Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Dzisiaj
  2. Dziś zmienił mi się skład ekipy, doszły: Aulonocara Rubin Red, samiec + 2 samice Cynotilapia Red Top Licoma, 2 samice
  3. A czym się różnią dwa haremy po 5 od jednego haremu po 10? Po drugie to nie Ty ustalasz haremy, tylko one między sobą to zrobią, chyba, że kupujesz dorosłą obsadę.
  4. Podmień więcej wody bo te 60l to tak skromnie. Ja mam rurkę taką do wylewania i sięga mi tak że podmieniam około 45% wody. W 540l wylatuje oko180-190.
  5. Dzień dobry mam akwarium wypukłe 205 l i czy można by było mieć w nim 3 haremy 2 haremy po 5 pyszczaków afra jalo reef 1 harem 5 pyszczaków red zebry
  6. Na pierwszy rzut, że są pochowane.Na zdjęciach nie widać ich pełnego zachowania.
  7. Mówiąc na pierwszy rzut oka, masz na myśli upadki ryb czy coś jeszcze co pominąłem/nie zauważyłem? Przetestuję innymi testami, rozumiem, że polecacie JBL? Granulat namaczam około 20 minut
  8. Na pierwszy rzut oka w akwarium widać, że coś jest nie tak. Jednak wszystko co piszesz, jak robisz jest bez zarzutu. Szukając zaczął bym od zrobienia testów wody innymi testami, może w okolicy znajdziesz innego akwarystę, który zrobi testy porównawcze. Czy ten granulat namaczasz? Jak wygląda sytuacja przy karmieniu? Jedzą ochoczo, czy się czają?
  9. Proszę bardzo, pompa na II biegu, delikatnie przytłumiona bo robi się niezła pralka. IMG_5414.mp4 Co do podmian wymieniam co tydzień około 60 litrów tj. ca. 20%
  10. A jak wygląda ruch tafli wody? Może jest zbyt słaby? Nagraj filmik. A pompa? Jaka wydajność? Może filtracja zbyt słaba/wolna? A jak dużo wody jest podmieniane jednorazowo? Gdzieś wyczytałem i u siebie też stosowałem, że jak coś jest nie tak z wodą to najłatwiej jest mocno ją napowietrzać. Wszystko wtedy naturalnie lepiej się stabilizuje. Teoretycznie.
  11. Już wszystko brałem pod uwagę, ale po kolei. Ryby z Żor więc chyba polecane. Podmiana idzie przez filtr mechaniczny a za nim węglowy w temperaturze ok 25 stopni i w tempie 2-4 litry na minutę. Akwarium 300 litrów (120x50x50) Filtr narurowy DIY - 3 korpusy mechaniczne szeregowo, 2x2 szeregowo matrix, 1 korpus purulite - wielkość korpusów 10 cali Kamienie zaczęły porastać dopiero niedawno i to niestety brązowym glonem Odchody niezbyt długie, w każdym razie nie pływają za rybą jak ogon Co do kilera to niestety nie zaobserwowałem żadnego drania, który by nadmiernie się udzielał, teraz zresztą trudno w pozostałej obsadzie o takiego. Temperatura, bo o niej nie dopisałem wcześniej 25,3 stopnia. Regulacja termostatem z histerezą 0,1 stopnia.
  12. Wiesz równie dobrze cykl mógł ruszyć dopiero gdy dałeś ryby i to od razu całe stado. Tylko test by to pokazał - tu uwaga test może być wadliwy, u mnie 2 testy pokazują kosmiczne różnice - dla spokoju spróbowałbym polecanego testu kropelkowego JBL, patrz na datę ważności. Ryby z pewnego źródła czy z no name z olx, może pasożyt czy choroba, jakie odchody robią np. długie i cienkie? Piasek czy kamienie raczej odpadają bo by padły wszystkie - tu dziwna sprawa bo wydaje mi się że kamienie powinny być już bardziej porośnietę. Przekarmienie też bo za młode jeszcze. Podmianę robisz prosto z kranu czy odstana, e zbliżonej temp? przepuszczasz wcześniej przez filtr węglowy? Może masz jakiegoś samca kilera? Jaka pojemnośc i co tam filtruje?
  13. Wczoraj
  14. Podmiana co tydzień, napowietrzanie przez ruch tafli z wylotu.
  15. Pokaż to akwa, jakie testy stosujesz? Jak woda się natlenia, jaka temp., jak robisz podmiany.
  16. Dzień dobry mam prośbę o pomoc, już nie wiem co robić i liczę na wsparcie bardziej doświadczonych akwarystów. Akwarium zalane wodą w październiku 2023 ustabilizowało się w styczniu 2024, i w tym samym styczniu trafiają do niego ryby. 10 sztuk Yellow 10 sztuk maingano 10 sztuk Cinotilapia Jalo Reef Tuż po tym jak trafiły do akwarium zanotowałem nieznaczny wzrost NO2, który ustabilizował się po około tygodniu. Od tamtej pory parametry stabilne ostatni pomiar dzisiejszego ranka. Oto wyniki: NH4 - 0 NO2 - 0 NO3 - 2 PH - 7,8 - 8,0 GH - 16 KH - 10-11 Od stycznia kiedy wpuściłem ryby rejestrowałem pojedyncze upadki, od około dwóch tygodni upadki zintensyfikowały się. Dzisiaj pożegnałem najpiękniejszego samca Cinotilapii, aktualnie w akwarium zostało: Yellow - 5 Cinotilapia - 2 Do tego od około tygodnia ryby stały się wyjątkowo płochliwe, po prostu niemal nie dają się spostrzec. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Dzięki za poświęcony czas. Pokarmy od początku:
  17. Ostatni tydzień
  18. Dziękuje.Tak zrobię.Niech się dzieje wola nieba.
  19. Nie przenoś jej. To jej pierwsza inkubacja. Nawet nie wiadomo czy donosi.
  20. Po co? Masz co zrobić z młodymi? Akwarium wystarczy dla narybku do 2-3cm, a co dalej? Gdzie je przeniesiesz do głównego? I tak zostaną zabite więc lepiej zostaw to naturze.
  21. Tak.Jest ich dużo jednak agresja super rozkłada się na całość.Nie che się pozbywać.Pływa ponad 20 ryb
  22. Po jakim czasie przenieść ja do innego akwarium? Czy akwarium 20l.wystarczy ?
  23. Inkubuje. Po ok 3 tyg. możesz wypatrywać młode.
  24. Cześć. A ile ryb? Może po prostu jest ich za dużo?
  25. Witam serdecznie.mam 200 litrowy baniak z saulosi. Obecnie filtracja wygląda następująco. 1x fluval 406 + frefiltr sun sun 1x falownik Niestety duża ilość ryb powoduje brudny piasek. CZY MOŻECIE ZAPROPONOWAĆ DODATKOWY FILTR?Myślałem nad turbo 2000.Dziękuje
  26. Witam.Dziś rano zauważyłem samiczkę która ma spowolnione ruchy i jakby była inkubowana.Nie wiem czy coś zauważycie na zdjęciu ,jednak warto zapytać.Wiek 1 rok.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.