Skocz do zawartości
  1. REGULAMIN

    1. 1
      odpowiedź
    2. 1
      odpowiedź
    3. 1
      odpowiedź
    4. 1
      odpowiedź
    5. 1
      odpowiedź
  2. PIERWSZE KROKI

    1. Podstawy

      Zaczynasz przygodę z pyszczakami? Masz pytania dotyczące podstawowych zagadnień związanych z Malawi? To miejsce jest dla Ciebie.Odpowiedź na większość interesujących Cię pytań znajdziesz tutaj

      25,6 tys.
      odpowiedzi
    2. Biologiczny start akwarium

      W tym miejscu opisujemy wszystko co się wiąże z biologicznym startem akwarium.

      1,8 tys.
      odpowiedzi
    3. Sklepy - zakupy

      Opinie o firmach z branży akwarystycznej.

      6,4 tys.
      odpowiedzi
    4. 5
      odpowiedzi
  3. RYBY, ROśLINY, WODA

    1. 5,9 tys.
      odpowiedzi
    2. Identyfikacja gatunków

      Masz problem z rozpoznaniem gatunku? Akwaryści pomagają!

      21
      odpowiedzi
    3. Obsada akwarium z pyszczakami

      Wszystko o obsadzie akwarium z pyszczakami: porady, uwagi, spostrzeżenia, ...

      43,9 tys.
      odpowiedzi
    4. Woda

      Wszystko o parametrach, jakości wody w akwarium i tej używanej do podmian.

      28,4 tys.
      odpowiedzi
    5. Glony

      Te pożądane i te niechciane ;-)

      6 tys.
      odpowiedzi
    6. Rośliny

      Dyskusje na temat roślin w akwarium z pyszczakami.

      1,1 tys.
      odpowiedzi
    7. Choroby, leczenie, profilaktyka.

      Wszystko o zdrowiu naszych podopiecznych w akwarium.

      13,2 tys.
      odpowiedzi
    8. Żywienie

      Wszystko o odpowiednim odżywianiu pyszczaków: pokarmy, częstotliwość i sposoby podawania, .....

      12,7 tys.
      odpowiedzi
    9. Rozmnażanie

      Wszystko o tarle, inkubacji czyli rozmnażanie pyszczaków :-)

      4,3 tys.
      odpowiedzi
    10. Chów pyszczaków

      Wszystko w temacie .... z wyjątkiem obsady akwarium.

      16,7 tys.
      odpowiedzi
  4. TECHNIKA

    1. Osprzęt do akwarium

      Wszystkie urządzenia potrzebne lub/i pomocne do prawidłowego funkcjonowania akwarium.

      46,5 tys.
      odpowiedzi
    2. Tło, podłoże, dekoracje, ...

      Wszystko na temat urządzania akwarium z pyszczakami.

      17,8 tys.
      odpowiedzi
    3. Oświetlenie

      Dobór odpowiedniego oświetlenia akwarium z pyszczakami.

      12,2 tys.
      odpowiedzi
    4. DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D

      Własne projekty urządzeń do zastosowania w akwarystyce słodkowodnej.

      25,6 tys.
      odpowiedzi
    5. Fotografia

      Techniki fotografii, czyli co i jak aby zdjęcie było super.

      226
      odpowiedzi
  5. INNE

    1. Przedstaw się i swoje akwarium!

      Miejsce na formalne przywitanie się nowych uczestników forum :)

      14,1 tys.
      odpowiedzi
    2. Hyde-Park

      To jest otwarte forum dla wszystkich do dyskusji.

      21,2 tys.
      odpowiedzi
    3. Piaskownica

      Jesli chcesz przetestowac możliwości forum - tutaj jest właściwe miejsce.

      • Brak odpowiedzi do wyświetlenia
    4. Off Topic

      Wszystko co wychodzi poza ramy pozostałych działów.

      18 tys.
      odpowiedzi
    5. Konkursy

      Informacje, regulaminy oraz miejsce głosowania we wszelkich klubowych konkursach.

      600
      odpowiedzi
    6. Eksperymenty akwarystyczne

      Opisy eksperymentu powinny być udokumentowane  pomiarami i zdjęciami (w miarę możliwości). Mile widziane wnioski końcowe, podsumowanie. 

      690
      odpowiedzi
  6. INFORMACJE I ADMINISTRACJA

    1. Zażalenia, skargi, propozycje zmian.

      Coś/ktoś Ci się nie podoba na forum ? Masz propozycję zmian ? Tutaj możesz o tym napisać.

      5,4 tys.
      odpowiedzi
  7. Giełda KM

    1. 3
      odpowiedzi
    2. 9
      odpowiedzi


  • Najnowsze na forum

    • Jednak zbyt dużo jest pięknych ryb, by wybór był prosty, dlatego myślę o opcjach, jak poniżej. 🤔 Wydaje mi się, że takie drapieżniki wagi średniej byłyby odpowiednie do akwarium o długości ca 220 cm.  Dimidiochromis strigatus / Exochochromis anagenys / Lichnochromis acuticeps Stigmatochromis tolae Lethrinops lethrinus / Trematocranus placodon / Cheilochromis euchilus Placidochromis milomo Nie ukrywam, że chciałbym obsadę nietuzinkową. Nie mam zamiaru silić się na sztuczną oryginalność i wymyślać jakieś cuda - ale nie powiem, zależałoby mi na szkle, w którym będzie pływać coś rzadziej spotykanego. Stąd szczególnie interesuje mnie np. Trematocranus placodon. Ładna, ciekawa i majestatyczna ryba. Raczej mniej popularna, w forumowym dziale Grafika wyszukań mało, w zasadzie prawie tylko autorstwa Kolegi @stan. Rośnie spora, do 25 cm, ale w necie różnie można wyczytać co do agresywności. Widzę, że jest dostępna w Tan-Mal. Może ktoś miał/ma i podzieli się obserwacjami.
    • Dzięki. Faktycznie, we wspomnianej książce proponowane do M. mchuse gatunki zarówno nie przekraczają go wielkością, jaki i nie są też określane jako agresywne. Słusznie, w związku z delikatnością M. mchuse zacznę w takim razie od 4 gatunków i zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie; doświadczenie z obserwacji też coś podpowie. Trzymam kciuki za nowy zbiornik, Patryka oczywiście też. 👍😉
    • U mnie w module jako wloty robią: szczelina wycięta "fabrycznie" na etapie budowy modułu (mniej więcej w połowie wysokości modułu, niewidoczna patrząc od przodu), nawiercony przeze mnie wlot w dolnej części modułu zakończony kratką wentylacyjną o średnicy 45 mm oraz dwa nacięcia w górnej części modułu, przez które przelewa się woda - działa jednocześnie jako skimmer. Na późniejszym etapie kratkę nieco zmodyfikowałem, wycinając z niej trochę plastiku, przez co zwiększyła się powierzchnia zasysu.
    • Możesz śmiało podłączyć do p415 https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739 Prąd ustawisz na 700mA rezystorami jak fabrycznie nie jest i wydaje mi się że śmiało ten led będzie świecił. Nie będzie świecił pełną mocą ale moze wystarczy. Jedna uwaga, sygnał PWM do 5,5V a sterownik chyba potrzebuje większym napięciem być zasilony, stąd musisz sobie wyprowadzić te sygnały ze sterownika, ponieważ jak podłączysz PWM wprost to spalisz driver. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Ja mam u siebie zasys poziomy przodem. Raczej mało jest widoczny, ale jak ktoś się uprze, to go zobaczy i będzie mu przeszkadzał. Wymiary zasysu sprawdzone pod moją pompę 3000l - 0.5x20cm. U mnie się to sprawdza. Piotr, jeżeli chcesz zrobić podobny zasys do mojego, to warto szczelinę wyciąć wyższą i od środka zamontować na wklejonych szynach ruchomą przesłonę. Bo dobrze dobrać wielkość zasysu, to podstawa przy tego rodzaju filtracji - no ale ja mam typową kasetę, zabudowaną w tle 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.