Skocz do zawartości

Cieknący filtr tetra ex 700


lisek_92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

od 2 dni zmagam się z cieknącym filtrem tetra ex 700( dodam że filtr używany kupiony razem z akwa(jeszcze przed ulepszeniami)). Objawy jak u tysięcy użytkowników tego filtra, czyli woda cieknie przy zaciskach... Przeczytałem multum tematów.

Więc pierwsze co to uszczelka pod głowicą , wymieniona nasmarowana, rezultat cieknie.

następnie rozkręcenie głowicy i znalezienie przyczyny, rezultat cieknie przy zaworku wylotowym. Więc rozkrecam zawór aqua stop, sprawdzam nie ma 2 uszczelek, jade do sklepu 2 uszczelki 1zł zadowolony że może to pomoże, zakładam odpalam, 5min wszystko git, ale zaraz fuck znowu cieknie...

No to znowu rozkręcamy kurde i uszczelki w środku Aqua stop sprawdzam całe no to nasmarowałem i skręciłem no i kolejna próba, to samo 5 min dobrze później woda się gromadzi w głowicy i cieknie... nie mam już pomysłów myślałem żeby może silikonem potrakotwac jakieś złącza ale chyba pozostaje już tylko zakup nowego aqua stop. Jeśli jednak ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać to chętnie wysłucham


img2523g.jpg


img2528i.jpg


img2518l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem że dojrzewanie ma na celu rozwijanie się bakterii w filtrze, ale narazie brak gotówki zmusza mnie tylko do użycia filtra wewnętrznego(który i tak będzie w akwa) a pozatym kupię fluval 405 i podmienię się gąbkami z filtra mojego brata, to na pewno przyspieszy okres dojrzewania zbiornika i adaptacji filtra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko będzie dobrze ;)

kupiłeś pewnie filtr już po zmianach

http://klub-tanganika.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=122&Itemid=105

ja w drugim akwa mam tetre 1200 kupioną nową od 4lat działa i "prawie" nic nie przecieka, raz na jakiś czas kropelka wody poleciała,(widać na obudowie zaciek) ale filtr stał w wiadrze i co wyleciało to wyparowało, za to ten co kupiłem używany razem z akwa w zestawie to totalna porażka, ale od dzisiaj działa już fluval 405 i kupiony tez używany bo w zestawie z akwa. I jak do tej pory wszystko jest git;) Kurde przez ostatni miesiąc powiększyłem akwaria aż o 720l (moje malawi 270l i brata 450) plus jeszcze 112l:eek:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwa nie wiem nie dość że kupiłem akwarium wromaka co ponoć pęka to do tego też na allegro zamówiłem ten filtr tetra ex700 qwa co za pech jak jeszcze filtr będzie ciekł to się pochlastam...


Spokojnie. Mam właśnie Tetrę EX 700 i jest jak dotąd całkowicie szczelna i cicha.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.