Jak zostać klubowiczem

7 tematów w tym forum

• 0 odpowiedzi
    • 503 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1246 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1816 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1358 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 328 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 900 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 291 wyświetleń

• eljot
      Aby nie martwić się o ryby przenieś ceramikę z kubła do akwarium, np. w jakiejś siatce (biologia nie ucierpi). Do podłączenia zewnętrznej pompy nie musisz mieć kleju wystarczą węże i cybanty zaciskowe.
    • danielek1512
      Pomiary robić mam nadal co 3 dni tak ?? Aha a pierwotniaki !! woda już powoli się klaruje nawet bardzo więc myślę że jutro lub po jutrze woda bedzie idealna..i po pierwotniakach.
    • severall
      Jest MOC :). Rozwiązanie z kratką to sprytnie przemyślane. U mnie też szykuje się podobny projekt ale o tym nie tu i teraz. Jak sprawuje się obsada? Można prosić o jakieś video?
    • JemioloSeba
      Witam.  Posiadam na sprzedaż używany falownik Jebao rw15. Falownik wrócił dziś z naprawy gwarancyjnej. Został wymieniony wirnik bo falownik nie startował. Gwarancja obejmuje do 20.06.2018 więc jest czas na rozruch. Sprawdziłem w wannie i działa bez zarzutu. Cena za nowy w granicach 315-330zł. Ja swój oddam za 160zł + koszt wysyłki. Oczywiście posiadam cały komplet wraz z pudełkiem.      
    • Junior8
      Jaka grubosc szkla przy takiej wysokości. Zdania są różne co wy sądzicie 
    • rysib
      Cześć. Domyślam się, ze dla Ciebie ten glon to: ..."to ble fuj a już w takiej ilości to tragedia...", ale czy mógłbyś spojrzeć na niego jak na naturalne uzupełnienie dla skałek? PS Twoje akwarium dzięki zwartce skręconej ma swój klimat, choć pewnie nie wszystkim musi się to podobać. 😉 Pozdrawiam Rysiek.
    • rafalniski
      Mały OT ale myślę, że może być pomocny   Proponuję zrobić sobie prostą tabelkę w Excelu i w ten sposób podawać wyniki pomiarów, tak żeby nie trzeba było szukać po całym wątku co było wcześniej.
      Potem wystarczy zwykłe Ctrl+C i Ctrl+V i wszystko ładnie i przejrzyście   data pH NH4 NO2 NO3 Uwagi xxx x x x x x xxx x x x x x xxx x x x x x xxx x x x x x xxx x x x x x To na pewno ułatwi sprawę tobie i innym, którzy będą oceniać zmiany w twoim akwarium. Przy okazji drobna sugestia dla moderatorów - może warto rozważyć dodanie do reguł tego działu stosowanie takiego lub podobnego formatu zapisu pomiarów w trakcie startu baniaka?   Koniec OT
    • darkon
      Wygląda na to, że coś się dobrego zaczyna dziać, teraz czekamy do spadku NO2 do zerowego poziomu.
    • rafalniski
      Zgadza się, tak to u mnie wygląda: Kubełek nie dotyka szafki, obecnie stoi na kawałku styropianu ale właściwie tylko po to żeby zniwelować różnicę wysokości pomiędzy podłogą a profilem stelaża szafki.
      Początkowo Unimax stał na podłodze ale wtedy tez nie było go słychać.
      Sam stelaż leży bezpośrednio na podłodze (bez nóżek), z tym, że od dołu jest podklejony tak samo jak od góry i to dodatkowo go amortyzuje. Głośna praca na początku może wynikać z 2 powodów:
      1. Powietrze w środku filtra - dopóki całość nie wyleci to filtr może działać trochę głośniej - wystarczy kilka razy przechylić kubełek w prawo/lewo i wtedy zalegające powietrze dostanie się w zasięg rurki odsysającej, która wypchnie je na zewnątrz,
      2. po kilku dniach pracy natura sama lekko "przesmaruje" wirnik i naturalnie się wygłuszy.
    • Jerry_jerry
      Może głupie pytanie ale filtr nie jest zapowietrzony? Wiem, że Aquael reklamuje tą serię jako samoodpowietrzającą się jednak ja zarówno 250 jak i 500 musiałem odpowietrzać przez dosyć mocne przychylanie na każdą ze stron.
  • Tematy

• Grafiki