geralt

Użytkownik
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Moje akwarium
  240l
 1. Filtr kasetowy do akwarium

  No i nigdzie nie ma gąbek docinanych na wymiar, więc pozostaje docięcie nożem, a chciałem tego uniknąć.
 2. Filtr kasetowy do akwarium

  Jestem w trakcie budowy kaseciaka, no i mam mały problem, bo nie mam gdzie kupić gąbki ciętej na wymiar - Wodatech już nie tnie:( Macie może jakieś inne namiary? No i druga sprawa, jak tak ładnie wycinacie otwory wlotowe ? Wiem, że nożem do tapet, ale może macie jakieś specjalne techniki. Ja wycinam przy linijce i nie wychodzi to tak dobrze jak widzę na niektórych zdjęciach. Kilkukrotne pociągnięcia nożem powodują, że boczna powierzchnia nie jest równa.
 3. Filtr kasetowy do akwarium

  Witam, planuję budowę kaseciaka w akwarium 240l 120x40x50. Przeglądam ten wątek, ale trochę się już pogubiłem. Czy ktoś mógłby przedstawić swoje sprawdzone rozwiązanie do 240l. Mile widziane wymiary, pompa, a już pełnym sukcesem byłoby podanie wymiarów formatek Wiem, że na pierwszej stronie jest uniwersalny projekt, ale niektórzy stosują trochę mniejsze wymiary tych filtrów i ja też chciałbym ograniczyć wielkość zajmowanego miejsca.
 4. Tło juvel poster

  No to niezły rozrzut rozwiązań mi zaproponowaliście - dużo kleju, mało kleju, bez kleju
 5. Tło juvel poster

  Przyłączę się do wątku, gdyż również chcę wymienić tło strukturalne na PCV. Zastanawiam się tylko jak to zrobić najszybciej i najlepiej w istniejącym akwarium. @egon44 czy wszystko wywalałeś z akwarium, aby wymienić tło? Zastanawiam się czy wystarczy częściowo spuścić wodę i tło złapać tylko klejem u góry? Czy tło robiłeś wysokościowo na styk do wzmocnienia? Z góry dzięki za sugestie:)
 6. EHEIM 2228 - awaria

  Tak, też zrobiłem. Dzisiaj kupiłem nową uszczelkę oczywiście posmarowałem smarem silikonowym. Stara uszczelka wytrzymała 8 lat, więc narzekać nie powinienem. Stara uszczelka mocno stwardniała i po złożeniu już tak nie trzymała. Tą starą doświadczalnie odwróciłem do góry nogami i też trzymała, ale wolałem wymienić na nową.
 7. Proszę o pilną radę. Po czyszczeniu kubełka mam wyciek spod uszczelki głowicy, więc musiałem wyłączyć filtr. Uszczelkę kupię dopiero jutro. Czy mam wylać wodę z filtra czy ją zostawić? Co będzie lepsze dla bakterii? 12 godzin bez przepływu
 8. Uzupełnienie obsady 240l

  Po długich rozważaniach stwierdziłem, że zacznę budować nowe haremy. Tylko zastanawiam się co i w głowie mam dwa pomysły 1. wielogatunkowe - YELLOW - Pseudotropheus SOCOLOFI lub Maylandia CALLAINOS - maigano lub zostać przy 2 gatunakch 2. jednogatunkowe - demasoni - tylko nie wiem ile maluchów na początek Wybór jest ciężki Jakieś sugestie?
 9. Uzupełnienie obsady 240l

  Też mnie to zaskoczył i na pewno był to saulosi. Przez ponad 2 lata w akwarium panował spokój. Miałem właśnie taką obsadę jak piszesz: maingano 1+3; saulusi 1+3 i rdzawe 1+4. Było ładnie i przyjemnie a sytuacja zmieniła się w ciagu tak naprawdę 3 tygodni. Straty: 3 samice saulosi; samiec i samica maingano. Była ciągła walka, a teraz znowu jest spokój. Teraz zastanawiam się cały czas co robić z obsadą.
 10. Uzupełnienie obsady 240l

  Dzięki masz rację. Więc chyba pozostanę przy uzupełnieniu składów, albo może pójdę w yellowa jak sugerował mathias
 11. Uzupełnienie obsady 240l

  Dzięki za podpowiedź. Odnośnie wielkości to wszystkie mam dorosłe ryby. Chyba będę próbował uzupełnić składy, ale chyba będzie ciężko. Jeżeli to się nie uda, to chyba zdecyduje się na red redy, tylko będę musiał pozbyć się samca saulosi. A maingano postaram się uzupełnić.
 12. Witam, Aktualnie posiadam w akwarium harem rdzawych 1+4, samca saulosi, który wykończył swoje 3 samice i 2 samice maingano. Aktualnie jest ostra walka pomiędzy samcem rdzawych i samcem saulosi. Chce uzupełnić obsadę i nie wiem co zrobić. Miałem plan dokupić samice saulosi, ale ciężko znaleźć 3 sztuki naraz, a jak będę kupował pojedynczo to boję się że je wykończy. Myślałem też o zakupie kilku maluchów, ale też nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Do maingano planuję dokupić samca i jeszcze jedną samicę lub oddać samice i zakupić coś nowego. proszę o jakieś porady i sugestie.
 13. co dorzucić ???

  Jak do tej pory jakiś dziwnych przebarwień nie widzę u moich rybek, ale dostają ten pokarm dopiero trzy tygodnie. I mam jeszcze jedno pytanie. Dostałem ostatni w sklepie pokarm New Era Aquaculture CICHLID PELLETS AMERICAN i zastanawiam się czy mogę czasami karmić tym pokarmem moje rybki?
 14. co dorzucić ???

  Dzięki za odpowiedź. Dokupiłem Spiruline O.S.I. w płatkach
 15. co dorzucić ???

  Witam Od dłuższego czasu przeglądam forum w poszukiwaniu odpowiedniej diety dla moich rybek i mam coraz większy mętlik w głowie. W akwarium pływa: Metraclima msobo "magunga" Melanochromis cyaneorhabdos "maingano” Iodotrophus sprengerae Aktualnie posiadam następujący pokarm: Dainichi CICHLID Ultima Krill Dainichi Color Supreme Dainichi Veggie Delux Tropical KelpAlgae Flake Z mrożonek planuję cyklopa. Proszę doradźcie mi co dorzucić lub wyrzucić?? Dzięki za pomoc