów zastąpię go pokarmem Naturefood. Mierzyńscy polecają te pokarmy dla Trofeusów i podobno sami nimi karmią, to że je sprzedają to inna bajka .
 11. Ja swoje ryby, w tym roślinożerne Labeotropheus trewavasae i Tropheops sp. Red Fin karmię następującymi pokarmami wg schematu z tabeli. Trzymam się zasady, że wieczorem daję pokarm bardziej roślinny z niższą zawartością białka. Staram się nie dawać pokarmu tego samego producenta jednego dnia, jest to moje subiektywne odczucie, że w ten sposób bardziej różnicuję dietę ryb.
 12. Przy takiej obsadzie ucierpi albo Labidochromis caeruleus albo Labeotropheus trewavasae. Yellow to mięsożerca a trewuś to wyspecjalizowany roślinożerca, nie wyobrażam sobie karmienia tych dwóch gatunków w jednym akwarium, jeśli pójdziesz w stronę pokarmów roślinnych yellow będzie zabiedzony, jeśli w stronę mięsnych utuczysz trewusia a w konsekwencji doprowadzisz je do śmierci. Masz już yellow dlatego zrezygnuj z laboetropheusów, dobierz jakiś gatunek nie roślinożerny.
 13. Jest też Tanganika Konin, ryby malawijskie przywozi z Aqua-Treff i Cichlidenstadl. Swoją drogą ciekawe dlaczego te hodowle wycofały z oficjalnej oferty Chindongo saulosi.
 14. To mogą być przejściowe problemy trawienne, ryby muszą się przystosować do nowej karmy. Maluchy lepiej karmić płatkami, są łatwiejsze do strawienia. Podawaj na razie samą spiruline przez okres kilku dni, następnie wprowadzaj stopniowo inne pokarmy i obserwuj. Jeśli problem się rozszerzy i nie bedzie ustępował po 2-3 tygodniach to będzie można zacząć się martwić.
 15. Jakieś badania przeprowadzał, ile prób w jakich warunkach ? Z całym szacunkiem. ale może trzeba przestać tych kombinacji z cyklem azotowym i pozwolić działać naturze. @deccorativo powinieneś stworzyć nowy szablon: woda przez ustrojstwo, pożywka (WA), bakterie (tylko Prodibio Biodigest lub Equo Bacterya), żadnych innych dodatków, uzdatniaczy, uszlachetniaczy i innych pierdół, czekać cierpliwie i mierzyć, wcześniej lub później ruszy. A jak ktoś twierdz, że mu nie rusza, to tak jak w serialu doktor House mówił "wszyscy kłamią" i delikwent coś przykombinował i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego.