bigb

Użytkownik
 • Zawartość

  402
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

25

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Świętochłowice, Śląskie
 • Moje akwarium
  240l
  maingano, saulosi, hara
 1. aulonocara w 240l

  bumerang wrócił, od pewnego czasu mam wiecej czasu dla akwarium i ryb. Mam okazję kupić Aulonocara Stuartgranti Steveni HONGI według poniższego linka w 240 litrach da radę: http://www.klub-malawi.pl/serwis/artykuly-klubowiczow/opisy-gatunkow/69-aulonocara-stuartgranti.html Teraz tylko sie zastanawiam czy ta konkretna auloncara nie jest za wielka do 240l i czy nie pomyslec o aulonocarze hueseri. Zastanawiam się nad układem 2+5 lub 3+5
 2. 375 litrów co z Acei

  Dzieki za podpowiedzi, ta druga wersja acei bardzo ciekawa tylko pewnie cieżko dostępna. Acei to numer jeden a Msobo to numer dwa, zobaczymy jakiego kulfona dostaniemy.
 3. 375 litrów co z Acei

  czyli chyba postanowione Pseudotropheus sp. "acei" Metraclima msobo "magunga" (lub saulosi) Labeotropheus trewavasae może coś w 4 gatunku?
 4. 375 litrów co z Acei

  oooo, Labeotropheus ciekawa propozycja. W domumam rdzawe i perllmuty, dlatego szukam czegoś innego
 5. 375 litrów co z Acei

  150x50x50 Jeżeli chodzi o rozmiar ryb to nie najmniejsze ale chyba bardziej zależy nam na ciekawych kolorach
 6. 375 litrów co z Acei

  lista ryb jest szeroka,mam blisko dobfuljera,malawiana. nie chcę nic sugerować może coś ciekawego zaproponujecie. Akwarium w pracy więc mogą być spokojniejsze ryby,których nie trzeba pilnować.
 7. witam, mam zamiar w pracy ustawić 375 litrowe akwarium i zastanawiam się co mo.zna tam wpuścić razem z acei?
 8. aulonocara w 240l

  Właśnie o jednogatunkowe akwarium mi chodzi. Śledziowatość samic nie przeszkadza mi,aktualnie mam rdzawe i perłowe,ich samice mega kolorowe nie są.Zastanawia mnie też wielkość ryb w tej chwili moje samce rdzawy i perłowy maja ok 12cm i są dosyć agresywne w stosunku do samic. Czytając poprzednie dyskusje i artykuły myślę,że 2-5 może się udać choc bardziej możliwe 1-4
 9. Witam,wracam do tematu z przed lat.Aulonocara huaseri lub maylandi w 240litrach w układzie 1-4 lub 2-5. Co o tym myślicie? Kiedyś zostalem zrugany za taki pomysł.
 10. Witam, ostatnio zauważyłem spuchnięty blat szafki,minimalnie ok. 2mm. jest to wynik ciągłych gonitw i bijatyk w jednym narożniku akwarium, ryby strasznie chlapią i po ściankach akwarium wypada troszkę wody. Jak myślicie takie spuchniecie może mieć jakis negatywny wpływ??
 11. samica Saulosi - ciekawostka

  Dwa lata mam te ryby, mam je od malucha.
 12. samica Saulosi - ciekawostka

  Dziewczyny zbadane, płeć potwierdzona ma moje oko.Teraz kolejnej zaczyna odbijać im zaczyna szaleć im zmieniać kolor, wygląda jak zdominowany samiec.
 13. Witam po długiej nieobecności. W moim akwarium dzieją się dziwne rzeczy. Po tym jak samiec Saulosi poszedł do krainy wiecznej spiruliny, w akwarium zostały samice. Oto jedna z nich po 2 tygodniach przybrała barwy i zachowanie samcze.Podchodzi do innych samic jak samiec do tarła (ale nic z tego od 4 miesięcy nie wychodzi), zrobiła się agresywna. Jestem przekonany w 100%, że jest to samica, moja liderka inkubacji (zawsze miała najwięcej młodych), przy przenoszeniu jej do innego akwa w wiadrze zostawiła po sobie żółta ikrę. Wiem jedno nie jest to przeczystej krwi Pseudotropheus Saulosi ale to zachowanie jest dziwne Co Państwo na to??
 14. Pseudotropheus saulosi

  No to ja mam jakąś amazonkę bo ma czarne krawędzie płetw, pionowe delikatne pasy i wpada czasami w fiolet, zupełnie jak zdominowany samiec. Tak nosiła już ikrę, jedna z najlepszych inkubatorek.
 15. Piękno naszych zbiorników - sondaż

  1.Labidochromis sp. " perlmutt " Higga Reef 2.Metriaclima fainzilberi Lundo Is. 3.Aulonocara maylandii 4.Labidochromis hongi sweden 5.Aulonocara hueseri 6.Melanochromis cyaneorhabdos maingano 7.Pseudotropheus williamsi 8.Metriaclima zebra Chilumba "Maison Reef" 9.Pseudotropheus saulosi