Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

 1. Ostatniej godziny
 2. tak właśnie zrobiłem na wszelki wypadek. czy korpus zasypać do pełna czy zostawić trochę miejsca?
 3. Prace elektryczne zakończone. Pod akwarium do bocznej płyty zostały przymocowane przy pomocy samo przylepnych rzepów 4 kluczowe elementy: 1. sterownik Romka 2. zasilacz LED 3. Przekaźnik funkcji feed projektu decco 4. Listwa połączona z przekaźnikiem funkcji feed Na podłodze pozostawiłem luźna listwę tak, żeby był łatwy dostęp do niej. Na wyróżnienie zasługuje przekaźnik funkcji feed projektu decco. Wyprowadziłem przełącznik na pokrywę. Łatwo i bezpiecznie można wyłączyć pompę - w moim przypadku po zaprogramowaniu - na 13 minut. Po trzech dniach robienia totalnej sauny pod pokrywą nowe uszczelnienie sprawdziło się. Nic nie cieknie. Uszczelnienie jest dwustronne. Do górnego rantu akwarium przyklejona jest uszczelka o profilu D. Rogi jej są sklejone klejem do uszczelek. Do dolnego rantu pokrywy mam przyklejoną uszczelkę o profilu E. Rogi tej także są sklejone klejem do uszczelek.
 4. Proponuję Ci dać siatkę na górę również. To nic nie kosztuje a zawsze zabezpiecza przed wpadnieciem ceramiki do instalacji. Wysłane z mojego Samsung Galaxy S8 przy użyciu Tapatalka
 5. Uzupełnię moje wpisy. Po trzech dniach robienia totalnej sauny pod pokrywą nowe uszczelnienie sprawdziło się. Nic nie cieknie. Uszczelnienie jest dwustronne. Do górnego rantu akwarium przyklejona jest uszczelka o profilu D. Rogi jej są sklejone klejem do uszczelek. Do dolnego rantu pokrywy mam przyklejoną uszczelkę o profilu E. Rogi tej także są sklejone klejem do uszczelek.
 6. Może było to akwarium jedno gatunkowe? U mnie w 450l z pozostałą obsadą non-mbuna nawet nie próbowały podchodzić do tarła a pływały w nim prawie dwa lata. Wydaje mi się, że są to delikatne ryby i potrzebują spokoju aby doszło do zbliżenia Postaram się dziś o jakiś film. Zdjęcia nie oddają ich urody
 7. Dziś
 8. To lekko można rozdrobnić tak aby nie było pyłu.
 9. Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie korpusu. Czy tak będzie dobrze czy może coś zmienić? I czy na ceramikę też dac siatke aby nie wciągnelo w rury? Zdjęcie poniżej.
 10. Ciekawe. Gratuluję tarła. Byłem u akwarysty który hodował white lipsy w standardowym 240 litrów. Dorosły do kilkunastu cm i sprzedawał od nich młode , także też do tarła doszło w bardzo małym zbiorniku jak na tą rybę. Twierdził że były bardzo spokojne , ale nie chciał ich już męczyć w tym zbiorniku i sprzedał stado. To taka ciekawostka bo spotkałem się z wieloma opiniami a mianowicie iż aby zaobserwować tarło niezbędny jest spory baniak. Oczywiście nie zachęcam do trzymania tych ryb w małych szkłach. A może ktoś też podzieli się spostrzeżeniami odnośnie phenochilus Tanzania? Piękne ryby a tak mało opisów na rodzimych forach. Agresja porównywalna do swych niebieskich braci z białymi ustami?
 11. @deccorativo niewątpliwie masz rację, że w tym przypadku czekanie i cierpliwość to cnota ;), ale... Twój "elaborat" o Seachem Stability dał trochę do myślenia więc zrobiłem "reset" baniaka. Zlałem prawie całą wodę - zostało trochę przy dnie i nalałem na nowo przez ustrojswo v.1. Przy okazji jak już miałem pusty baniak to zrobiłem porządek z kubłem: dodałem ceramiki i założyłem prefiltr na zasys. 21.05.2017 reset baniaka bez WA. 22.05.2017 dodałem WA, a dzień później dolałem 2 ampułki Prodibio. Poniżej tabela z wynikami: Data NH4 NO2 NO3 Ph 22.05.2017 0.8 0.025 5 7.6 25.05.2017 0.3 > 1.0 5-10 - Czyli już się coś dzieje. Zakładam, że w sobotę jak zrobię kolejny pomiar to zamknie się etap I.
