darkon

Klubowicz
 • Zawartość

  453
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

110

O darkon

 • Urodziny 29.05.1967

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kielce Świętokrzyskie
 • Moje akwarium
  170x50x50
  Filtracja: narurowiec jako mechanik + Purolite, Fluval 305 biologia. Oświetlenie: led białe + rgb, sterownik LedDimmerPro v2.
 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Klocek1973 i jego problem z obsadą.

  Jakie gatunki masz? Wytapatalkowane
 2. New Life Spectrum Cichlid Formula

  Algaemax to żadna nowość, karmię nim od przeszło roku, ryby zaakceptowały go błyskawicznie. Ma jedną, dla mnie dużą wadę, bardzo brudzi wodę. Jak się skończy raczej zastąpie go czymś innym. Wytapatalkowane
 3. Prośba o identyfikację

  Wyglądają na słabej jakości samice Tropheops "Red fin" Usisija Wytapatalkowane
 4. Z tangi na malawi

  Z czym sobie nie radzisz ? Może najpierw należało by rozwiązać problemy w obecnym zbiorniku. To są w prowadzeniu bardzo podobne biotopy, i jeżeli masz problem z Tanganiką to i z Malawi będziesz miał te same trudności. Napisz z czym nie dajesz rady, spróbujemy doradzić i pomóc, a po usunięciu problemów będziesz mógł przystąpić do zmiany biotopu.
 5. Skuteczna walka z okrzemkami

  W latach 80 była moda na trzymanie razem z pyskami glonojada syjamskiego ale szybko się okazało, że dorosły glonojad przejmował kontrolę nad zbiornikiem a pyski jak próbowały walczyć o swoje terytoria to przeważnie zaliczały zgon, nasze Mbuny to aniołki w porównaniu z rozdrażnionym 20-25 centymetrowym glonojadem syjamskim. Widziałem taki zdominowane przez syjamy zbiorniki, przykro było patrzeć.
 6. [Kujawsko-pomorskie] Hodowla godna polecenia

  W Toruniu masz dr. Romana Pawlaka na UMK, jeden z prekursorów polskiej malawistyki.
 7. Połącz metodę w kolejności : @Pleziorro a potem @suricade, musi zejść, w ten sposób niedawno czyściłem zbiornik po morszczyźnie, teraz nie ma najmniejszego śladu.
 8. Pokrywy akwariowe

  Wszystko zależy od tego, które pcv spienione masz, standard czy light. Używam od wielu lat wersji standard i nie udało mi się go wgnieść palcem. W tym roku zamówiłem kilka formatek z wersji light i faktycznie jest podatne na odkształcenia, zresztą w opisie na stronie fabertec jest napisane: " Płyty PCV standard charakteryzują się większą gęstością struktury, sztywnością oraz wytrzymałością w porównaniu do płyt PCW light. "
 9. Northfin, chętni na zakup

  To ja poproszę: NorthFin Veggie - 2mm - 300 gr NorthFin Cichlid - 2mm / 200 gr
 10. Ten hałas z pompy to jest efekt pracy na sucho, bez wody. Woda stanowi smarowanie dla układu wirnik - oś wirnika, ty ją tego smarowania pozbawiłeś. Jaka to klasa , zwykła tania pompa obiegowa, nie wymagaj cudów za te pieniądze.
 11. Malawian vs FishMagic

  Dokładnie rok temu kupowałem z tego samego źródła, z którego bierze Malawian, według niego są ładne, według mnie nie. Kiedy zaczęły się wybarwiać wyleciały ze zbiornika, miały po 6 i 7 pasów, dodatkowo dwa miały różną ich liczbę na każdym boku. Teraz mam od Sebastiana z Tanganiki Konin przywiezione z Aqua-Treff, jeden samczyk zaczyna się wybarwiać i wygląda na to, że będzie fajny.
 12. Malawi 270L ???

  Coś pomyliłeś, świetlówka owimięta folią aluminiową faktycznie mniej oświetla akwarium, ale ciepła wytwarza tyle samo co nieowinięta, praw fizyki nie przeskoczysz. Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
 13. Ponowna obsada do 80x35x35

  Zrób jak koledzy radzą, i weź nowe ryby z dobrego źródła, nie tego, z którego masz teraz, bo ta ryba na zdjęciu to najwyżej mogła pływać koło saulosi.