Jump to content

Powrot do akwarystyki po...20 latach


Cioofek
 Share


Pojemność (240l) Wymiary (120/40/50 - proste) Filtracja (Eheim 2228, Resun 1500) Oświetlenie (pokrywa Zoolight, belka T5 Nemo Plus, przód: Power-Glo 39W, tył: Life-Glo 39W) Podłoże (piasek z Castoramy - 25kg) Dekoracje (kamień łamany czarny) Tło (czarna folia) Planowana obsada: - Pseudotropheus saulosi - Iodotropheus sprengerae Akwarim dojrzewa od 3 tygodni. Gupiki pływają radośnie i robią za startowe.


 Share


Recommended Comments

"Wzorowy powrót" - Gratuluję świadomości, podejścia do sprawy i życzę powodzenia. :wink: P.S. Ładne "ścieżki" usypane między kamieniami... :mrgreen: :wink:

Link to comment
klub-malawi.pl

Posted

Jeśli to powrót po 20stu latach to hm hm :!: super :!: :!: Gratuluje i życzę powodzenia :wink:

Link to comment
klub-malawi.pl

Posted

Kamień wygląda na serpentynit. Moim zdaniem jak na Mbunę kryjówek jest za mało. Te kilka wolno stojących brył, to niewiele. By fiszki mogły się schować, będą zmuszone mocno kopać, a wtedy odsłonią styropian, który zapewne zastosowałeś... Nie wygląda to najlepiej. Pozdrawiam. PS. Miłość do akwarystyki nie rdzewieje ;)

Link to comment

Dzięki za kometarze :wink: Użyty kamień to nie serpentynit tylko jakaś głębinowa skała magmowa (chyba gabro) wydobyta na powierzchnię przez lodowiec. Ten prawie czarny i bardzo twardy kamień często używany jest na Pomorzu do różnych podmurówek. Odnośnie kryjówek, to w rzeczywistości jest ich więcej niż na zdjęciu ale zostało mi jesze parę kamolków i zastanowię się na ich dołożeniem (tylko obawiam się, że to może utrudnić czynności porządkowe). ps/ ten kamolek po prawej waży 36kg :)

Link to comment

PS/zapomniałem jeszcze dodać, że w tych rozpadlinach sklanych istnieją niewielkie prądy wodne,które ładnie wymiatają kupki. :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.