 12. Możesz wstawić zdjęcie.
 13. pozostaje czytać po angielsku razem z wysyłką wyszło niewiele drożej niż to co w polskich sklepach, w których w dodatku ta książka była na zamówienie i nie mogłem się doprosić .. w tym sklepie z UK zamawiasz, na drugi dzień wysyłają i w jakiś tydzień jest u Ciebie ..
 14. No właśnie. Tobie się wydaje, że jest zainteresowanie bo co jakiś czas ktoś szuka na forum, ale dla autora, który na zapotrzebowanie patrzy globalnie nie opłaca się zlecać dodruku dla garstki Polaków. Tym bardziej wydawca sam z siebie tego nie zrobi.
 15. bo dodruk to koszty, a zapotrzebowanie jakie? Jesteś w stanie zapewnić wydawcę, że uda mu się sprzedać kilka tysięcy sztuk książki? Bo wydaje mi się, że dodruk 100 szt. były nieopłacalny.
 16. Nie ogarniam pewnej rzeczy - dlaczego wydawcy "kreują białe kruki". Istnieje coś takiego, jak dodruk. Jak za drogo, to zostają żółci przyjaciele z Chin. No i jest popyt na takie pozycje, wystarczy popatrzeć na ceny używek. Ja czytam po angielsku, ale mierzi mnie fakt, że nie mogę kupić tych pozycji po polsku. Strona polska cichlidpress jest faktycznie w budowie, czy to już przeszłość ? Aha, ceny na brytyjskim cichlidpress to zdzierstwo, ale pewnie wynika to z kursu funta. Nie wiecie Panowie, czy kupując od amerykańskiego wydawcy, jest naliczany jakiś koszt wysyłki ? Mnie kieruje od razu na stronę PayPala tylko z ceną książki.
 17. 3-4 cm.
 18. Dokładnie. Najlepiej jest za bardzo się nie nastawiać na jakiś konkretny układ. One najprawdopodobniej ułożą sobie to po swojemu. Trzeba obserwować i wyławiać w razie konieczności. Dobrze, że planujesz gruzowisko.
 19. ja wokół alubondu wkleiłem kątownik aluminiowy 15x15 na którym opiera się korona , pod nim jest uszczelka okienna dociskana do szyby i nic nie cieknie.
 20. To zależy jak małe są ryby, staraj się po prostu dużych płatów nie wrzucać zresztą sobie poradzą.
 21. będę próbował i obserwował, dzięki za radę. ale delikatnie je pokruszyć?
 22. Może rzeczywiście masz rację. Pamiętam, że jak dokupowałem yellowa (bo za mało samic się trafiło) to te dopuszczone były blade, pomyślałem że trafił się słabszy sort (to samo źródło), jednak po kilku miesiącach u mnie nie jestem w stanie powiedzieć, które to są te dokupione. Na początku nawet specjalnie wyłowiłem jedna rybę z tych moich i jedna z dokupionych, żeby obejrzeć ją w dziennym świetle - różnica była widoczna na pierwszy rzut oka (chciałem zobaczyć czy nic mi się nie wydaje).
 23. Delikatnie na dwa lub trzy palce bierzesz pokarm, jak nasypiesz mniej też nic się nie stanie. Obserwuj ryby jak w ciągu dnia, będą pływały w poszukiwaniu pokarmu, tzn że nie przekarmiasz.
 24. Mdoki wybarwiają się stosunkowo szybko. Już kilku centymetrowe sztuki były ładne niebieskie. Z wiekiem nabierają masy i zmienia się wygląd ich pyska.
 25. Przy ilu cm, czy po jakim czasie wasze Mdoki w pełni się wybarwiły?
 26. Druga fota petarda jak dla mnie kandydat do konkursu (jak już się jakiś pojawi)
 1. Pokaż więcej aktywności