Skocz do zawartości

Modernizacja akwarium. Filtracja narurowa i stelaż.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zmobilizowales sie juz i wzialem za powazna przerobke akwarium po calosci.


Wyglad plus filtracja,musze wykorzystac czas wolny od studiow.


Ale tutaj mam kilka pytan o stelaz i filtracje narurowa.


Zaczne moze od stalaza,ktory juz wykonalem i tylko z pytaniem czy dobrze to zrobilem i czy wytrzyma.


Stelarz z profila 30x30x2mm z 8 podnożkami zrobionymi z srob 10 tek pluc krazki 5mm pod spod.


Wtelarz wymiary 150x49,5x59.


Fotorelacja z pracy:


2rtp.jpg


Uploaded with ImageShack.us


Ciecie profilu

mycr.jpg


Uploaded with ImageShack.us


Nozki


4o4n.jpg


Uploaded with ImageShack.us


Oczywiscie pospawane od dolu i zeszlifowane


d0ao.jpg


Uploaded with ImageShack.us


czyszczenie


72lu.jpg


Uploaded with ImageShack.us


mocowanie podnozek do regulacji



u0h1.JPG


Uploaded with ImageShack.us



farba dozabezpieczenia przed rdza,na to pojdzie jeszcze czarna



oqyb.jpg


Uploaded with ImageShack.us


i blat kuchenny pod akwarium


lnah.jpg


Uploaded with ImageShack.us



Myslicie ze 8 takich nozek ze srob 10 tek wytrzyma pod akwarium 450 litrow i ten stelarz tez?


Bo mysle ze taki blat wystarczy.


W dalszej czesci bede zamieszczal reszte zdjec i pytan.


Jesli ktos ma jakies pomysly lub zastrzezenia pisac.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli myslisz ze 8 nozek 30mm to moze byc za malo? a po takim wpadnieciu nie boisz sie ze beda jakies naprezenia i akwarium moze strzelic?

--

Jesli chodzi o filtracje tutaj mam projekt ktory krzysiek 2301 mi pieknie narysowal


hqzi.png


Uploaded with ImageShack.us


tylko sie troszke niezrozumielismy i bedzie na odwrot zasys i mechaniuki z prawej strony a biologia i denitryfikacja z lewej.


Co myslicie o takim proijekcie?


Zainspirowany projektem stana postanowilem ze moze zrobie denitryfikacje,skoro ona usuwa no3 z wody.


Zastanawialo mnie tylko czy robic fbf czy dac dwa korpusy z matrixem i zosatanie chyba dwa korpusy z matrixem i dwa korpysy z denitryfikacja.



Mam tez pytania czy nie lepiej przed pompa dac rurki 1 calowe tak samo jak korpusy tez jednocalowe, a dopiero za pompa po rozdzieleniu juz na dwa rzedy dac dopiero rurki 3/4 cala.


Bo skoro pompy grundfosa to pompy tloczace to czy nie lepiej przed pompa dac jej lepszy przeplyw zeby zasysala wiecej wody, ale czy to nie zmniejszy jej zasysu kup ze zbiornika?


za mechanike mysle dac albo korpusy z

http://www.woda.com.pl/index.php?p283,fceb10-pusty-wklad-10-cali-obudowa-do-zasypania-zlozem wypelnione gabka lub srodek po wkladzie sznurkowym owiniety gabka 1cm dla wiekszej powierzchni filtracyjnej zeby tak nie zmniejszalo przeplywu jak pomysl numer jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mechanike mysle dac albo korpusy z

http://www.woda.com.pl/index.php?p28...sypania-zlozem wypelnione gabka lub srodek po wkladzie sznorkowym owiniety gabka 1cm dla wiekszej powierzchni filtracyjnej zeby tak nie zmniejszalo przeplywu jak pomysl numer jeden.



Próbowałem Krzyś z tym wykładem - krótko - NIE NADAJE SIĘ , ZAPOMNIJ !!

Wkład sznurkowy styknie Ci na 2 tygodnie.

Jeżeli chcesz zrobić korpusy z wkładami do denitryfikacji ( na razie i tak się wstrzymaj muszę miec pewność, że u mnie zaskoczyła denitryfikacja) moim sposobem to potrzebny będzie trzeci korpus na purigen lub inne delikatne złoże, żeby można było ocenić na tzw. ,,oko" jaki jest mniej więcej przepływ przez te korpusy( musi być minimalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli myslisz ze 8 nozek 30mm to moze byc za malo? a po takim wpadnieciu nie boisz sie ze beda jakies naprezenia i akwarium moze strzelic?

--.



Ja mam 6 nóżek ty 8 więc ciężar rozłoży się na więcej punktów także spoko. Opisałem tylko jak to wygląda u mnie. Wgniecenia są tylko na dwóch stopach które wypadły akurat przy łączeniu desek Pomimo, że panele widać lekko się powgniatały to cała konstrukcja stoi dobrze wypoziomowana, a styropian niweluje naprężenia. Jak ustawiałem zbiornik zalałem go do 3/4 wysokości , wstępnie wypoziomowałem i po dwóch dniach lekka korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.