Skocz do zawartości

DIY - Lampa LED 24W


pietach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zostałem poproszony o wykonanie lampy do akwarium 130x50x50.

Klimat miał być półmroczny - jedno źródło światła na środku.

Moc całkowita 24W.

Światło białe 12000K - 16W

Czerwone i niebieskie po 4szt.

Zasilanie - zasilacz od drukarki 32V/1560mA + prosty driver LM317 oraz regulacja każdego koloru osobno.

W wymaganiach było aby móc regulować każdy kolor osobno w celu wydobycia pełni barw pyszczaków ale żeby uniknąć landrynki.

Całość zamknięta w aluminiowej obudowie, przykryte szybą i uszczelnione.

panel-2%20-%20Kopia_zpse921zi0d.jpg


zamocowanie_zpsqg86v06w.jpg


003_zpsdflt9zhd.jpg


002_zps3vt1mpjs.jpg


004_zpsanu1zmvx.jpg


010_zpssuwvzlql.jpg


011_zpswlnaru5y.jpg


012_zpsvrpirku6.jpg

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedna z najlepiej zaprojektowanych lamp LED typu 1 naświetlacz na środku.

Na prawdę widać klasę i wiedzę projektanta - gratuluję pietach.

Nie tylko wybarwia ryby ale i uwzględnione potrzeby roślin i glonów - brawo.


Jakie dałeś kolimatory?

Wiem że w założeniu był ten zasilacz ale jednak poszedłbym o krok dalej i dał zasilacz montażowy 24V lub 18V oraz sterownik Romka.

Tylko mały kroczek a pełny automat z cyklem dobowym by wyszedł, ale i tak super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy od tego typu światła nie tworzą się jakieś glony?


A nawet jeśli, to czy my w Malawi nie chcemy mieć glonów? Lampa jest świetna, zamówiłem taką samą do Tanganiki :)


Glon będzie jak stworzysz mu odpowiednie warunki w wodzie /parametry. Mi przy ledach w akwa powyskakiwały i to jakie zielone masakryczne że ho ho.


Trochę niefortunnie to sformułowałeś, bo najpierw napisałeś, że glony wyskoczą przy odpowiednich parametrach wody, a drugim zdaniem dajesz do zrozumienia, że u Ciebie pojawiły się właśnie przez ledy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niefortunnie to sformułowałeś, bo najpierw napisałeś, że glony wyskoczą przy odpowiednich parametrach wody, a drugim zdaniem dajesz do zrozumienia, że u Ciebie pojawiły się właśnie przez ledy ;)



Chodziło o to że przy ledach wyskoczyły tzn że nie potrzeba większego światła tj mocy do tego żeby je mieć kolego ;) A do tego odpowiednie warunki w wodzie ;)

Bo kolega pyta czy przy tego typu oświetleniu mogą być. U mnie pojawiły się przy ledach a nie przez ledy bo przez ledy to byłby główny powód ich pojawienia się a wydaje mi się że woda jest pierwsza w kolejności jeśli chodzi o jej parametry.




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.