Jump to content

Moja Komoda


bezybezy
 Share


Akwarium - 160x55x60 (528L brutto) Tło - Rockzolid Komodo Kamienie (niestety dwa rodzaje) - serpentynit i sztuczne skałki Podłoże - piasek dekoracyjny 1mm Oświetlenie - naświetlacz LED 10W z diodą 10000K (drugi ewentualnie w planach) Filtracja- kubły JBL1501 + Eheim 2075 grzałka 300W, pompka napowietrzająca, cyrkulator Obsada - jeszcze pusto http://forum.klub-malawi.pl/przeprowadzka-nowego-zbiornika-dodac-t23561.html Filmik z testerem ;) http://youtu.be/KXtSqsNXhRo


 Share


Recommended Comments

eljot

Posted

Wygląd 1 klasa ale dla mbuniaków trochę będzie brakować kryjówek, więc celowałbym w mniejszą nonmbunę. Tom chyba nikt nie polecał łączenia Fryeri z melanochromisami, nawet z maingano którego aktualnie przekwalifikowano do pseudotrpheusów ;)

Link to comment
bezybezy

Posted

Dziękuję za opinie :) Grupa kamieni po lewej to na razie ukłon w stronę mbuna, także chyba jeszcze zostanie. Zastanawiam się natomiast, czy nie zluzować trochę na środku. Co do obsady, to wykoncypowałem, że Pseudotropheusy (Melanochromisy) maingano pójdą jednak do działu giełda i może tym sposobem damy szansę fryeri ;)

Link to comment
tom77

Posted

"Non mbuna? Za małe to akwarium dla non mbuny" Każdy może mieć własne zdanie i bardzo dobrze:) Przypominam sobie kilka lat temu arcyciekawą dyskusję (nie pamiętam czy na forum czy w galerii), między MateuszemT a Harisimi, o tym czy akwarium 240 litrów jest wystarczające dla niedużych Aulonocar (a to przecież non-mbuna). Obaj "mają na koncie" artykuły na temat pawi w prasie akwarystycznej. Racje były po obu stronach. Przez analogię, to mniej więcej tak jakby rozmawiać o tym, czy mbunę można trzymać w 112 litrach. Generalnie najczęstsza w KM jest opinia, że zbiornik 150-160cm jest wystarczający dla trzech gatunków niezbyt dużych non-mbuna. W przybliżeniu analogia do mbuna - 240 litrów to minimum dla trzech małych i niezbyt agresywnych gatunków. Cały czas mówimy o minimalnych (polecanych) zbiornikach. Jedynym rzeczywiście odpowiednim jest Jezioro Malawi. Są przypadki na naszym forum (patrząc na zdjęcia ryb udane) kilku samcowych zbiorników non-mbuna mniejszych niż 150cm. ................ a ponieważ każdy może mieć własne zdanie, to z pełnym przekonaniem nie uważam, by akwarium o którym rozmawiamy było za małe do trzymania w nim non-mbuny.:D

Link to comment
bezybezy

Posted

Dodałem w opisie link do krótkiego filmiku. Niestety jakościowo wyszedł tak sobie. Jeżeli chodzi o non mbune, to tutaj zdecydowanie działa zasada: jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz... ;) Filtracja to na ten moment tylko kubły. Zastanawiałem się nad upychaniem gąbki, ale jakoś nie wyobrażam sobie wyciągania i czyszczenia tego wszystkiego, więc odpuściłem. Wrzuciłem jedynie 6kg grubego żwiru koralowego w woreczkach na wkłady filtracyjne.

Link to comment
Przezda

Posted

tego się nie czyści, moje akwarium stoi w tym samym miejscu od kilku lat i nie wyjmuję w żadnym układzie gąbek. Oto co Szwedzi z BTN piszą: These filters are more efficient than most filters on the market simply because of the larger filter volume. Investing in a circulating pump and filter media may also be significantly cheaper than for example external filters, [B][U]and you don’t need to clean it[/U][/B] akwarium praktycznie bezobsługowe, gówna zbierają się tuż za wlotem za tło, zalegają na dnie i raz na tydzień przy podmianie wody ściągam cały syf i jest czysto. Przed tłem nie pływa nic oprócz ryb. Pozdro Przezda

Link to comment
bezybezy

Posted

Z czyszczeniem za tłem miałbym problem. Dostęp jest mocno utrudniony. W każdym razie dzięk za informację, że gąbki dają radę. Może w przyszłości wypróbuję.

Link to comment

Tło po prostu rewelacyjne. Trochę czasu minęło. Baniak dojrzał? Jest obsada?

Link to comment

Tła to może i są super ale ile tam syfu się tam zbiera, miałem podobne i było fajnie do puki coś nie zaczęło cuchnąć okazało się że ryba tam wskoczyła i zdechła! I od tej pory tła już nie ma były siatki a boków a ryba jakoś tam wlazła???Ale akwa super!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.