Skocz do zawartości

Tło w "Malawi by Piotr II"


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wakacje się kończą to i zaczynam mieć czas na wzięcie się za akwarium bo już czas najwyższy na przesiadkę z obecnych 300l (120x45x55h). Tym bardziej, że akwarium już stoi ze dwa miesiące na miejscu docelowym :)

Uzgodniony z żoną wymiar to 200x50x55h. Niestety, więcej się nie dało chociaż szafka na 2,5 m szerokości. ;) No ale z żoną trzeba dobrze żyć inaczej zimne noce ;)

f4be303c143da590fef435a493b8033d.jpg

Jak widać ma być bez korony, tylko z szybami nakrywowymi. Zobaczymy jak wyjdzie.

Filtracja to oczywiście będzie kaseciak bo nic do szafki nie wejdzie. Na szczęście dostałem jedna cześć za drzwiczkami na swoje akwarystyczne potrzeby ;)

Dziś na próbę zrobiłem kamyk do akwarium zobaczyć jak wyjdzie i czy mogę robić też tło. Ponieważ wyszedł całkiem nieźle jak na moje zdolności artystyczne, zapadła decyzja, że robię tło i moduły. Nie będę kupował kamieni gdyż chcę, żeby jedno pasowało do drugiego.

Moduł wycięty że styropianu za pomocą starej lutownicy. Fajnie się robi, ilość syfu całkiem znośna a do tego od razu powierzchnia nieregularna. Na razie są dwie warstwy CX5 (w Casto nie ma CR65, poza tym CX5 bardzo szybko schnie i ma atest do wody pitnej). Planuję jeszcze nałożyć ze 2-3 warstwy, potem rozpuścić styropian acetonem, i... No właśnie jeszcze nie wiem, albo wypełnię wszystko CX5 albo dam siatkę tynkarską i nałożę od środka grubą warstwę CX5. W tym drugim przypadku boję się tylko starej wody która będzie w środku bo nie zamierzam robić otworów dla ryb w modułach.

e3e9eb56a1c68a3f8d0fc86656a60240.jpg

fd98242e127518e3f5807e98b70eced3.jpg

Ponadto w planach jest duży moduł aż nad powierzchnię wody z ukrytym kaseciakiem w środku (myślałem o tym już od daaawna). Nie chcę zabudować filtra w tle bo jeszcze nie widziałem takiej zabudowy która by naturalnie wyglądała...

Myślę też nad zrobieniem dna 3D czyli coś jak tło tylko dużo cieńsze (styropian 3cm), tak, aby po odkopaniu piasku przez ryby wyglądało to jak fragment skały.

To na razie tyle, jak ktoś ma jakieś uwagi to zapraszam. Np. moderator, bo może powinienem umieścić temat w dziale "podstawy"? ;)

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez spiochu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plezi, dobrze, że się odezwałeś, bo przypomniałeś mi o drugiej opcji na dno czyli PCV pokryte silikonem i przyklejony piasek. :)

Wysłane z telefonu

nie wiem czy TV przeżyje nad akwarium ? nigdy nie miałem takiej kombinacji, wiem, że zbiornik ma być przykryty, ale jakby nie było nad zbiornikiem będzie podwyższona wilgotność ..


Trzeba by np. stana zapytać bo chyba i on ma tv nad akwa i to bardzo długo.

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie zastanawia to jak dałeś przekonać się żonie aby akwarium było mniejsze niż szafka. Przecież i tak powierzchnia zajęta to po co te puste miejsce po bokach? U Stana była śmiechawa ale tam miejsce przejął KOT to jakoś go wytłumaczyło - choć nie do końca :)  Ciebie Piotrek nie tłumaczy nic a nic... szkoda bo aż w oczy kuje to niewykorzystane miejsce. Zostało tyle aby kurz się ładnie zbierał no ale mimo to trzymam kciuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spiochu napisał:

Nie chcę zabudować filtra w tle bo jeszcze nie widziałem takiej zabudowy która by naturalnie wyglądała...

W głęboko wyrzeźbionym tle 3D - z jednej strony na dole zakratkowany (by nie wpływały ryby) otwór wlotowy, po drugiej stronie zasys do np.filtra kubełkowego (wymuszający ruch wody za tłem), w przestrzeni między tłem a tylnią szybą media filtracyjne. Nie namawiam, ale jest taka możliwość.

2 godziny temu, spiochu napisał:

Myślę też nad zrobieniem dna 3D czyli coś jak tło tylko dużo cieńsze (styropian 3cm), tak, aby po odkopaniu piasku przez ryby wyglądało to jak fragment skały.

W miejscach gdzie planujesz duże głazy, lepiej by nie było dna 3D - pewnie by się "zdefasonowało".

 

Nos mi mówi, że prędzej czy później będzie pokrywa.

Kciuki trzymam bardzo mocno  !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajny baniak. Trochę szkoda, że nie udało Ci się namówić żony do dłuższego baniaka. Całość by chyba lepiej się wtedy prezentowała. Tak to nie bardzo wiadomo po co jest te wolne miejsce po bokach. Powstaje wrażenie, że akwarium i szafka nie pasują do siebie. Stąd moja sugestia, czy nie lepiej by to wyglądało, gdybyś przysunął akwarium do ściany i zostawił tylko z jednej strony wolne miejsce.

Kamyki fajnie Ci wychodzą. Ciekaw jestem efektu końcowego. No i tła, gdyż, przyznam, niezbyt pododobają mi się te tła własnej roboty.

Powodzenia

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.